Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj ez a sok bevándorló?

Miért baj ez a sok bevándorló?

Figyelt kérdés

Úgy értem... komolyan, senki sem gondolkozik épp ésszel? Ez még a hasznunkra válhatna, ha a nagyobb országok példáját követjük. Ha valaki dolgozott már angolba pl így évtizedes szakképesítés nélkül, vagy semmi szakmával, akkor az tudja mire gondolok. A legótvarabb munkákat végezzük mi bevándorlók (magyar,román,lengyel,afrikai,ukrán stb...), amit az angolok soha nem csinálnának, és főleg nem olyan kevés pénzért, mint mi.


Ha mi ugyan ezt csinálnánk, akkor nekünk is lehetőségünk lenne a jobb munkahelyekre, a jobb fizetésért.


Nem mellesleg nem értem miért olyan nagy baj, hogy valakik új életet akarnak kezdeni... mi talán nem vándorlunk minden felé a világban? És a magyar legalább olyan szemét népség mint amilyennek ezeket a bevándorlókat nevezzük. Londonban a lengyelek után a magyar a legrettegettebb, és a magyar a magyart veri át legjobban ott ahol tudja. Akkor mire fel magyarázunk?



2015. aug. 28. 01:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%

Gondolom az nem tűnik fel, hogy a magyar örül ha bármilyen munkája van, nemhogy egy "bevándorlónak" adja át, akiknek a nagy része nem akar M.o-n maradni, csak úgy tűnik nincs más lehetősége...+ infó : A bevándorló nem egyenlő a menekülttel :)

Nem azzal van a baj, hogy új életet akarnak kezdeni, hanem, hogy ennyien...nincs hely ennyi ember számára az Eu-ban...

2015. aug. 28. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
de akkor sem olyan idióta habzó szájú kijelentésekkel kellene dobálózni hogy "tarkón kellene lőni őket" vagy "fegyvert a nép kezébe" mert ez tipikusan a bekötött szemű ember magatartása... Amúgy Magyarban ne lenne munka? Dehogy nincs, csak azok szakképesítést követelnek. Például kamionsofőrből rohadtul hiányszakma van itthon, még sem érdekeltek benne az emberek pedig a munkanélküli már évek óta ingyen megcsinálja neked a fél milliós jogosítványt, most meg már 6000 db jogsit dobálnak oda csak menjél már...
2015. aug. 28. 01:56
 3/21 anonim ***** válasza:
0%
Én egyetértek mivel ma Magyarországon létezik az a szó, hogy hiányszakma.
2015. aug. 28. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
28%
A bevándorlók 35% diplomás, most nem hiszem, hogy egy kis magyar tanítással és segítséggel, meggyőzni mondjuk pár orvost, hogy telepedjen le itt a családjával.
2015. aug. 28. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

na ez meg a másik, hogy ezek nem is Magyarországon akarnak letelepedni, hanem csak átmennek rajtunk, és németbe meg angolba akarnak menni. Ott a francia-angol átkelőnél Calais (kálé, így mondják nem?)-nál ha járt valaki akkor biztos látta, hogy mi folyik ott. Az autópálya mellett komplett gettók alakultak, és százával állnak a bevándorlók az autópálya mellett, és ha lassít 1 kamion már rohannak is oda és ugranak fel rá hogy átmehessenek Angliába.


Csak mi tartjuk vissza ezeket az embereket, és ezért gondoltam arra, hogy lehet a kérdésben említett okok miatt.

2015. aug. 28. 02:21
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy genetikailag(ez nem rasszizmus, az etiópok pl. jobban futnak mint mi) és társadalmilag is különböznek tőlünk. Nem magyarok és nem is lehetnek azok.

Ha csak páran jönnek az nem baj, de nem akarom, hogy tömegesen itt legyenek, mert akkor vagy magyarország veszíti el magyar jellegét, vagy ha nem sikerül az asszimiláció, a magyarok veszítik el megmaradt területüket is.


És akkor még nem beszéltem azokról a problémákról, amikről mindenki más.


Egyébként nem tartom őket szemét népségnek. Ha olcsó munkaerőre van szükségünk vagy segíteni szeretnénk nekik, akkor bevándorlás helyett dolgoztassuk őket otthon. Így két legyet ütünk egy csapásra.Egyrészt azokon segítünk, akiknek már nincs pénze idejutni, másrészt a menekülés okát, a szegénységet is megakadályozzuk.


Másik dolog, hogy ha az USA nem terjesztené erőszakkal a demokráciát és a liberális társadalmat, most nem jönne ide ennyi menekült.

2015. aug. 28. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nem ott élünk ezért nem biztos, hogy csak az USA miatt dúl polgárháború Szíriába. Tudom, hogy részük volt, de valamiért biztos harcolnak még. Amúgy ne felejtsük el, hogy '56-ba mi is vártuk, hogy majd az USA megvéd minket, mert fellázadtunk a elnyomók ellen.


Nem értem, hogy mi az, hogy magyar jelleg?

Hiszen annyi nép alkotja ma már a magyarságot.

2015. aug. 28. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

de miért lenne baj, ha Magyarországon nem csak ekte magyarok laknának? Úgy értem... Amerika egy komplett összegyúrt hely, mert ugye a spanyolok, portugálok akik anno elfoglalták meg az őslakosok, az odahurcolt afrikai négerek... És már ott sincs ez a nagy rasszizmus mint anno.


Londonban meg szinte 1etlen 1 igazi őshonos angol nem él, de nem vagyok biztos benne hogy létezik-e olyan nagyváros még angolban ahol csak angol lenne, vagy Németországban, de még Svájc is tele van bevándorlókkal, pedig oda ugye nem olyan egyszerű bejutni.


Én anno dolgoztam együtt szudáni emberrel, aki azért jött el otthonról, mert örökké háborúznak, mutatott képeket tájakról amit ott fotózott, pár helyen a gépfegyverek befigyeltek, mellesleg még fejbe is lőtték egyszer csak pont jól találta el, és túlélte. És ő volt a legrendesebb ember az egész munkahelyen, a másik fekete meg a legkeményebben dolgozó. És akkor a magyarok meg a többi náció ott is áskálódott egymás mögött, lusták voltak, feljelentgették egymást...


Én szerintem akkor is lehetnénk kicsit megértőbbek, mindenki rémisztget képekkel a neten hogy 1 éve még valamilyen katonai szervezetben volt az a csávó most itt van magyarban egy ilyen táborban. De mi van ha megváltozott, és új életet akar kezdeni?

Nem vagyok hippi, se ökobuzeráns, de ahogy engem anno anglia befogadott és lehetőséget adott, szerintem úgy nekünk is meg kellene nekik adni, és nem ilyen ellenszenvesnek lenni...


Az már más dolog, hogy túl sokan vannak, azt az államnak kellene szabályozni, de lehet nekik is túl nagy falat volt ez az egész így elsőre, és most csak vakaróznak. (nem kívánok politizálni, hogy mert az orbán meg a jobbik meg ez meg az...)

2015. aug. 28. 03:38
 9/21 anonim ***** válasza:

"Ha mi ugyan ezt csinálnánk, akkor nekünk is lehetőségünk lenne a jobb munkahelyekre, a jobb fizetésért."


Attól hogy elvégeztetjük a kuli munkát mással, miért is kapnánk mi jobb munkahelyeket és több pénzt?

2015. aug. 28. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Amiket olvasgattam eddig azok alapján a tapasztalatok azt mutatják hogy nehezen illeszkednek be.Ezzel lesznek problémák.
2015. aug. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!