Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elszabadultak az albérlet...

Elszabadultak az albérlet árak. Vélemények?

Figyelt kérdés
Budapesten, de azon belül a belvárosi bérleti árak (albérlet) hirtelen emelkedtek. Mi a véleményetek erről?

2015. aug. 27. 09:38
1 2 3
 11/21 Duenna ***** válasza:
7%
Az albérlet árak direkt, mesterségesen vannak felfújva, mivel nincs infláció. Tehát az albérlet árak megemelése nem indokolt!
2015. aug. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 tetro ***** válasza:
69%

12.23

és ki és hogyan fújja fel mesterségesen?

2015. aug. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Duenna ***** válasza:
7%

12-es!


Minden, ami pénzzel kapcsolatos, egyetlen csoportra lehet visszavezetni, amely befolyásolja a világon az összes pénzrendszer működését, ezt a csoportot pedig úgy hívják, hogy "globális magánpénzhatalom".

2015. aug. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Duenna,


Speciel én kiadok lakást albérletbe de az semmiféle háttér hatalom nem befolyásolja, hogy mennyiért hirdetem meg.


Érzed néha úgy, hogy figyelnek. Hogy megfigyelés alatt vagy és minden lépésedet ellenőrzik? Jó tanács. Ha így van akkor sürgősen orvosra van szükséged.

2015. aug. 27. 14:53
 15/21 Duenna ***** válasza:
9%

14-es!


És azt képzeled, hogy te voltál az első, aki megemelte az albérlet árát drasztikusan, úgy, hogy nincs hozzá megfelelő indok?? És azt képzeled, hogy te leszel az első, aki megemeled a lakásod eladási árát drasztikusan, úgy, hogy nincs hozzá megfelelő indok?


Szerinted miért emelkednek folyamatosan a termékek és áruk ára, holott sok terméknek évek óta, évtizedek óta ugyanaz a csomagolása, ugyanaz a technológia, ugyanannyi vagy kevesebb munkaerővel ugyanannyi terméket állít elő, mint évtizedekkel ezelőtt! Szerinted mi indokolná, hogy a termékek ára ilyen esetben folyamatosan emelkedjen? Csak azért, mert van egy globális magánpénzhatalom, amely befolyásolja az árak alakulását azzal, hogy egyre több és több kamatot szed be az ő általa kitalált kamatos pénzrendszerrel! Na most nehogy azt hidd, hogy le fogom írni ennek a működését, mert úgy látom, még az alapokkal sem vagy tisztában!


Drága 14-es! Ha nem értesz a közgazdaságtanhoz, meg a globális világ működéséhez, akkor ne nekem küldjél orvost, nekem nincs rá szükségem, hanem te tájékozódj jobban ezen a területen!

2015. aug. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
50%
Pedig bizony neked kéne orvos! Írhatunk bármit, de te nem fogod felfogni, hogy a jelen pillanatban mindenki ingatlanba fektet be mert szaros évi 1,5%-ért felesleges a bankba rakni. Aztán ugye a lakásba fektetett pénzt szeretnék minél hamarabb megfialtatni, erre az AirBnB alkalmas. Tehát kiadják a turistáknak drágán az albérletet, ezért a családoknak, egyetemistáknak egyre kevesebb jut. Mivel kevés van, ezért lehet jó áron adni. Ha van egy sportkocsid amiből kevés van a világon, akkor azért fog sokat érni mert KEVÉS van belőle, nem azért mert a háttérben a világhatalom munkálkodik... Nem is tudom minek írtam le ezt mert úgysem fogod felfogni, kedves Duenna, gondolom a gyíkemberekben is hiszel.
2015. aug. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Duenna ***** válasza:
12%

16-os!


Nem is tudom minek írtam le ezt, mert úgysem fogod felfogni kedves 16-os, gondolom te nem hiszed el, hogy létezik globális magánpénzhatalom, például a FED, csak hogy egyet mondja, amely irányítja a világot gazdaságilag, és kezében tartja a médiát, amelyen keresztül te is folyamatosan félre informálódsz, vagyis hazugságokon nevelődsz. Még a seggeden a tojáshéj, majd ha felnősz, megérted, miről beszélek.

2015. aug. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Kedves Duenna.


A nyersanyagok árára igaz, hogy gyan azon termék ára egyszer ennyi másszor annyi. Annak az ára nagyon nehezen meghatározható dolog. Leginkább a kereslet kínálat határozza meg. Ez az esetek 99%-ban nem történik meg. Feldolgozott termék ára viszont a termék életciklusa során előbb utóbb csökken mert új, annál fejlettebb termék jön ki aminek magasabb az ára. Van persze felháborítóan pici fejlesztés is de azt nem fogják megvenni ha sokkal többért adják. Azért veszik meg drágábban mert jobb. A vásárló értékben viszont ugy jelenik meg, hogy a fizetésböl 2 db Nikon D4S-t lehet venni nem 2.5 Nikin D4-et.


Kérlek ne mond , hogy közgazdasághoz értesz mert kb annyira értesz mint a kéménysepréshez. Amúgy 50 múltam úgyhogy azzal se gyere, hogy tojáshély a fenekemen van.

2015. aug. 27. 17:24
 19/21 A kérdező kommentje:
Oupsz! akarom írni tojáshéj (bocs)
2015. aug. 27. 17:24
 20/21 anonim ***** válasza:
88%
Duenna bolond, ne foglalkozz vele.
2015. aug. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!