Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fiatalok! Ti terveztek kimenni...

Fiatalok! Ti terveztek kimenni külföldre a jelenlegi Magyar anyagi helyzet melett?

Figyelt kérdés

Elég sokan igen, bár nekem eszembe se jutott.

Ha igen az okát is leírnátok?

Hogy nem egy "öregszemmel" miért hagynátok itt ezt a: "Világviszonylatban gazdag, Ez viszonylatban Románia, Bulgária feletti országot..."

Minden válaszra írok választ.. 😃



#külföldi munka #magyarországi megélhetés #Fiatalok munkaválallása
2015. aug. 11. 22:56
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:

A 29-es válaszoló egesz normalis ember lehet h tudott normalisa érvelni.. :)

Vegre nem ugy h csoves orszag (halkan?!) meg stb stb...

2015. aug. 12. 07:50
 32/43 anonim ***** válasza:
25%
Igen. Egyrészt hogy normálisan tudjak élni, másrészt addig kell kimenni, amíg nem menekültként megyünk. Itt hamarosan háború lesz a cigányok és a betolakodók miatt.
2015. aug. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 A kérdező kommentje:
A ciganyak 70%-at szivesen akar ingyenes repulovel is visszaugnak Uj-Delhibe es Mumbayba..
2015. aug. 12. 08:36
 34/43 anonim ***** válasza:
Ez az, hogy anno úgy kaptam ennyit, hogy jóformán 10 órás szolgálat volt mindig a minimum, de inkább felette.
2015. aug. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
17%
Azt megfigyeltétek hogy szinte kizárólag csak tanulmányaikat végző fiatalok "terveznek" kimenni?
2015. aug. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
32%

"Egy Jobbikos és egy LMP-s is megegyezik abban hogy a kormány szar, de ha a két oldalnak egymás mellett kéne állnia mint ellenzék, egyből zsidózás, cigányozás, nácizás van, kompromisszumról szó sem lehet."


Ez jellemzően az egybites-agyúak gondolkodása. Ha nem 0, akkor csak 1 lehet. Vannak más álláspontok is. Pont ez a két párt az, amelyeknek van álláspontja, és nem az az egyetlen célja hogy a Fideszt leváltsák bármi áron (mint az MSZP/DK). Borzasztó szűklátókörű vagy, de ha te ezzel indoklod magadnak hogy miért mész külföldre, akkor szia, menj csak.

2015. aug. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
32%

"Eredj, ha tudsz… Eredj, ha gondolod,

hogy valahol, bárhol a nagy világon

könnyebb lesz majd a sorsot hordanod,

eredj…

Szállj mint a fecske, délnek,

vagy északnak, mint a viharmadár,

magasából a mérhetetlen égnek

kémleld a pontot,

hol fészekrakó vágyaid kibontod.

Eredj, ha tudsz.


Eredj, ha hittelen

hiszed: a hontalanság odakünn

nem keserűbb, mint idebenn.

Eredj, ha azt hiszed,

hogy odakünn a világban nem ácsol

a lelkedből, ez érző, élő fából

az emlékezés új kereszteket.

(...)

Itthon maradok én!

Károgva és sötéten,

mint téli varjú száraz jegenyén.

Még nem tudom:

jut-e nekem egy nyugalmas sarok,

de itthon maradok."

Reményik Sándor ezeket sorokat akkor írta, mikor az első világháború után egy másik országhoz csatolták, ahol magyarsága miatt jogfosztottként kellett élnie és a magyarokat, mint "háborús bűnös népet" a románok előszeretettel tették ki atrocitásoknak. "Kicsit" nehezebb volt ott az élet, mint most itt, ahol az az indok, hogy "rossz a mentalitás", "lepukkadtak a buszok" és "hülyék a politikusok".

(Aki anyagi okok miatt megy ki, azt nem bírálom, bár úgy veszem észre, hogy nem az megy ki, aki tényleg szegény, hanem az, aki viszonylag jól megél itt, de többet akar markolni.)

