Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért éltetik még mindig...

Miért éltetik még mindig sokan a Kádár rendszert?

Figyelt kérdés

Néha belefutok egy-két kérdésbe, ahol a válaszok között "bezzeg a Kádár rendszer alatt..." olvasom.

Érdekes, hogy sokan még arra a rendszerre vágynak, bár nem értem hogy miért...?



2015. szept. 23. 22:26
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
40%

Mondjuk az is igaz, hogy valamilyen fogyatékossággal élni még kevésbé volt leányálom, mint most. Én pl már 1 éves korom alatt szemüveget viseltem, és csak egyfajta SZTK-s pápaszem volt MADE IN HÜLYEMAJOM gyártmányú, amiben a gyerek valóban hülyemajom kinézetet kapott. Óvodában utáltam, mert rengeteget csúfoltak miatta. És mert a látásom miatt nem voltam túl jó tesiből, akkor is megkaptam, hogy milyen béna vagyok.

Ha meg valaki súlyosabban volt fogyatékos, azt simán bepaszírozták egy förtelmes intézetbe, ahol kiégett nővérek terrorizálhatták és bánthatták őket kényük-kedvük szerint. (Romániában még most is ez megy.

2015. szept. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
65%

Amit a 41-es mesélt, az valóban nem volt jó. Akkoriban kevés szemüveges gyerek volt az iskolákban. Bátyám mesélte, hogy egy lány osztálytársát az egyik tanárnő mindig lehülyézte, mert ő volt az egyetlen szemüveges (akkoriban). A bátyám viszont mindig őt védte, mert ő meg én arra lettünk nevelve, hogy nem szabad másokat megalázni, csak azért, mert "mások".

Mikor én lettem iskolás, akkor is volt 1 szemüveges gyerek és ő semmilyen sértegetést nem kapott, senki nem csúfolta ki őt. Mikor 4-dikes lettem, a másik gyereknek is kellett szemüveg.

Gimnazista koromban meg -emlékeim szerint- 7 szemüveges iskolatársam volt -ebből kettő kontaktlencsét viselt.

2015. szept. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
55%

"Hát a nagyszüleim mindig azt mondták, hogy semmi probléma nem volt akkor. A Kádár rendszer alatt építették a házukat, emellett lett új autójuk, volt TV, rádió, magnó, videó, lemezlejátszó, rendszeresen tudtak utazni: Németország, Törökország, Görögország, Ausztria, Románia, stb. Nem egyszer repültek is. Ekkor született meg apum és a nővére is, illetve volt kutyájuk, tiszta Amerikai állom, mindenük megvolt ami nyugaton, csak keleti kiadásban, kicsit szerényebben."


:DD Gondolom, a párttagsági könyvecskéjük most is megvan valahol a Firenze szekrénysor egyik fiókjában.:D Akárki nem utazhatott nyugatra, főleg a 60-as, 70-es években, csak a megbízható elvtársak, vagy a nagyon kiemelkedő koponyák, de azok csak megfelelő kísérettel.

Aki igyekezett, összekotorhatta a házra-autóra valót, az én szüleim is megtették. Diplomát is szereztünk mindannyian, de az utazás más téma, nyugati határszélen élek, annak idején Celldömölkön felszállt a civilruhás nyomozó a vonatra, és végigigazoltatta az utasokat, aki nem tudta megindokolni, miért tart nyugat felé, azt a következő állomáson már le is kapták a vonatról.

A vásárlásról fölösleges is beszélni, semmiféle választék nem volt semmiből, viszont rendszeresen voltak hiánycikkek, amiket vagy rokon/ismerős révén, vagy csúszópénzért szerezhettél be.

A legtöbb helyen pedig nem a szakértelmed volt az elsődleges szempont, hanem az, hogy mennyire vagy elkötelezett a csodás "népi demokrácia" iránt.

2015. szept. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
69%

"A legtöbb helyen pedig nem a szakértelmed volt az elsődleges szempont, hanem az, hogy mennyire vagy elkötelezett a csodás "népi demokrácia" iránt."


