Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vannak-e olyan politikai...

Vannak-e olyan politikai kérdések, melyröl nem mersz beszélgetni a munkahelyen?

Figyelt kérdés

Van néhány ismerősöm, akik elmondták amikor baráti társaságban (TS,Skype) beszélgettünk politikáról, hogy szerintük pl az hogy az illuminátusok irányítják háttérből a világot, teljesen valóságosnak vélik, ellenben a munkahelyen amikor más felvetette ezt abszolút elutasítóak voltak e kérdésben.


Megkérdeztem, hogy miért? A válasz az volt, hogy félnek a kiközösítéstől és a kollegák megbélyegzésétől. Nálatok vannak ilyen témák, amiket nem mersz nyíltan felvállalni pl : konteók, az hogy szerinted a szocializmusban jobb volt, az hogy kommunista, Gyurcsányista vagy náci vagy-e illetve hogy rasszista vagy kirekesztően gondolkodol. Esetleg panelproliként tekintesz Bp-re és arisztokrataként tekintesz magadra ?


2015. nov. 3. 16:15
 1/8 tetro ***** válasza:
40%
Ahol én dolgozom, ott például egyáltalán nem elfogadottak a kirekesztő eszmék. Persze nem "libsi" mindenki és beszélgetni is lehet bármiről, például a menekült helyzet kezeléséről belecsúsztam egy két vitába. De mivel alapvetően a környezetem tanult és felvilágosult emberekből áll, így ha van is vita, az nem arról szól, hogy lőjünk tengerbe embereket vagy ne. De azt gondolom ha valaki pl emberek kiirtását szorgalmazná, akkor az rövid úton kereshetne magának új szakmát.
2015. nov. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindenről lehet, egyszerűen a szólásszabadság része. Tudja a főnök is hogy nem félünk beszélni a gondolatainkról és ő sem. Szerintem ez így jó. Napi aktuális politikai témákat mindig kibeszéljük a kávé automatánál reggelente. (Egy autószalonban dolgozom Pesten.)
2015. nov. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hogy "beszélni merni", nem tudom, jó szóhasználat-e. Sokféle politikai kérdés van, néhány közülük időt, visszafogottságot, kellő alaposságot, bizalmat is igényel. Különben félresiklik.


Azt mondanám, vannak helyzetek, amikor nem érdemes politikáról beszélni, és vannak, amikor lehet. Gyakori, hogy csak alkalmas társaságban. Ez nem félés kérdése, hanem az, hogy egy témáról azért beszél az ember, mert izgatja, mert más szemszögből is kíváncsi rá. De ilyen beszélgetésre nem mindenki alkalmas. Van ismerősöm, akiről majdnem mindenről lehet színvonalasan beszélni, kivéve Orbán személyét. Orbán vagy isten, vagy én egy mocskos disznó vagyok. Pedig soha nem volt 100 méternél közelebb hozzá, talán annyira se.


Sajnos a kiközösítés is reális eset, de ott szerintem más problémák is vannak. Általában, bármiről beszélni csak akkor lehet, ha a közeg alkalmas rá, és ez nem minden helyzetre igaz.

2015. nov. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálunk lehet beszélgetni bármiről.

A menekültkérdésről is.

Nemzetközi multi logisztika osztályán dolgozom.


És, nem az a többség véleménye, hogy fogadjuk be, tartsuk el, építsünk nekik mecseteket.


A főnököm különösen bevándorlóellenes.

2015. nov. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"Nálunk mindenről lehet, egyszerűen a szólásszabadság része. "


Jó munkahely & kiváló gondolkodásmód ! Respect :)

2015. nov. 3. 17:11
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk bármiről lehet beszélgetni, ez nem egy ballib munkahely :)
2015. nov. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért lennének olyan kérdések a tarsolyomban amiről a munkahelyen nem akarnék vitát nyitni,és más fórumon sem.
2021. febr. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A Covid az pl ilyen téma
2021. febr. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!