Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Embercsempészetnek az számít,...

Embercsempészetnek az számít, ha egy adott országból egy másik országba viszik át az adott személyeket, migránsokat, vagy az is embercsempészetnek számít, ha egy adott országon belül A pontból B pontba szállítják őket?

Figyelt kérdés

2015. szept. 1. 09:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Embercsempészetnek az számít, ha valaki olyan személyt visz be egy adott országba, ahová az a személy nem jogosult belépni, illetve ott tartózkodni. Az, hogy a már Magyarországon lévő szíriai menekültet valaki elviszi Szegedről Sopronba, jogilag nem tudom, hova tartozik, de már senkit sem érdekel, szerintem nem embercsempészet. Ha én bejutok Indiába a plató alatt papírok nélkül, az embercsempészet. De ha én Mumbaiból stoppal át akarok menni Khajuraho-ba, és lebukunk, azért max engem vesznek elő szerintem.
2015. szept. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, ha a Nyugatibol elviszek a Keletibe papírok nélküli személyeket akkor már azért is büntethetnek. Ugyanígy ha egyik országból a másikba viszel bevándorlókat szintén büntetendő, még akkor is ha nem pénzért csinálod.
2015. szept. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

így van. ha téged szúrópróba szerűen megállítanak, és egy papírok nélküli embert találnak nálad, akkor nem fogják elhinni még azt sem, hogy csak a szomszéd városba vitted volna át...úgy megy, hogy peched volt, és ezért nem sikerült kijuttatni az országból...persze, hogy mindenki azt mondaná, hogy nem is akarta kivinni.


másik példa, mivel nincs papírja, nem tudod bebizonyítani, hogy tényleg belföldön mentél...megvan rá a gyanú, hogy sikeresen átjöttél vele az egyik határon.

2015. szept. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!