Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak szerintem lehetne Magyaro...

Csak szerintem lehetne Magyarország egy nagyon klassz kis ország?

Figyelt kérdés
Itt vagyunk Európa közepén. Szép kis tájaink vannak, jó nincsenek hatalmas hegyeink meg tengerpartunk, de kis aranyos hely. Jó a termőföld. Na most ha lenne egy normális vezetésünk, akkor az egekbe repítenék, ezt az országot, és nagyon fejlettek is lehetnénk. De ez csak az én személyes véleményem.

2015. aug. 29. 23:04
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező:


"Na most ha lenne egy normális vezetésünk"


Akkor lenne egy normális nép, aki igényli a normális vezetőt és mást nem tűr meg. Amíg a szavazóképes lakosság fele 50-50% arányban arról vitatkozik, hogy melyik a jobb "politikus", miközben mindkettő lesz0patja az országot, a többiek meg homokba dugják a fejüket addig mit vársz? :D

2015. aug. 30. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
66%

A világ összes tetves népe azt hiszi a saját kis porfészkére, hogy az a Kánaán, csak a csúnya gonoszok miatt nem lehet élvezni. Itt szopunk már ezer éve, mindig csak napról napra élve, de jó megtudni, hogy ez maga az ígéret földje, és csak az orbángyurcsánycigányzsidó medvedisznó emberek miatt szar minden.

De alig várom, hogy jöjjetek ti dzsobbikos félanalfabéta fiatalok, akik egyelőre nem tudtok egyebet, mint másokat hibáztatni a saját sorsotokért. Szívesen bíznám magam is az országot olyanokra, akik még a saját életüket sem tudják a kezükben tartani és kormányozni.

2015. aug. 30. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
80%

"Persze vannak sokkal szebb országok. De nézd meg Hollandiát, ott sincsenek olyan hatalmas látványosságok."


Így igaz, de van tengerük, és Amszterdam nagyon csodás, egyedi atmoszférájú város, és barátságosak.


Én tenger mániás vagyok, biztos ez is közrejátszik, de ha tenger nincs is, szinte minden este kisétálok a Duna-partra, mert az is valóban nagyon szép.

2015. aug. 30. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
48%
Tényleg nem a vezetőségen múlik. Egy demokratikus országban élünk, ahol nincs semmi össze tartás és elküldenek máshova ha más ideológiát képviselek. A fejlődéshez nem milliós támogatásokat kellene várni a semmiből, hanem talán megdolgozni érte, kitalálni valamit és befuttatni.
2015. aug. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
25%

Az orszag adottsagaival semmi baj ... inkabb az itt elo kozosseggel. Azon meg nem igen lehet mar javitani, mert a rendszervaltaskor elfajzott a magyar. Mi nem vagyunk egy osszetarto nep, nekunk nincs identitasunk es a politika is egy nagy ossze-visszasag.

Majd ha egyszer vegre kialakul, hogy milyenek is vagyunk mi magyarok, akkor talan lesz egy harmonia is, addig ilyen vegyesfelvagott lesz minden.

2015. aug. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
37%

Az emberekkel szerintem semmi baj sincsen. Okos, jó képességű nép vagyunk, csak éppen a szociális készségeinket kellene fejleszteni. Erre nem nagyon van lehetőség, hiszen nagyon nagy különbségek vannak az emberek anyagi helyzete között. Vagy minimálbéren tartanak valakit, vagy megkeres 500 ezret, holott ezek a jövedelmek gyakran nem arányosak az elvégzett munka minőségével, mennyiségével. Ettől pedig a falnak mennek azok, akik 12 órában robotolnak, nem hogy szabadidős programot tervezni nincs idő, még az SZTK-s orvoshoz se tudnak elmenni, mert nincs TB-jük.


Bár igazából ez az 500 ezer forint külföldön még mindig többet ér, hiszen minden országban találsz olyan létfontosságú dolgot, ami olcsóbb, mint az itthon kapható termékek: Angliában pl. ruhák, bútorok, Amerikában az Apple termékek (nyilván nem véletlenül), és a lengyelországi kirándulásra nem tudsz olyan kevés pénzt vinni, hogy ne maradjon belőle valami. Nálunk viszont olyan magasak az adók, hogy hiába indulok el szinte csak kenyérért a boltba (értsd, veszem meg a legszükségesebbeket), otthagyok 6000 forintot.


Sokat spórolhatnánk, ha lecsökkentenénk a parlamenti emberek létszámát, mondjuk az aktivitásuk alapján (természetesen a mobilozás nem számítana bele)...

2015. aug. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 kovpet ***** válasza:
80%

Kérdező, nagyon aranyosnak és jó szándékúnak tűnsz, maradj csak ilyen. Aztán pár év múlva alapíts egy hiteles pártot, az addigra felépített szakértelmeddel és élettapasztalatoddal gyűjts magad mellé vállalható, korrekt társakat és együtt írjatok egy megvalósítható programot.

Én szívesen szavazom majd rátok.

2015. aug. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:
Csak lehet hogy késő lenne.
2015. szept. 28. 22:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!