Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar emberek miért törődne...

A magyar emberek miért törődnek bele a "nyomorukba", ahelyett hogy tennének valamit azért, hogy jobb életük legyen?

Figyelt kérdés

Sokan csak várják a csodát, hátha lesz valami amitől jobb életük lenne, viszont tenni már akarnak semmit a jobb életért.

Mindig az államot hibáztatják mindenért, pedig sok esetben csak meg kéne emelni a feneküket, hogy ha nem is nagyon, de egy kicsit jobb irányt vegyen az életük.

Pl. akinek csak 8 általánosa van, és nem tud elhelyezkedni csak max közmunkán, vagy valami segédmunkán, az miért nem megy el mondjuk esti gimibe?

Az állam ingyen biztosítja felnőttkorú középoktatást, igazából csak heti két napon kéne tanulni, és ha leérettségizett közben gyűjtene kis pénzt OKJ-s tanfolyamra, és lenne egy szakmája.

A munkanélküli központokban mindig tájékoztatnak arról, hogy éppen milyen szakterületen van munkaerő hiány, és egy OKJ-s vizsgával egyből el is tudna ott helyezkedni.

De nem, inkább siránkoznak és szidják az államot azért, hogy nem tartja el őket, és nem jár alanyi jogon nekik az ingyen élet.


Ez csak egy példa a sok közül.

Én úgy érzem, hogy aki akar az tud tenni a jobb életért Magyarországon.

Nekem is csak 8 általánosom volt, anno 27 évesen leérettségiztem, közben dolgoztam az építőiparban segédmunkásként, gyűjtöttem pénzt képzésre (közben eltartottam magam) és leraktam egy szakmát amiben keresek annyi pénzt hogy simán fenntartom az életem.

Soha nem késő tenni azért, hogy az ember változtasson az életén, és ne mástól várja el azt, hogy mindezt megtegye helyette.


2015. okt. 30. 22:31
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Jól látod.
2015. okt. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 hollófernyiges ***** válasza:
37%
Tesznek, elhúznak nyugatra.
2015. okt. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

Nem minden magyar ember nyomorog. Nem minden magyar ember várja a sült galambot, miközben nyomorog.

Rosszul tetted fel a kérdésedet, mert egy kalap alá veszel minden magyar embert.

2015. okt. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
78%

Ja, ez így ennyire nem általános, de jelentős hányadra lehet igaz rétegtől függetlenül - a diplomásoknál is vannak hasonló tendenciák.

Röviden, mint annyi minden, így alakult történelmileg, de ez nem jelenti azt, hogy ne lehetne az ilyen beállítottságon változtatni, max az eddigiek elősegítették, hogy épp így legyen. Sok más nyugati országban is jelen vannak az efféle dolgok, max kisebb hányadban, és innen nem azt látjuk. Ez a fejlett társadalmakra jellemzően igaz. De létbizonytalanságban továbblépni - kell hozzá pozitív szemléletmód, önzetlenség, tenni akarás, idő és kitartás. És az apró eredmények értékelése.

2015. okt. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
25%

Tanult tehetetlenség, Kádár papa alatt rögzült, a generáció pedig továbbörökítette a nevelés révén.

Hosszú ideig tart még ebből kikecmeregni.

2015. okt. 31. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mert magyarok. es beee beee begetnek tomegesen es mennek a vagohidra.


en tettem a jobb eletert. ugy elmentem hogy vissza se neztem mar nagyon regen. Eletem legjobb dontese volt.

2015. okt. 31. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%
Mert gyávák és birkák.
2015. okt. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tévedés, mert nem általánosítottam.

Akikről szól a kérdés, azokról van szó, nem pedig minden magyarról!

Pedig elég érthetően leírtam, nyilván szövegértelmezési problémák vannak, vagy valaki személyes sértésnek vette.

2015. okt. 31. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!