2015. aug. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
48%

#37


Pontosan az egybites gondolkodással van bajom. Nem csak a politikusokról beszélek mikor azt mondom hogy egy jobbikos és egy LMP-s nem tud megegyezni, kompromisszumot kötni. Ezen az oldalon is láthatod, ha nem egyezik két ember véleménye az egyikből hirtelen cionista lesz, a másikból pedig náci. Ha egyezik a véleményük, akkor keresnek valamit amin tudnak vitatkozni, és megint csak szardobálás van. Ebből van elegem. Mindkét oldal szavazótábora kötelességének érzi a másik oldal fikázását, csak azért mert. Ez megöl minden értelmes vitát a politikáról. "Nincs igazad mert buta náci vagy", "Nincs igazad mert zsidóbérenc vagy", hogy a "Nem vagy igazi magyar" féle f@xságokat ne is említsük. Ma már ott tartunk hogy a "liberális" szinte már szitokszó, Trianonról pedig szégyen balosként évente legalább egyszer megemlékezni, mert egyből a revizionistákkal vesznek egy kalap alá. Ide juttatta Magyarországot az ellenségeskedés, a megosztottság.

2015. aug. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
100%

"Ezek a nevetséges indokok hogy lepukkant buszok, meg szemetel mindenki ezek relatív dolgok. HA itt nem tetszenek, máshol se fognak. Nincs olyan ország ahol nem korruptak politikusok, kellemes a bürökrácia, mindenki boldog és mosolyog."


De van olyan ország, ahol valamivel jobb a helyzet. Nem a tökéletes helyet keresem, csak egy ennél jobb helyet. Pont te írod le, hogy ezek relatív dolgok, aztán nekiállsz abszolutizálni egy olyan dolgot, amit nem lehet abszolutizálni.


"Magadba tegyél rendet, aztán boldogulni fogsz. Itt is kint is. Aki itthon nem boldogul kint se fog."


Látom figyelmen kívül hagytad a válaszom nagy részét, hogy ezt a közhelyet leírhasd. Boldogulok itthon is, és ezt nyilvánvalóvá is tettem. Nem azért megyek ki mert nem boldogulok, hanem mert nem tetszik ez az ország.


"magyarsága miatt jogfosztottként kellett élnie és a magyarokat, mint "háborús bűnös népet" a románok előszeretettel tették ki atrocitásoknak. "Kicsit" nehezebb volt ott az élet, mint most itt, ahol az az indok, hogy "rossz a mentalitás", "lepukkadtak a buszok" és "hülyék a politikusok". "


Hát szerintem rosszul tette hogy ott maradt. Nem tett meg mindent azért, hogy a lehető legjobb életet biztosítsa magának, környezetének és gyerekeinek. És miért? Egy értelmetlen ideológia, a nacionalizmus miatt. Nem tudom nagyon tisztelni azt, aki az ideológiáját a saját és családja boldogulása elé helyezi.

2015. aug. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 A kérdező kommentje:

Az legutolsó valasz meg aki meg hasonlókat irt teljesen egyetrtek.

Minek adjam fel a magyarsagomat ha meg tudok élni hatteri támogatás nelkul szülők nelkul diakmunkaval egyetem es sport melett.

De sajnos nagyon sokan elegedtelenek. Szivesen kikuldenem vendegmunkaskent koszovova ahol pl. jártam ahol a legmodernebb pristinai bisz az amit itt ki akarnak vonni....

Egyik elottem gyulladt ki, itt meg a buszok 70-80%-a új, a vasútra meg most koltottek szazmilliardokat.

Nyilvan nem vagyunk gazdagok de szerintem világi megrlhetesi prpvlemaink sincsenek.. Nagyon koszonom a válaszokat azert most mar kezdek megnyugodni h van aki meg rajtam nem akar "emigrálni".. :)

2015. aug. 12. 12:48
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!