Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek miért utálják...

Szerintetek miért utálják sokan az országot, mikor én nem tpasztalaok olyan megélhetetlenséget? (volt több ilyen kérdés is, de azok 2012-sek, nem frissek)

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert nekem ötletembe sem merűlt fel, hogy kimenjek innen. Amúgy vegyészmérnöknek tanulok. Diákmunkán hétfőtől-szombatig árufeltöltőként nem olyan sok munkával kapok kézhez 125000.--ot.

Ez olyan rossznak számít az ITTENI árakat figyelembe véve?

Mert Norvégiába a napi fizetésem nem lenne elég ebédelni, mikor itt megkajálok egész nap+még félre is teszek napi 2-2500.--ot. És normálisan eszek.

Ha jól tudom ez a fizetés még kevésnek is számít, mondjuk árufeltöltőnek nem olyan rossz...

Ti szerettek itt élni, ha nem akkor leírjátok, hogy miért?

Beszélek nyelvet, de eszembe nem jutott elmenni, mert annak ellenére nem volt gondounk sose a megélhetéssel, hogy apámat nem ismerem, anyu meg szívével lerokkantosított ápolónő, és a nagyszüleim pedig meghaltak, tehát nincsenek külső segítségeink. Ennek ellenére utazgatunk normális ruhákba járunk, stb..

Nem vagyok telhetetlen, nem tudom Ti ezzel, hogy vgayok, de ott van még: Macedónia, Moldva, Románia, Bulgária, Bosznia-Hercegovina, Szerbia, Koszovó, Szíria, stb, stb...

Ha egy mérlegre tennénk az országokat, akkor minket lehúzna a többi szegény ország...

Várom az értelmes válaszokat, és előre is köszönöm! :D



2015. aug. 9. 10:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
64%
Egyrészt divat szidni a kormányt és hogy miattuk menekülnek. Akinek nincs lakása háza és nem akar élte végéig hitelt fizetni érthető hogy ki megy egészen addíg míg a pénz jó részét megspórolja. Ha mind elveri nem sokat ér ha ki megy. Akinek van háza és nincs semmi tartozása mint nekem meg élek a nettó 150 ből és nem vágyom külföldre. Ha más helyzetben lennék én is léptem volna mert másképp nem jutnék lakhatáshoz. És igen divat ócsárolni az országot és úgy beállítani mint ha ez lenne a világ legrosszabb helye és a megélhetés itt lenne a legrosszabb. Mikor nem kell messzire menni de az ukránok össze tennék a két kezüket ha olyan lenne az életszinvonaluk mint a miénk. És igen szeretek itt élni és meg elégszem azzal ami van. Mert mit érne az otthon szép kert ha Angliában lennék az egésztől távol még akkor is ha ott fél millát keresnék.
2015. aug. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Pl az ilyenek miatt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__munkahely-kollegak__7..

És ez full jellemző

2015. aug. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
82%
Alapvetően rossz a kérdés. Igen, mindenki magából indul ki, ebből viszont nem következik, hogy mindenkinek olyan az élete, vagy a körülményei, mint neked. Ennyi az egész.
2015. aug. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Mert neked nem nehéz a megélhetés (még). Másoknak pedig az. Most azt mondod, hogy 125 ezer nem rossz pénz, persze, ha a szüleimmel élek együtt, és egyetemista vagyok, akkor azért kapom otthonról azt a családi "hátszelet", ami bőven elég a megélhetéshez. De ha apád azt mondaná, hogy kézhez kapsz 125 ezret, és fizess ki egy saját albérletet, teljes rezsivel együtt, akkor azért hidd el, hogy már neked se lenne olyan könnyű. Nem személyeskedni akarok, csak az ember akkor szembesül ezekkel a problémákkal, ha a saját lábán kell megállnia. Elég megnézni az albérletek bérleti díjait, egy kisebb lakásé lehet havonta 70-80 ezer. Lakáshitelek pedig.... hát arról ne is beszéljünk!

És itt még nincs benne a rezsi, nincs benne az élelmiszer, és csak a legfontosabbakat említettem.

Itt az a nehéz, hogy saját életet kezdj. Sokan állnak a diplomával, mert nem kapnak munkát, még neked sem lesz egyszerű egy piacképes diplomával munkát szerezni, de hát természetesen bízzunk benne, hogy sikerül.

És 125 ezernél valóban többet keres egy komolyabb beosztású ember, de azt is nézni kell, hogy itt nagyon sokan élnek még mindig 100 ezer forintnál is kevesebből havonta.

Úgy meg azért elég nehéz. Főleg, ha nem csak egyedül vagy, de szeretnél mondjuk családod (mert miért is ne alapítana családot az ember?), és akkor már el kéne tartanod magadon kívül 3-4 embert. Úgy már azért mindjárt látható, hogy édes-kevés az a 150 ezer forint.

Persze, arra elég a pénzünk, hogy elvegetáljunk valahogy, de az úgy meg nem élet.

2015. aug. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van, itt fenn lehet tartani egy házat 150-ből, nem olyan drága az életszínvonal, ugyan annyi, mint Szerbiába. Igaz a szerb ismeröm fiatal munkaválallóként keres Belgrádban heti 45 oraba 25000 dínárt nettóba, én meg több, mint a duláját és ugyan az a munka..

Ment a zöld kéz persze.

Ja és házunk nekünk sincs, hanem önkormányzati lakást bérlümk, de olyan mintha a sajátunk lenne, nem beszelve hogy nagyon szép helyen van, apartman jellegű, és csak javi 31000.- rezsivel+internettel. Szerintem máshol nem nagyon vanilyen. Azért még várom a válaszokat, és nagyon Örülök neki, hogy az első válaszoló úgyszeret itt lakni, hogy nem Budaőrsi milliomos... 😃

2015. aug. 9. 10:51
 6/22 A kérdező kommentje:

Crisohernek irom, hogy 1 apámat nem ismerem, mint ahogy leírtam, 2 nem otthon lakom, hanem igen albérletben élek Debrecenbe...

És az évközi fizetésem ia bőven elég ahhoz hogy tdjak tanulni, kikapcsolódni

2015. aug. 9. 10:53
 7/22 A kérdező kommentje:
Digonak meg azt irom, hogy ment persze a zold kez mindenkinek, es velem ilyen meg sose fordult elő. Meg a barátaimmal sem akik meloznak
2015. aug. 9. 10:57
 8/22 A kérdező kommentje:

Es mivel 4 valasz, 4 komment. En nem vagyok gazdag egyaltalan, nem sak magamból indulok ki.

Es szegeyek mé mindenhol vannak, nezd csak meg Németországot alaposabban. Ami valoban full gadga orszag az Norvégia es Svájc. De oda kijutni is nehez...

2015. aug. 9. 10:59
 9/22 anonim ***** válasza:
Hát, egyetemista koromban én sem értettem miért nem lehet megélni havi 80-ból, még eljárni is tudtam belőle. Majd gyerekkel.
2015. aug. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Velem sajnos igen. MO ilyen szempontból nagyon le van maradva. Volt olyan is hogy nem fizették a szabit, mikor járt volna, szinte mindenhol kettős jelenléti ívvel dolgoztunk, napi 10-12 óra 6 órás bejelentéssel, stb.
2015. aug. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!