Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek miért utálják...

Szerintetek miért utálják sokan az országot, mikor én nem tpasztalaok olyan megélhetetlenséget? (volt több ilyen kérdés is, de azok 2012-sek, nem frissek)

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert nekem ötletembe sem merűlt fel, hogy kimenjek innen. Amúgy vegyészmérnöknek tanulok. Diákmunkán hétfőtől-szombatig árufeltöltőként nem olyan sok munkával kapok kézhez 125000.--ot.

Ez olyan rossznak számít az ITTENI árakat figyelembe véve?

Mert Norvégiába a napi fizetésem nem lenne elég ebédelni, mikor itt megkajálok egész nap+még félre is teszek napi 2-2500.--ot. És normálisan eszek.

Ha jól tudom ez a fizetés még kevésnek is számít, mondjuk árufeltöltőnek nem olyan rossz...

Ti szerettek itt élni, ha nem akkor leírjátok, hogy miért?

Beszélek nyelvet, de eszembe nem jutott elmenni, mert annak ellenére nem volt gondounk sose a megélhetéssel, hogy apámat nem ismerem, anyu meg szívével lerokkantosított ápolónő, és a nagyszüleim pedig meghaltak, tehát nincsenek külső segítségeink. Ennek ellenére utazgatunk normális ruhákba járunk, stb..

Nem vagyok telhetetlen, nem tudom Ti ezzel, hogy vgayok, de ott van még: Macedónia, Moldva, Románia, Bulgária, Bosznia-Hercegovina, Szerbia, Koszovó, Szíria, stb, stb...

Ha egy mérlegre tennénk az országokat, akkor minket lehúzna a többi szegény ország...

Várom az értelmes válaszokat, és előre is köszönöm! :D



2015. aug. 9. 10:28
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Akkor lehet, hogy ezt még nem tapasztaltam, de azért a fizetések nem ütnek szerintem olyan alacsony mércét fizetés/árak arányban nem?

Tisztába vagyok, hogy vannak állások amit rohadtul nek fizetenek meg.

2015. aug. 9. 11:08
 12/22 anonim ***** válasza:
Amúgy is egész Európában otthon vonják le a legtöbbet az alkalmazottaktól járulékokra, meg mindenre, plusz még a céged is lehúz ilyenekkel.
2015. aug. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Hát én meg tapasztalok, szóval továbbra is utálom.
2015. aug. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Na igen az adókkal kapcsolatban igazad van. 27% közlekedésbe meg21,41% az nagyon sok....
2015. aug. 9. 11:21
 15/22 anonim ***** válasza:

Talán kezdhetjük azzal hogy ha nem csak az alapokat nézed, mint a számlák kaja ruha, hanem pl egy hobbit szórakozást, már is számolgatni kell a pénzed.. Vegyük alapul a motorozást az esetemben, szerintem onnantól kezdődik a megélhetetlenség amikor már szalonból kihozva nem tudsz leszervizeltetni egy gépet. mert nem marad rá pénz. Esetemben is így lett volna, ezért kénytelen voltam használtat venni első tulajtól .


4 liter motorolaj nem olcsó, hátsó gumi 45 körül van, láncszett szintén majdnem 50. Ezekre mindig kell félretennem hisz akármi baj adódik nekem zsebből fizetni kell, és nem keresek annyit hogy elsőként ezeket finanszírozzam.


110 nettóból élek egyedül. Ebből épp hogy kijövök, meg van a hobbim is

2015. aug. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Ebben a szakmában, kolléga, Magarorszagon valóban jó fizetésért el lehet helyezkedni. Vegyészmérnökként meg tudod csinalni az életed és karrieredet. Annyiben viszont kutató mérnök szeretnél lenni, akkor egy -két év valamelyik vezető kutatóintézetben vagy egyetemen elengedhetetlen követelmény a mi szakmánkban.
2015. aug. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Az utolsó csaknem egy vegyészmérnök volt, mert ha igen akkor lenne egy kérdésem... :)
2015. aug. 9. 13:09
 18/22 anonim ***** válasza:

én biomérnöknek tanulok,szintén debrecenben,vegyészmérmök Msc-re megyek majd.

én csak 440-es órabérért találtam melót a nyárra. szerintem heti 6 nap munkához képest kevés a 125000 forint. bár tény,hogy van aki 80 ezer körüli fizetésből él meg.

neked is egyetem mellett nyilván nincs annyi kiadásod. egyébként én a helyedben keresnék valami szakmához illő diákmelót. mert az árufeltöltőit nem nagyon írhatod bele az önéletrajzodba.

én akiket ismerek és kimentek külföldre,azoknak vagy nem volt végzettségük.vagy pedig diplomával nevetségesen keveset kerestek.de aki elégedett a fizetésével az inkább marad.

egyébként sokan mennek ki szerintem a rossz hangulat miatt. általános szidni valakit ha kicsit jobban él mint mi.

én a jövőben azért gondolkozok azon,hogy kiköltözzek külföldre a barátommal, mert felháborít az elképesztően nagy arányú romaság. kis faluból származom, amit teljesen elleptek már.volt itt minden már.ez csak egyre rosszabb. ha lesz egy gyerekem nem szeretném úgy jártatni óvodába/iskolába, hogy a fél csoport roma.pedig ez lesz a helyzet sajnos.

2015. aug. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Az, hogy Magyarország Mindenkit befogad engem is felháborít..

Cigány, szír, afgán, koszovói, kínai, stb...

Mind1 a többségükkel nincs gondom, de a cigányok ott dugnak védekezés nelkul ahol tudnak..

Tudom, hogy nem illendot irtam, de nem erkölcsi egyetemre jarok.

Es mar párszor kiraboltak, ugyhogy nagyon elegem van belőlük...

2015. aug. 9. 14:36
 20/22 A kérdező kommentje:
A 440-es oraber meg egy balkani ber, annyit Sehol nem adhat a hol dolgozol?
2015. aug. 9. 14:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!