Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek miért utálják...

Szerintetek miért utálják sokan az országot, mikor én nem tpasztalaok olyan megélhetetlenséget? (volt több ilyen kérdés is, de azok 2012-sek, nem frissek)

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert nekem ötletembe sem merűlt fel, hogy kimenjek innen. Amúgy vegyészmérnöknek tanulok. Diákmunkán hétfőtől-szombatig árufeltöltőként nem olyan sok munkával kapok kézhez 125000.--ot.

Ez olyan rossznak számít az ITTENI árakat figyelembe véve?

Mert Norvégiába a napi fizetésem nem lenne elég ebédelni, mikor itt megkajálok egész nap+még félre is teszek napi 2-2500.--ot. És normálisan eszek.

Ha jól tudom ez a fizetés még kevésnek is számít, mondjuk árufeltöltőnek nem olyan rossz...

Ti szerettek itt élni, ha nem akkor leírjátok, hogy miért?

Beszélek nyelvet, de eszembe nem jutott elmenni, mert annak ellenére nem volt gondounk sose a megélhetéssel, hogy apámat nem ismerem, anyu meg szívével lerokkantosított ápolónő, és a nagyszüleim pedig meghaltak, tehát nincsenek külső segítségeink. Ennek ellenére utazgatunk normális ruhákba járunk, stb..

Nem vagyok telhetetlen, nem tudom Ti ezzel, hogy vgayok, de ott van még: Macedónia, Moldva, Románia, Bulgária, Bosznia-Hercegovina, Szerbia, Koszovó, Szíria, stb, stb...

Ha egy mérlegre tennénk az országokat, akkor minket lehúzna a többi szegény ország...

Várom az értelmes válaszokat, és előre is köszönöm! :D



2015. aug. 9. 10:28
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

"Crisohernek irom, hogy 1 apámat nem ismerem, mint ahogy leírtam, 2 nem otthon lakom, hanem igen albérletben élek Debrecenbe...

És az évközi fizetésem ia bőven elég ahhoz hogy tdjak tanulni, kikapcsolódni"


Természetesen erről nem tudhattam, de mint írtam is, nem személyes megjegyzésnek szántam, csupán példát hoztam fel. Az, hogy bérelsz egy önkormányzati lakást, valóban olcsó, de tudtommal nem egyszerű ilyen lakáshoz hozzájutni. Én arról beszéltem, amikor nem önkormányzattól, hanem magánembertől bérelsz ki egy kis lakást, és ott bizony teljesen reális az ár, amit írtam (elég megnézni albérletkeresőn). És nem nagy házak ezek, hanem 50-60 négyzetméteres kis lakások, amik elegek 1-2 főre maximum, de semmiképp sem egy család kényelmes életére. És, mint azt már mondtam, itt a családon van a hangsúly. Sokan panaszkodnak a nyugati lakásárakra, de itt is találni szép számmal százezres hirdetéseket, de láttam én már millió felett is albérletet (igen, ez havibér!). Nem tudom, hogy ezek az ingatlanosok miatt elszállt árak, vagy valóban ennyi lenne a reális, de magyar pénztárcához mérve bizony elég borsosan megkérik egy ilyen árát.

Nem egy embert ismerek, ahol vagy többen bérelnek lakást, vagy pedig ha egy pár lakik ott, akkor úgy tudnak csak kijönni, hogy mind a kettő dolgozik. Mondanom sem kell, ha gyereket akar valaki vállalni, akkor ez az út nem járható. És igen, létezik gyes, de megint kérdés, hogy utána el tud-e helyezkedni a nő újra a munkaerőpiacon, és bizony én azt látom, hogy nem.

Persze, ha van saját házad, úgy még be lehet osztani a pénzt, de mikor tőke kéne a kezdéshez, akkor nagyon néz az ember, hogy mennyi is kéne.

És ezt is már jól leírták előttem: sokan úgy mennek ki nyugatra, hogy összegyűjtsenek sok pénzt, hogy aztán majd megfelelő körülményeket tudjanak itthon teremteni, aztán persze kint maradnak. De érdekes módon, mindenki azt mondja, hogy ott félre tud tenni azért havonta egy jelentékeny összeget (a magas árak ellenére), itthon meg ilyet nem hallottam még senkitől. Nincs is olyan ismerősöm, akinek komolyabb megtakarítása lenne. Sajnos ez a szomorú magyar valóság.

2015. aug. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

Ertem, de önkormányzati lakást anyuék berelnek én szibat berelek ami diákoknak 27 ezer forint maganyszemelytol.

:)

2015. aug. 9. 20:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!