Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért éltetik még mindig...

Miért éltetik még mindig sokan a Kádár rendszert?

Figyelt kérdés

Néha belefutok egy-két kérdésbe, ahol a válaszok között "bezzeg a Kádár rendszer alatt..." olvasom.

Érdekes, hogy sokan még arra a rendszerre vágynak, bár nem értem hogy miért...?



2015. szept. 23. 22:26
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
22%
El lett fogadva az ami volt.Nem volt félelem, na és hazudni szégyen volt.
2015. szept. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
23%
Leginkább azért, mert az idő megszépíti a dolgokat. Meg igen, akkor voltak fiatalok, azok voltak a "szép idők". Nekem szerencsére csak meséltek róla szüleim, és nem szidták meg semmi, de én elképzelhetetlennek tartom, hogy úgy éljek, korlátok között, gyakorlatilag bezárva. Kiráz a hideg a gondolattól is.
2015. szept. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
36%

11: Ez nem igaz. Pont, hogy félelem volt.

Van olyan a baráti társaságunkban, akinek megtiltották, hogy az általa választott szakon tanuljon tovább, mert voltak külföldön rokonai, ezért ő veszélyes volt a rendszer számára.

És még rengeteg embert ért ennél sokkal durvább atrocitás is, ha nem tetszett valamiért a rendszernek.

2015. szept. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
79%
Lássuk csak... Minimálisak voltak a társadalmi különbségek, alig éhezett pár ember (megjegyzem, ma az ország harmada él az egyébként is alacsony szegénységi küszöb alatt). Az emberek hazaértek du. 4 órára legkesőbb és nem voltak 12-14 órás munkanapok. Szerintem aki szidja az átkost az egy percet nem élt benne (vagy politikai üldözott volt, amivel tenyleg együtt tudok érezni és abszolút megértem). Plusz mi voltunk a nyugati médiában is a "Kis paradicsom a vörös keleten". Ami azt illeti a szomszédos Caucescuhoz képest Kádár még csak nem is volt olyan hitvány ember. Nem tudom olvasták-e a szocializmust szidalmazók Kádár egykori cselédeinek a nyilatkozatait. Olyanok derülnek ki belőle, hogy hiába volt ott a hűtőben a cognac meg a déli gyümölcs, Kádár paprikás krumplit kért. Szépen és higgadtan beszélt a beosztottjaival, puritán módon élt. Nem volt jó vezető, mivel adósságspirálba taszította Kis Hazánkat, de amik kiderülnek róla azok nem egy sátánt írnak le. Bezzeg a Szíjjártó a kastélyában, meg a Ráhel a svájci öskolájában... Szerintem nem lett egyértelműen jobb a rendszerváltás óta. Az biztos, hogy a szólásszabadság sokat fejlődött, meg a szabad sajtó, de azt meg épp a jelenlegi kormány taszítja vissza a Rákosi éra színvonalára.
2015. szept. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
70%

Akkor az emberek bátrabban ki mertek menni az utcákra, mert nem kellett attól tartani, hogy megtámadnak. Akkor mindenkinek volt munkája, vagy legalábbis munkahelye, de megélhetése mindig volt.

Aki nem dolgozott, azt "közveszélyes munkakerülőnek nyilvánították, igaz, elvitték a rendőrök, de segítettek neki, hogy elhelyezkedjenek.

Akkoriban egy Fradi-Újpest meccsre is gondtalanul el lehetett menni, mert ha zavargások voltak kinyíltak a kapuk, és lovas rendőrök tették helyre a huligánokat.

A szegény ember is utazhatott (igaz,csak a vasfüggönyön inneni országokba), építkezhetett, és vehetett magának ételt.

Nem voltak ilyen kirívó különbségek, hogy az egyiknek több luxusvillája van, a Bahamákra megy nyaralni, miközben a másik éhen hal az utcán.

Igaz, hogy csak két tévécsatorna működött, és azokon valódi műsorok mentek. Pl A Tenkes kapitánya vagy a Stirltz, amit érdemes is volt nézni.

