Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fiatalok! Ti terveztek kimenni...

Fiatalok! Ti terveztek kimenni külföldre a jelenlegi Magyar anyagi helyzet melett?

Figyelt kérdés

Elég sokan igen, bár nekem eszembe se jutott.

Ha igen az okát is leírnátok?

Hogy nem egy "öregszemmel" miért hagynátok itt ezt a: "Világviszonylatban gazdag, Ez viszonylatban Románia, Bulgária feletti országot..."

Minden válaszra írok választ.. 😃



#külföldi munka #magyarországi megélhetés #Fiatalok munkaválallása
2015. aug. 11. 22:56
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
50%

"Nem szeretem, hogy a vonatok órákat késnek, a buszok le vannak pukkanva (ja, sokat utazom...), az emberek bunkók, a kormányok retardáltak, az adók magasak, mindenki korrupt, az ügyintézés nevetséges, az infrastruktúra is borzalmas, mindenki szemetel, és a nyarak is túl melegek"


Nyaff-nyaff-nyaff. Ne azért menj el, mert itt minden rossz hanem azért mert ahova mész oda vágysz, mert oda vonz valami. Ezek a nevetséges indokok hogy lepukkant buszok, meg szemetel mindenki ezek relatív dolgok. HA itt nem tetszenek, máshol se fognak. Nincs olyan ország ahol nem korruptak politikusok, kellemes a bürökrácia, mindenki boldog és mosolyog. Maximum te leszel az idegen aki nem lát bele a dolgokba. Egy ideig. Magadba tegyél rendet, aztán boldogulni fogsz. Itt is kint is. Aki itthon nem boldogul kint se fog. Oldd meg a problémáidat, ne menekülj el előlük. (hány közhely kell még? pedig igaz mind.:))

2015. aug. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
95%

@00:28: Az, hogy a többség, feszült, ideges és bunkó nagyon igaz.

Illetve baromi jellemző az a nézet, hogy ha nekem sz*r, akkor másnak is legyen az...


Van máshol is ilyen, igen, de nem ennyi, mint itt. Ez ha tetszik, ha nem, így van.

2015. aug. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
40%

Kinn élek én is, igaz már több mint 10 éve. MO-n szintén mozdonyvezető voltam, csak akkoriban 210.000-310.000 között kaptunk, most " csak " 1900-2800 között, de ezt euroban.


Amúgy sosem vittem túlzásba az ezen való tépelődést, Föld bolygó itt-is ott-is.

2015. aug. 12. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, akkor ugy latszik h fele-fele arányban maradtok-mentek... 😉 persze ez az én kovetkeztetesem..
2015. aug. 12. 05:57
 25/43 anonim ***** válasza:
65%
2 év múlva, amint befejeztem a sulit, csapatok kifele
2015. aug. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
65%
Norvégia
2015. aug. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
jaaa hogy EU viszonylatban. akkor nem válaszoltam:D
2015. aug. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
51%

Külföldre megyek.


Nem akarok senkit megsérteni, de nem azért tanultam hogy havi 150ért dolgozzak emelkedő árak mellett. Itt nem csupán egy zacskó tejről beszélek, az albérletet se fogom tudni kifizetni ha a főbérlőm kihasználja a jelenlegi helyzetet és ne adj isten 100 fölé tolja az árat. Külföldön megbecsülik, vagy legalább megfizetik a munkám. Drágább élet ide vagy oda, az életszínvonal akkor is jobb nyugaton. Ott sincs kolbászból a kerítés, meg kell dolgozni a pénzért, ezt sok kivándorlás-ellenes ember hangoztatja, de ha egy szakközepet végzett kortársam életszínvonala Németországban pincérként jobb mint mint az enyém annak ellenére hogy főiskolát végeztem (nem büfészak), szerintem nem velem (és több ezer hasonló cipőben járó, felsőoktatásban részt vett fiatallal) van baj.


A költözés másik oka, hogy a magyarok gondolkodásmódjával sem vagyok kibékülve. Nulla összefogás, csak egymás kölcsönös utálata és lehúzása megy. Egy Jobbikos és egy LMP-s is megegyezik abban hogy a kormány szar, de ha a két oldalnak egymás mellett kéne állnia mint ellenzék, egyből zsidózás, cigányozás, nácizás van, kompromisszumról szó sem lehet.

2015. aug. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
45%

#24


Több mint 10 éve is 200 ezer fölött kerestél már és mégis kimentél? Persze a 2-3 ezer euró még jobb az igaz, csak furcsa mert az nagyon is kiemelkedő fizetés, még most is elfogadná az ember, nemhogy 10 éve.


A kérdésre válaszolva pedig: igen, tervezem Ausztriát vagy Németországot.

2015. aug. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 A kérdező kommentje:

A mozdonyvezetok ha legalabb negy mozdoyra megvan a vizsgajuk (V43, V46

, Taurus, Flirt pl...) es 12 oraznak akkor havi 350-400 ezret itt is kapnanak. Ki nem mennek Ennyi fizetés melett meg most se mek ki hogy ha lediplomazok +meglesz a 2 szalosodasom akkor 250-et fogok hazavinni havonta...

2015. aug. 12. 07:49
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!