Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz a rezsicsökkentés...

A Fidesz a rezsicsökkentés helyett miért nem az adókat csökkenti?

Figyelt kérdés
Szerintem sokkal érezhetőbb lenne mindenki számára. A 27% áfa nagyon magas Európai viszonylatban talán a legmagasabb úgy tudom. Miért nem azt csökkenti a kormány és az egyéb adó terheket? A jövedelmek utáni adók is nagyon magasak, főleg azoknak, akik nem 2-3 százezreket keresnek. Az élelmiszerek is drágák legalább az alapélelmiszerekről miért nem csökkentik az adót?

2015. nov. 6. 12:35
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
81%
A magas adókból futja "rezsicsökkentésre".
2015. nov. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
96%
Mert a rezsicsökkentés az államnak ingyen van.
2015. nov. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
16%

Olyan sok köze nincs a kettőnek egymáshoz.

Piaci cégek helyett most az állam van monopolhelyzetben a közműpiacon...

Nyugodtan utalja át nekem, aki nem tart igényt arra amit nem spórolt a rezsicsökkentéssel. :)


Az ÁFA azért magas, mert sokat fogyasztunk külföldről származó termékeket, amikből semmilyen egyéb bevétel nem jön. És nem is egységes ez a 27%, ha megnézed a BKK bérleted azon csak 21% ÁFA van, ha kajáldából eszel azon sem 27% az ÁFA. Kicsit nézzél már utána mielőtt hőbörögsz. Magas ÁFA cserébe meg uniós szinten alacsonynak számító SZJA van.

Az adójóváírás kivezetése miatt ki járt rosszabbul egy zacskó borsó árával azt most ne keverjük ide. Az adómentes "alacsony jövedelemhez" (papíron persze) nincs elég jó gazdaságunk.

Sajnos mindenkinek ki kell vennie a részét a közteherviselésből.

2015. nov. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
60%

Amúgy csak szólok, hogy egy ÁFA vagy akármilyen csökkentést csak a kiskereskedők nyelnének le.

Nem hiszed? Románia az élő példa.

2015. nov. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
28%

én is csatlakozom a #3hoz, aki nem tart igényt a rezsicsökkentés által megspórolt pénzére, annak privátban küldöm a számlaszámom, nyugodtan utalhatja :)

egyébként ha kicsit tisztában lennél a gazdaság politikával, akkor nem kérdeznél ilyen butaságokat.

adó csökkentés csak egy módon lehetséges:

ha a társadalom dolgozó rétege kitermeli a hiányt, amit az adóból elvonnának.

élő példa Görögország, hitelekből tartották fent a "jólétet" most pedig hogy be bukták még a levegő vételt is megadóztatják, hogy ne omoljon össze végleg a gazdaságuk.

szép dolog adócsökkentésről beszélni, az is szép mikor a politikusok a kampányprogramjaikban ilyenekről beszélnek, csak valahogy soha nem jön össze, nem véletlenül...

2015. nov. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 szántóvető ***** válasza:
96%
azért mert azzal nem lehet választást nyerni.de magad is láthatod a válaszokból hogy még így is vannak elégedett emberek.é amíg nagy számban vannak ilyenek addig a kormány nem is fogja törni magát hogy változtasson.
2015. nov. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Hát, nem tudom.. Én elég nagy családi házban lakom és bizony nem igazán érzékeltem/érzékelem ezt a fenenagy rezsicsökkenést. Kb annyit fizettem utána is, mint mielőtt bevezették. Viszont az adócsökkentés sokkal egyértelműbb lenne mindenki számára, nem lehetne így elmosni mint ezt. Mert valljuk be, ez csak parasztvakítás, nem több. Nekem ez a tapasztalatom. Komolyan mindenki annyira képben van, hogy tudja mennyi most 1m3 gáz vagy 1kW áram és, hogy mennyi lenne "rezsicsökkentés" nélkül? Mert szerintem nem is tudnánk legtöben kiszámolni.. Pl. hány % minuszt jelent a rezsicsökkentés 1kW áramra és 1m3 gázra? Erre tud valaki válaszolni? Pontos adatokat kérnék.
2015. nov. 6. 13:16
 8/27 anonim ***** válasza:
24%

Pontos adatokat nem tudok, de én 5000 forinttal kevesebb rezsit fizetek az albérletemre, mint a rezsicsökkentés előtt. Az utolsó forintig átengedte nekem a tulaj.

Az Szja januártól 15%-ra csökken, ha minden igaz (nem tudom, pár hónapja ez volt a terv).

2015. nov. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
41%
Ott van zöld keretben minden számlán. Vagy te olyat nem is kapsz, mert anyukád tart el?
2015. nov. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
56%

"Komolyan mindenki annyira képben van, hogy tudja mennyi most 1m3 gáz vagy 1kW áram és, hogy mennyi lenne "rezsicsökkentés" nélkül? Mert szerintem nem is tudnánk legtöben kiszámolni.. Pl. hány % minuszt jelent a rezsicsökkentés 1kW áramra és 1m3 gázra? Erre tud valaki válaszolni? Pontos adatokat kérnék."


na ez az igazi nagy beégés :"D

ha fizetnél számlákat, akkor tudnád, hogy a kivonaton fel van tüntetve a rezsi csökkentés óta minden adat, hogy mennyivel fizettél kevesebbet, évre és hónapra lebontva.

sőt csoportos beszedésnél is a számlakivonaton fel van tüntetve minden.

ezek után nem lehet már egy szavadat sem komolyan venni.

2015. nov. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!