Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar labdarúgást értelmese...

A magyar labdarúgást értelmesebb lenne felszámólni 90%-ban? Irrgalmatlan pénzt nyel el. Mit gondolsz?

Figyelt kérdés

Elsőre trollnak hangozhat a kérdés, de ha végig gondolod, komoly ráció van benne és sok pénzt lehet megtakarítani vele az államnak, ami egy évek óta csődszéli helyzetben nem utolsó szempont.


Szóval a '70-'80-as években 15 ezer volt az átlagos nézőszám az NB 1-ben, ez ma 1500 ember ! És ebben a fradi-dózsa 70 ezres rangadó is benne van. Szóval ha már az élvonalbeli focimeccsekre senki sem megy ki és a magyar csapatok a kupák első fordulóját sem éli meg. Mi értelme van focibajnokságokat fenntartani (NB 1, NB2 MEGYE 3stb)?


Most itt van a válogatott szánalmas sorozatos alúlszereplése. Már észak írország is legyőz minket itthon. Hozzájön a mentalitás, az hogy nem hajtunk, mert az edző szerint jó a döntetlen a románokkal itthon (sic!), majd az utolsó meccseket nyerjük kinnt :xD


Felesleges tovább példálózni, úgyis mindenki tudja hogy a magyar futball a külföldi amatőrökkel egy szinten vegetál már 1986-óta kb. Mi értelme ebbe enyi rengeteg pénzt pumpálni, ha egyszer nem megy ?

Utánpótlás programok, stadionépítés, EB rendezés befektetése stb, minek ? Legyenek meg a tradícionális magyar csapatok, fradi, dózsa, mtk, vavas, honvéd, debrecen aztán kész. Nem kellene légióst sem vásárólni és ezekből kerülne ki a válogatott, akik lehetnének részmunkaidős pékek pl, azok is ki tudnak kapni mindenkitől.


2015. szept. 8. 16:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek

Teljesen felesleges a magyar foci, olyan, mintha Jamaica jéghokizni akarna milliárdokból. Hülyének is néznék őket.

2015. szept. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Most tudom, hogy jön a demangógia, hogy legyőztük angliát 6-3-ra, de könyőrgöm mikor? 70 éve?


Meg majd kijutunk az EB-re mert legyőzzük az utolsó meccsen Ferőer szigeteket, meg a görögöket. Ugyanakkor amikor kibővítették az EB részvételt seoha nem látott létszámmal, akkor sem tudunk bekerülni sehova. A play off selejtezőben, kapunk egy orosz vagy izraeli csapatot, aki most azon a helyen van és simán lemosnak stb


a magyar fociban nincsen üzleti lehetőség, az emberek nem nézik már wowoznak, loloznak meg BK-znak, győzikéznek vagy akármi

2015. szept. 8. 17:20
 3/9 anonim ***** válasza:
Egy fillért nem adnék a magyar focira... oldják meg önkéntesek, pénzeljék azok akik szeretik, de állami szinten semmit nem kapnának. Felesleges.
2015. szept. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Koplárovics Béci ***** válasza:

2500 fölött van az átlagnézőszám, bár ettől még nem lesz jobb a helyzet. Viszont összességében még mindig ez a legnépszerűbb sport, összességében, minden osztályt belevéve többszöröse a nézőszám és az igazolt játékosok-sportolók száma más játékokhoz képest. Így a megszüntetése azért elég erős kifejezés. A felsőbb osztályok színvonala persze jelenleg elég gyenge más országokéhoz képest. Azért vedd figyelembe, hogy 30-40 éve nem volt túl sok szórakozási lehetőség, így maradt a vasárnapi meccs, ahová ki lehetett menni.

Az tény, hogy ennyi szép új stadion fölösleges, csak a stadion miatt nem fognak többen menni meccsre. A szórakozásért mennének, ha lenne. Nem mondom, hogy nem kellenek külföldi játékosok, mert lenne mit tanulni jó játékosoktól (ha már nem bővelkedünk bennük). De nem a huszadrangú játékosokat kellene idehozni. Viszont a jó játékosok nem sok időt töltenek el itt. Szerintem az utóbbi idők egyik legjobb Magyarországon is megfordult játékosa a Besic volt (bosnyák), a VB-n elég jól megfogta a világ egyik legjobbját (a kertitörpét) fradista létére. Persze el is vitték :) Szóval kell 1-2 nagyobb stadion, ha olyan meccset kell játszani. A magyar-románra szerintem 50000 jegy is elment volna, vagy több is. Feröer mondjuk jó ha félházas lesz.

Az alsóbb osztályokban full amatőr játékosok vannak. Ők tényleg a sportért játszanak. Tudom, mert sokáig játszottam megyei szinten (nem, nem AZ a Koplárovics Béla vagyok, sőt a nevem sem az). És sokszor jobb meccset játszottunk szomszédvárak rangadójaként, mint amik az akkori/mostani NB1-ben voltak/vannak. A mozgásra mindenkinek szüksége van, azaz csak lenne. Rengeteg frusztrációt elnyel, és nem utolsó sorban egészséges. Pszichológiailag a szurkolóknak is jó, mert kiüvöltözhetik magukat, sokkal kevésbé idegbetegek aztán a munakehelyükön. Az ilyen dolgokat is érdemes figyelembe venni akkor, amikor arról beszélünk, hogy megéri-e. Pénzben nyilván nem, főleg úgy, hogy eszméletlenül túltámogatott a profi(nak nevezett) foci ma Magyarországon. Ha csak a focitámogatás felét szétosztanánk más népszerű és eredményes sportok között, azokban sokkal hamarabb jönnének az eredmények. Fociban egyszerűen elszaladt mellettünk a világ. Pedig utánpótlás korosztályokban (a felnőtthöz képest) jók vagyunk, a legtöbb EB-n és VB-n ott vagyunk. Csak aztán elszáll az agy, vagy megáll a fejlődés.

