Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez esetben járhat az aktív...

Ez esetben járhat az aktív korúak ellátása? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Egy huzamban 417 napig voltam regisztrálva a munkaügyi központba.Közbe megváltozott a lakcímem és késve mentem a másik kerületben lévő kirendeltségre és töröltek.Ez még áprilisban történt. Úgy volt hogy el tudok helyezkedni egy aránylag jó helyre de végül nem sikerült és ez miatt nem nagyon foglalkoztam a munkaügyivel meg ki is ment a fejemből hogy mikor kellett volna mennem. Most újra regisztráltam 2015.09.28.án de nem tudom hogy az aktívra jogosult vagyok e. Szerintetek? Aki felvette a kérelmem az aktívval kapcsolatban azt mondta hogy szerinte nem vagyok jogosult mert megszűnt még áprilisban a nyilvántartásom de majd az ügyintéző eldönti. Neten ennyit találtam és nekem ebből az jön le hogy csak az a lényeg hogy az elmúlt 2 évben összesen legyen meg az 1 év!!!


f) aki az aktív korúak ellátása iránti kérelem benyújtását megelőző két évben az állami foglalkoztatási szervvel vagy a rehabilitációs hatósággal legalább egy év időtartamig együttműködött


Itt egy kép a hatósági bizonyítványról amivel mennem kellett az aktívot igényelni: [link]


Köszi a választ előre is!



2015. szept. 30. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:
a seggijközponbul több infórmaciót fogesz kapni!
2015. szept. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát neked nagyon sok eszed lehet. Nem minden munkanélküli cigány. Gondolom nagyon unatkozhatsz, hogy itt írogatsz hülyeségeket.A "seggijközponba" nem rögtön fognak értesíteni, és gondoltam biztos van aki jártas benne és tud segíteni, hogy mégis mire számíthatok.
2015. szept. 30. 18:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Megválaszoltad magadnak 2 éven belül egy évig regisztráltnak kell lenni, tehát, ha a hatósági bizonyítványon 365-nap vagy annál több szerepel, akkor jogosult lehetsz rá.
2015. okt. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor elméletileg nem gond hogy áprilisban megszűnt a nyilvántartásom és most 3 napja újra regisztrált munkanélküli vagyok, és most adtam be? Mert ha az elmúlt 2 évet nézem akkor megvan összesen az 1 év mert 419 nap volt akkor amikor kiállították a hatóságit.
2015. okt. 1. 15:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen.
2015. okt. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!