Akkoriban még működtek a magyar gyárak, mint pl. a martfűi Tisza cipőgyár, aminek a termékei 20 év múlva is cipők voltak. Vess össze egy Tisza cipőt egy most kapható kínai ócskasággal, ami egy-két alkalom után szétfeslik. A Tisza cipő régen 3000 embernek adott munkát, most meg, hogy a Legero bekebelezte alig százan lézengenek, és ott állnak kihasználatlanul a nagy gépsorok.

De mondhattam volna a Siót vagy a Szerencsi csokigyárat, amit szintén külföldieknek adtak el dráága politikusaink.

Akkor mindenki azt csinálta, amihez értett, ma meg, legyen akárhány diplomád, beszélj akárhánay nyelvet, legyél akármilyen művelt, rátermett, nem kellesz, ha nincs protekciód. Ezért a fiatalokat nem motiválja semmi a tanulásra, sokan mennek ki érettségi után külföldre pincérkedni meg mosogatni, vagy ha van orvosi vagy ápolói végzettségük, akkor tuti, hogy találnak állást az öregedő nyugati országokban. Dániában az orvosképzést már meg is szüntették emiatt.

Akkoriban igaz, kevesebb volt a tévé, de az emberek inkább szórakozásból összejártak kocsmázni vagy táncolni, és szinte mindenki sportolt valamit. Ilyen összejöveteleken az ember könnyebben ismerkedik, és ezért volt az, az ember könnyebben talált magának párt.

Most meg mi van... Itt a csomó szingli csaj, akik se nem csúnyák, se nem buták, mégis félnek egy kapcsolatba belemenni. Egyrészt félnek feladni a függetlenségüket, másrészt attól tartanak, hogy nem lennének jó feleségek, jó anyák. Vagy ugyanígy a srácok is. Van egy haverom. Kedves, rendes fiú, de nem akar barátnőt és nem akar gyereket se

2015. szept. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
12%

'puritán módon élt'


Épp hogy Kádárra nem volt jellemző a puritán életmód.

2015. szept. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
68%

23:21


Nem ugy értettem a félelmet,hanem este nyugodtan hazamehettél egyedül bárhonnan.

Ezért lepontozni OK.

2015. szept. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
21%
Tegyünk fel egy egyszerű kérdést: ha éltetik, miért bukott meg?
2015. szept. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
73%

Mondjuk azért, mert megbuktatták a fentiek, hogy szabadrablást lehessen véghezvinni?

Hihetetlen hogy ez még mindig kérdés ezen az oldalon, ennyire nincs agyatok?

2015. szept. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
43%

Jézusom, mindjárt elhányom magam...

Mindenki egyforma sz@rban élt, aki nem, az el volt szeparálva a plebstől, jó alaposan, rendőrökkel. Pofa alapállás, ha nem tetszik a rendszer, nincs útlevél, egyetem, normális állás, súlyosabb esetben bevittek és helyrepofoztak az elvtársak. Sz@rt termeltünk sz@rért, és hitelt vettünk fel, részben a baráti elvtársaknak, részben azért, hogy finanszírozni lehessen a kapukon belüli munkanélküliséget, nehogy megint lázongjon a nép, elég volt egyszer.

Annak volt jó, aki nem látott tovább az orránál, megelégedett a SZOT-üdülővel meg a panellakással, és örült, hogy nem kell gondolkodnia, mert megmondták neki, miről mit gondoljon. Ha unatkozott, legfeljebb írt egy névtelen feljelentést a szomszédról, hogy hangosan húzza le a vécét, és titokban nézi az osztrák tévét.

Ami a hitelt illeti: igen, az elvtársak vették fel, csak nem volt miből visszafizetni, az ország meg úgy le volt rohasztva, hogy még mindig nem rázódott helyre teljesen. Ugyanis nem gazdaságfejlesztésre ment a pénz...Nem utolsósorban ennek (mármint a csődnek) is köszönhető, hogy bebukott a rendszer.

A puritán Kádár egy szimpla hazaáruló gyilkos volt. Teszek rá magasról, kivel hogy beszélt és mit zabált az, aki mögött mindig ott volt az akasztófák árnyéka.

2015. szept. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!