2015. szept. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem kellett volna dögivel építenie Orbánnak stadionokat.

Súlyos milliárdok mentek el, csak úgy, feleslegesen!

Ezt a pénzt értelmesebb dolgokra kellett volna fordítani.

Új stadionok, EB, VB szervezés hazánkban ide, vagy oda, hasznot nem hoz, mivel így is elég gyér a magyar foci nézettsége.

2015. szept. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Nem kellett volna dögivel építenie Orbánnak stadionokat.

Súlyos milliárdok mentek el, csak úgy, feleslegesen! "


Még be lehet telepíteni a rengeteg menekültet és az értük kapott millió kompenzálja az EUtól.


" minden osztályt belevéve többszöröse a nézőszám és az igazolt játékosok-sportolók száma más játékokhoz képest. "


az a baj, hogy a sok osztályt fennt kell tartani és ez sok pénz, eredményt nem érnek el, pénz nem jön vissza. Sokkal népszerűbb a kézi vagy vizilabda és többen is mennek ki rá, sőt legutóbb nem tudtak a kis stadio nmiatt meccset rendezni. Nem kell ide foci

2015. szept. 8. 18:08
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyjából jó amit mondasz, de nem is az a baj hogy pénzt pumpálnak bele, hanem az hogy rosszul költik el a pénzt. Utánpótlás edzők 90%-a megélhetési edző, leszarja milyen lesz a gyerek, csak felveszi a pénzt, és úgy tekint az egészre, hogy azzal hogy bement és megtartotta az edzést azzal a munkája el van végezve. Nem így kellene. Sokan mondják, hogy a 12 éves magyar és német/angol/spanyol/olasz gyerek között semmi különbség. Na ez így igaz, olyannyira, hogy még mikor az Eger NB1-es volt, akkor az Eger FC U14 verte asszem 3-1re az AC Milan U14-et.. eredményre nem emlékszek pontosan, rég volt. Az, hogy belőlük később nem lesz olyan játékos mint az olasz gyerekből, az az edző hibája. Én például egyszer voltam egy táborban, ahol voltak külföldi edzők, és el voltak hűlve, hogy olyan dolgokat csinálok rosszul amit náluk 10 évesen azt sulykolják a gyereknek hogy ezt nem így kell... és erről nem én tehetek, nem én vagyok a szar, hanem egyszerűen nem lett megtanítva abban a korban amiben még meg lehetett volna tanítani, 18 évesen meg már annyira be van rögzülve az egész hogy kijavítani már nagyon nehéz.. hiszen 10 évig rosszul csináltad, úgy tanultad meg.. szóval visszatérve, azt a rengeteg pénzt én stadionok helyett meg légiósok helyett az utánpótlás átszervezésére költeném, az egész pénzt, a megélhetési tehetségtelen SZAR edzőket eltakarítani, minőségi edzőket odatenni akár külföldről (csak onnan), akik a német mentalitást át tudják a gyereknek adni, és odafigyelnek a fejlődésükre futball terén (is!), valamint minőségi munkát végeztetnek a gyerekekkel. a körülményeket már megteremtették, gyönyörű edzőközpontok meg stadionok vannak mindenhol, de az, hogy arany vécébe szarok vagy a földre, az teljesen mindegy, itt a pénzt az utánpótlás TELJES átszervezésére kell költeni... és akkor talán 5-10 év múlva lehet az egészből valami. addig meg pótselejtezünk, és kiesünk az albán pékek ellen.
2015. szept. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Koplárovics Béci ***** válasza:

"az a baj, hogy a sok osztályt fennt kell tartani és ez sok pénz, eredményt nem érnek el, pénz nem jön vissza."


Főleg alsóbb osztályban ne azt nézd, hogy visszajön-e a pénz. Nem jön vissza, de az amatőr sport nem arról szól, hogy gazdaságos-e vagy sem, hanem a mozgásrólm ezt írtam. Nem sikerült megérteni. Focista még lehetsz ;)


"Sokkal népszerűbb a kézi vagy vizilabda és többen is mennek ki rá, sőt legutóbb nem tudtak a kis stadio nmiatt meccset rendezni."


Ezekben (+kosár) is csak a "nagy" meccseken van nagy nézőszám. A nagy itt nyilván más kategória, de azért európai szintű csapatok meccsét összehasonlítani az NB1 meccseivel eléggé bizarr. Azért a ZTE-Manchester United meccsen kint volt 40000 néző.


"Nem kell ide foci"


Legalább 1 millió ember szórakozásáról beszélsz, kisebb-nagyobb szinten ennyien játszanak vagy járnak ki meccsekre minden héten, vagy csak járnak össze ismerősökkel. Ennyi embert figyelmen kívül hagyni finoman szólva is az idiotizmus határát súrolja.

2015. szept. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha kijutnak vb-re vagy eb-re akkor azt mondom, hogy oké. Addig meg adnék nekik kb 250-300 körül, vagy kevesebbet és ha majd érnének el sikereket, akkor ezt növelném.
2015. szept. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!