Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen ideológiának számít ha...

Milyen ideológiának számít ha a következőket vallom?

Figyelt kérdés

Tetszik nekem Magyarország homogén nemzeti kultúrája. Hogy akárhova elmegyek az országban, minden nagyjából ugyanúgy néz ki, ugyanazon a színvonalon van. Hogy csak a közlekedési táblákból tudod meg, hogy Zalában, Pest megyében, vagy Szabolcsban vagy.


Tetszik, hogy Magyarországon mindenki magyar és magyarul beszél. Hogy nem élnek itt más nyelvet beszélő és kultúrát valló népek. Hogy átlépek az osztrák határon az első magyar faluba, és ugyanannyira az echte Magyarországon érzem magam, mint Bugacon vagy a Hortobágyon.


Tetszik, hogy bemegyek egy boltba, és az egész országban ugyanazokat a termékeket lehet kapni nagyjából ugyanazon az áron, hogy minden kis büfében ugyanúgy adnak egy pár debrecenit, egy korsó Borsodit, vagy puffancsos Hamburgert félig kilógó salátalevéllel.



Egyszóval élvezem azt a tényt, hogy Magyarország egységes nemzetállam, ahol minden mindenhol ugyanolyan, mindenki magyarul beszélő magyar. Tudom, hogy így egy stabil ország vagyunk, ahol nem törhetnek ki kulturális és etnikai alapú polgárháborúk, hogy itt bárhol otthon érezhetem magam.



2015. aug. 7. 21:46
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy kettő van belőlünk? Ő is nacionalista?
2015. aug. 7. 22:14
 12/19 anonim ***** válasza:
74%

Igen, valami olyasmi.


Kb. ugyanezt a kérdést szokta folyamatosan kiirkálni minden héten:


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__566..

2015. aug. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
14%

Kérdező: egy idióta nacionalista vagy.

Magyarország akár jó, akár nem, de multikulturális (cigányok, egyéb nemzetiségek). Pesten jó az élet, imádok itt élni, Nyugat-Európa feelingem van, hogy bármikor elmehetek gyrost enni a törökökhöz, elmehetek egy jót enni a kínaiba, kajálhatok a mekibe, és a Starbucksban iszok jegeskávét, amikor csak akarok :D vidéken putri van, sok helyen tele cigányokkal, parasztosan beszélnek :DD

szóval, nem, még épp, hogy nemzetállam vagyunk, de fejlettségben ég és föld különbségek vannak ;)

2015. aug. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem sima konzervatív vagy. Mondjuk nekem nem tetszik az a tény hogy Magyarország egységes nemzetállam, sokkal szívesebben élnék Nagy Magyarország területén, benned ez nincs meg ezért nem mondanálak szélsőjobbosnak.
2015. aug. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
19%
Tipikus soviniszta.
2015. aug. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
52%
Mi a tököm az a puffancsos hamburger és miért az az egyik legfőbb az életedben, hogy ilyet zabálhatsz?
2015. aug. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Ideológiának ezt nem mondanám, inkább a kis mindennapi szükségletek kielégítésének.

"Tetszik, hogy Magyarországon mindenki magyar és magyarul beszél. Hogy nem élnek itt más nyelvet beszélő és kultúrát valló népek."

Ennek alapján azt mondanám, hogy nem jártál még soha Nógrádban vagy Borsodban egy eldugottabb faluban (bár, lassan annyira eldugott sem kell). Na, ott aztán fogsz látni más "kultúrát"...

2015. aug. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"Pesten jó az élet, imádok itt élni, Nyugat-Európa feelingem van, hogy bármikor elmehetek gyrost enni a törökökhöz, elmehetek egy jót enni a kínaiba, kajálhatok a mekibe, és a Starbucksban iszok jegeskávét, amikor csak akarok"


Ezért nem költöztem még ki külföldre. Pestnek európai feelingje van. Ez persze nem a mekiben és a Starbucks-ban merül ki. Rengeteg turista van Pesten, este a jobb szórakozóhelyek is tele vannak velük, imádon.

2015. aug. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

*imádom


Pálinka. :)

2015. aug. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!