Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon követtek el...

Magyarországon követtek el valaha terrortámadást iszlám szélsőségesek? Illetve a jövőben mekkora ennek a veszélye?

Figyelt kérdés

2015. aug. 5. 22:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem az egyetlen, de a komolyabb terrortámadás, amit elkövettek az Aranykézutcai robbantás, amit nem iszlámok követtek el. Szóval még nem volt. Esélye mindig van, de nem valószínű.
2015. aug. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Fenyegetést kapott már a Magyar Állam, mert NATO tagországként nekünk is voltak kint katonáink Afganisztánban, akik hazatávozását követelték.

Hogy nálunk legyen terrortámadás arra nem nagy az esély, és ez is inkább az egyáltalán nincs rá esély felé hajlik. Mivel Magyarországon kis létszámban élnek muszlimok, és nem vagyunk a jelenlegi onnan érkező menekült áradatnak sem a célországa, valamint az országunknak sincs konfliktusa szélsőséges iszlamista szervezetekkel, így nincs is rá okuk.

Arra már nagyobb az esély, hogy egy magyar Anders Breivik feltűnik, de ennek sem túl nagy a realitása.

2015. aug. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

#2


Egyetértek. Annyit tennék hozzá, hogy szerintem egy magyar Andreis Breivik nem irreális. Ha nem is lesz tömegmészárlás, bevándorló ellenes agresszióra előbb utóbb sor kerül. Lásd: szegedi egyetemista lány. Van itt elég "Védjük meg a keresztény/pogány kultúránkat" féle beteg ember.

2015. aug. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem a magyarok (jogos vagy nem jogos, lényegtelen) bevándorlóellenessége, ami jórészt muszlimok ellen irányul, könnyen a vesztünket okozhatja. Én nem tartom kizártnak, hogy 'poénból' valaki felrobbantja magát a Nyugatinál... De remélem nem kerül erre sor.

Az Iszlám Államnak a horvátokkal is most van egy 'incidense' a horvátokkal, a bosnyákoknál kiképzőtáboraik vannak. A térképükön, ahol tervezgetik, hogy meddig ér majd az ócska birodalmuk, mi is erősen rajta vagyunk, míg Európa nagy része nem:

[link]


nem akarok vészjósló lenni, de sötét közeljövőnek nézünk elébe. Nagyon sötétnek ...

2015. aug. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%

"Szerintem a magyarok (jogos vagy nem jogos, lényegtelen) bevándorlóellenessége, ami jórészt muszlimok ellen irányul, könnyen a vesztünket okozhatja."


Ezzel egyetértek, de nem attól félek, hogy robbantgatni fognak, hanem attól, hogy a magyarok idegengyűlölete elkergeti az utolsó progresszív gondolkodású magyar fiatalokat is. Senki sem akar skinhead falván élni.


"a bosnyákoknál kiképzőtáboraik vannak"


Ott élő ismerőstől tudom, hogy egy kisebb településről van szó. A rendőrök rájuk álltak, de egy IS zászló miatt nem lehet bevinni őket. Egyenlőre se fegyver, se kiképzésre hasonlító tevékenység, csak egy pár IS-imádó. Elvileg ahogy illegális tevékenységen kapják őket, a rendőrség ott lesz. Gyakorlatilag a fene tudja, de én nem festeném az ördögöt a falra.

2015. aug. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%

#5: előző vagyok:

lehet túlzás, hogy Boszniában kiképzőtábor van, de szerintem nagy az esélye ott a radikalizálódásnak: rossz kilátások (nagy munkanélküliség), egyéb problémák csinálhatnak pár terroristát. És ez potenciális veszély lehet, mivel Bosznia európai ország, közel hozzánk is

2015. aug. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%
Persze, épp ezért tartja a helyi rendőrség megfigyelés alatt az IS szimpatizánsokat. Jelenleg mint írtam semmit sem tehetnek, politikai/vallási meggyőződés miatt nem vihetik el őket, de amint illegális tevékenységen kapják őket, ott lesznek. Egyenlőre még a rendőrség ura a helyzetnek.
2015. aug. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!