Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A soproniak már bánják, hogy...

A soproniak már bánják, hogy annak idején nem csatlakoztak Ausztriához, igaz?

Figyelt kérdés

2015. okt. 23. 11:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
40%

Valószínűleg igen.

Én mindenesetre bánnám.

2015. okt. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
23%
A soproni fiatalok már akkor is Ausztriához akartak tartozni. Csak a sok öreg a környező falvakból bejöttek szavazni és így megszívták, maradtak észak-balkán része, pedig lehetne nyugat.
2015. okt. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%

Ma valószínűleg bánják, ismerve Ausztria mai fejlettségét.


Ugyanakkor azt is fontos figyelembe venni, hogy a két ország közötti jelentős különbségek az 1955 utáni történelemből adódnak, azt megelőzően egy periferiális határmenti település élete a határ két oldalán nem sokban különbözött.

2015. okt. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%

"A soproni fiatalok már akkor is Ausztriához akartak tartozni. Csak a sok öreg a környező falvakból bejöttek szavazni"


Éppen fordítva történt. A környező falvak többsége Ausztriára szavazott, de Sopron városban 73-27 százalék arányban Magyarországra szavaztak.

Pár éve azt olvastam, hogy közvéleménykutatások szerint, ha ma tartanának népszavazást a településeken, most is hasonló eredmények születnének, mint száz éve.

2015. okt. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
98%

2-es! Csak szólok,hogy abban az időben Ausztria életszínvonala egyáltalán nem volt jobb,mint Magyarországé,úgyhogy ezért biztosan nem akartak Ausztriához tartozni.

Az viszont tény,hogy Sopron lakosságának tekintélyes része német származású volt(mostanra a legtöbb németet kitelepítették,elűzték vagy beolvasztották)és mégis Magyarország mellett döntöttek. És biztos nem azért mert a környező falvakból bementek szavazni a magyarok és leszavazták őket.

2015. okt. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
2%
Én úgy tanultam, hogy az akkori fiatalok akiknek volt eszük már akkor is Ausztriához akartak tartozni, csak a sok hagyományőrző szenilis öreg szavazta le őket. Mind1 mert a végeredményen nem változtat, mocskos balkán maradt az a kisváros. Meg lehet nézni az utak, közterek állapotát és össze lehet hasonlítani.
2015. okt. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
62%

Épp az volt a jelentősége az egésznek, hogy dacára, hogy nagy volt a német lakosság aránya Sopron környékén, mégis a Magyarországhoz való tartozásra szavaztak, sőt ez sem ment könnyedén, mert Ausztria és a nagyhatalmak nem akartak belemenni, előbb fegyveresen kellett ellenállni (Rongyosgárda), és kikényszeríteni a népszavazást.


Bánják? Aki el akar menni, uniós polgárként, mi tartja vissza?

2015. okt. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 meszike91 ***** válasza:
83%
Soproni vagyok és nem bánom. Amúgy is Sopronból báki bejárhat Ausztriába dolgozni.
2015. okt. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Ha ma is lenne egy ilyen szvazás, elég egyértelmű lenne a döntés.
2015. okt. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
64%
Ha magyar érzésű, akkor nem bánja!!!!!!!!!!!!!
2015. okt. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!