És ebből a szempontból most jobb helyzet? A tanároknak mind narancsosnak kell lenniük, hogy megtarthassák atz állásukat. Ugyanígy a magasabb szintű vezető köztiszt... bocsánat KORMÁNYtisztviselőknek. Az előző Fidesz-kormány idején egy csomó ember elbocsájtottak a közszférából, mert nem voltak elég narancsosak, hanem szakemberek voltak, és Viktorunk a maga bólintójánosait tette be helyettük.

De ugyanígy a papság is. Ha valaki a felebaráti szeretetről prédikálna, és hogy a menekült is ember, az megütheti a bokáját

[link]

Látszik, hogy a bíboros úr nem ismeri az embercsempészet törvényi tényállását.

2015. szept. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
84%
#43 A 40-es vagyok. Már a 70-es évek végén 80-as évek elején utaztak, éss javítom: NDK, Románia, Görögország, Törökország, olasz már később volt. Amúgy meg nem voltak párttagok, teljesen átlag munkájuk volt.
2015. szept. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
32%

"). A bátyám viszont mindig őt védte, mert ő meg én arra lettünk nevelve, hogy nem szabad másokat megalázni, csak azért, mert "mások".


41-es vagyok. Nekem is volt egy olyan ovis később iskolatársam, aki azt mesélte, hogy engem védett, közbe ugyanúgy bántott engem, mint a haverjai. Ez a megszépítő emlékezés.

2015. szept. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
27%

"A tanároknak mind narancsosnak kell lenniük, hogy megtarthassák atz állásukat. Ugyanígy a magasabb szintű vezető köztiszt... bocsánat KORMÁNYtisztviselőknek. Az előző Fidesz-kormány idején egy csomó ember elbocsájtottak a közszférából, mert nem voltak elég narancsosak, hanem szakemberek voltak, és Viktorunk a maga bólintójánosait tette be helyettük.

De ugyanígy a papság is. Ha valaki a felebaráti szeretetről prédikálna, és hogy a menekült is ember, az megütheti a bokáját

[link]

Látszik, hogy a bíboros úr nem ismeri az embercsempészet törvényi tényállását."


Ez nettó hülyeség. Nincs annyi fideszes tanár az országban, most már különösen, mióta le kell(ene) dolgozni a napi 8 órát a teljes munkaidős fizetésért, ez nagyon bemart nekik.:D

Kormánytisztviselőt még szép, hogy cserélgetnek, minden garnitúraváltás idején ez volt. Azt meg ugye nem akarod komolyan bemesélni, hogy a komcsi időkben jobb volt papnak lenni, mint most?:DD

2015. szept. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
90%

Én nem azt mondtam, hogy a komcsi időúben jobb volt papnak lenni, te értelmezed félre a dolgot. Ami pedig a Fidesz bólintójánosait illeti, az is úgy van, ahogy mondom.

Csak azt írom, hogy a mostani magyar papság a Fidesz sleppjéhez tartozik, és az ő hitvallását vallja.

[link]

És mi Lázár János értékrendje? "Akinek semmilye nincs, az annyot is ér."

2015. okt. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
100%
semmije*. bocsánat
2015. okt. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
90%

Amúgy meg ezek a mostani politikus nagykutyák, az idősebb generációkból (legyen akár fideszes vagy MSzP-s), nekik is ott virított az MSzMP-s párttagsági a rendszerváltás előtt. Csak új szelek kezdtek el fújni a nemzetközi téren is, így ideje volt lecserélni a párttagságit. A politikában tilos a gerincesség.

Torgyán Józsi bácsi aktív éveire emlékeztek? Ő is azért lett meggyőződéses antikommunista, mert anno nem vették fel a Pártba. Néha még hiányzik az öreg, mikor elkezdte ordítani: "A bolsevista Horn-kormány MONNYON LE!" Igazi kabaréműsort tudott adni.

2015. okt. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!