Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki szervezi a menekülteket?

Ki szervezi a menekülteket?

Figyelt kérdés

Egy ilyen méretű népvándorlást nem magától alakul ki. Érdekes módon a bevándorlók egyből tudják, hogy melyik vonatra kell felszállni, milyen útvonalon kell menni, sőt a nyílt mezőm, a susnyásban az erdőben sem tévednek el, pedig életükben nem jártak mégcsak hasonló vidékeken sem.

Ha én fogom magam és elmegyek Szíriába vagy elindulok a fél világon át gyalog valószínűleg Szerbia után azt se tudnám hol vagyok. Szerbia után Macedóniáról Koszovóról még mi európaiak sem tudunk szinte semmit nemhogy afrikaiak meg ázsiaiak.

Egy ilyen méretű emberáradathoz hatalmas méretű szervezettség kell, gyakorlatilag több ezer "idegenvezető" amolyan irányító "szervezet" kell, hogy működjön.

Ráadásul a különböző riportokban rendre megkérdezik őket, hogy honnan tudják merre kell menni, vagy ki vagy mi segít nekik és ilyenkor rendre nem jön a menekültektől egyértelmű válasz, vagy nem is válaszolnak.

Gondoljatok bele mi gőzük lehet ezeknek hogy hol van Görögország vagy Magyarország vagy hogy lehet oda eljutni.

Továbbá épeszű ember nem vállal be ilyen utat családostúl zsúfolt életveszélyes hajón csempészéssel, több ezer kilométeres gyaloglással keresztül a Balkánon ami önmagába életveszélyes, kamionba zsúfolva csempészéssel. EGY embernek nem szabadna ilyen idiótának lenni. Nem több százezernek kisgyerekekkel...

Ráadásul ha le vannak rombolva a házaik, nincs semmijük és fejvesztve menekülnek, akkor hogy van mindegyiküknek okostelefonjuk meg több ezer eurójuk amivel idáig eljutnak?

És még sorolhatnám a furcsaságokat.

Valahogy néha úgy érzem, hogy ezek a menekültek a Holdról pottyantak ide. Ugyanis valahogy nem illenek bele a nyomorból alkotott képembe és fel sem tudom fogni hogy lehetett képes varázsütésre két kontinensről is elindulni ennyi ember.

Ezt valakinek vagy valaminek irányítania kell...



2015. aug. 27. 23:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
a négereket albán embercsempészek hozzák de az araboknál is valszeg ott vannak
2015. aug. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az a furcsa, hogy az emberek azt hiszik, hogy a menekültek analfabéták, de nem, 35% diplomával rendelkezik. Aki beszél angolul az eltudja olvasni a pályaudvarom, hogy melyik vonat indul Bécsbe. Nem tudom, hogy feltűnt-e, hogy a legtöbb menekültet Ásotthalomnál kapják el, érdekes módon ott van a legközelebb a szerb A1-es autópálya a magyar határhoz. Amúgy az okostelefonokba is elég jó GPS van. A szerbekre nem vonatkozik az EU szabályzat, ezért ők annyit is mondhatnak, hogy arra van az Unió.


Én nem tudom, sohasem voltam háborúban és sohasem menekültem, de szerintem nem egyik percről a másikra döbbensz rá, hogy "Hoppá nekem innen mennek kell" és éppen ott ahol vagy elindulsz. Én azért összeszedném az értékeimet és nekünk itthon is van legalább 3 féle valuta.

A politikai üldöztetés és a nyomor teljesen más. Pontosan azokat nem is fogadjuk be, akik csak azért jönnek, mert otthon rosszul éltek. Őket hívjuk gazdasági bevándorlónak.

Az üldöztetés más, hiszen lakhatsz egy szép családi házba és lehet egymilliós a fizetésed, de akkor menekülöd kéne csak azért, mert máshogy gondolsz bizonyos dolgokat vagy azért, mert más a vallásod.

2015. aug. 28. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Amúgy biztos a a Pirézek a magyar nép ősi ellensége felelős ezért.
2015. aug. 28. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A másik amit nem értek, hogy miért kell besunnyogni a zöld határon a bokrok alatt?

Nincs ezeknek útlevelük vagy személyijük?!

Szíria a háború előtt nem volt annyira visszamaradott ország volt oktatás egészségügy is, a sokkal magyarnál rosszabb nem nagyon lehetett. Biztos vagyok benne, hogy ott is mindenkinek vannak okmányai amivel át lehet lépni egy országhatárt.

Miért nem a határátkelőkön jönnek abba még bele se lehetne kötni

2015. aug. 28. 02:17
 5/11 anonim ***** válasza:
Igazából nem úgy van ahogy mi gondoljuk és természetes lenne. A schengeni övezet tagjaként ránk is vonatkoznak szabályok, ami kimondja, hogy melyik ország állampolgárai utazhatnak be vízum nélkül.
2015. aug. 28. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az Illuminatti.
2015. aug. 28. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
67%

"Egy ilyen méretű népvándorlást nem magától alakul ki. "


600.000 magyar kb 1200 éve elég jelentős létszám volt az akkori népességhez képest. Őket ki szervezte? Mert ekkora népvándorlás magától nem alakul ki...

2015. aug. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kezdjük ot hogy nagy részük nem bandukol,busszal vonattal közlekednek ergo nem tévednek el.Aki időközben eltéved az megkérdezi a helyi lakost merre jár,és merre kell menni.Látni kellene azokat az arcokat akit átvágtak az embercsempészek és kiderül hogy még csak Szerbiába van és nem az Euba.Több esetben mutattam már meg én is az irányt.

Okmányaik nincsenek,akinek mondjuk lehetne mert olyan helyről jön ahol nincs akkora probléma az eldobálja,és azt mondja háborús övezetből jön,aki háborús övezetből jön annak meg azért nincs mert egy háború közepette nem osztogatnak utlevelet.(Szerbiában pl amikor gáz volt a hadköteles férfiak nem kaptak utlevelet hogy ne tudják elhagyni az országot)Az hogy pénzük honann van mindenki mást mond,mindenesetre a legvalószinübb hogy valaki pénzeli őket,számomra elképzelhetetlen az a szöveg hogy mindenüket eladták és abból van pénzük,háborús övezetben nem hiszem hogy nagy a kereslet pl egy házra.

2015. aug. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A szegényebbje otthon marad, a tehetősebbek vágnak neki ekkora útnak, aztán vagy elérik a célt vagy nem.

Ahogy fentebb írták, nagyon sokan tudnak angolul, az okostelefon pedig "vezeti őket". Sok ember foglalkozik azzal hogy csoportokat elkisér bizonyos távolságig, ahol egy másik veszi át és vezeti őket tovább. Rohadt sokat gyalogolnak, általában olyan emberek ezek a vezetők akik ismerik a helyet, tudják hol tudnak levágni több 10 vagy 100 kilométert, merre vannak ellenőrzések stb. Szoktam segíteni nekik mert beszélek arabul és angolul, de azzal tisztába vagyok hogy hiába jönnek el idáig, itt nagyrészüknek véget ér az út és nem mennek tovább nyugat-európába, és ezt el kell mondani nekik, olyankor nagyon összetörnek lelkileg.

2015. aug. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az irányítók, ők akik a piramis legfelső részén helyezkednek el.
2015. aug. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!