Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha felbukkanna egy olyan...

Ha felbukkanna egy olyan párt, aminek az elvei közelebb állnak hozzátok, mint a Fidesznek, akkor támogatnátok?

Figyelt kérdés

Vagy inkább megmaradnátok az erősebb mellett?

Mi a fontosabb? Hogy hűek maradjatok az elveitekhez vagy az, hogy az erősebbel legyetek?


2015. nov. 19. 20:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

az ilyen "felbukkanó" pártokkal az a baj, hogy senki nem tud róluk semmit.

mondani meg akárki akármit tud.

én egyébként azt támogatnám Magyarországon, hogy ne legyenek ilyen kis szar pártok, szanálni kéne ezt a sok jelentéktelen fészbúk csoportból lett pártot, és csak az erőseket meghagyni.

tök feleslegesek, és csak elveszik a szavazatokat a nagyobb pártok elől azzal, hogy ígérnek fűt fát, amit az értelmes ember úgysem vesz be, mert tudja hogy soha nem tudnák teljesíteni az ígéretüket.

kb 100 "párt" üzemel ma Magyarországon.

2015. nov. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

"én egyébként azt támogatnám Magyarországon, hogy ne legyenek ilyen kis szar pártok, szanálni kéne ezt a sok jelentéktelen fészbúk csoportból lett pártot, és csak az erőseket meghagyni."


És akkor hogyan alakulnának újabb pártok, nagyokos?

Minden párt/mozgalom kicsiként indul, aztán nőnek meg.

Baromság kicsinálni őket.


"tök feleslegesek, és csak elveszik a szavazatokat a nagyobb pártok elől azzal, hogy ígérnek fűt fát, amit az értelmes ember úgysem vesz be, mert tudja hogy soha nem tudnák teljesíteni az ígéretüket."


Miért, a nagyok mióta tartják be az ígéreteiket? Éppen azért demokrácia, mert arra szavazol, akire akarsz és az indulhat a szavazáson, aki akar.

Ez a lehetőségek tárházát biztosítja a polgároknak.

2015. nov. 19. 21:10
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem.

Pedig nem tetszik sok minden, amit a Fidesz csinál, bár rájuk szavaztam.

Most nincs jobb, nem akarok még egy olyan káoszos időszakot, mint Gy. F. és B. G. kormányzása.

A Fidesz különben korrupt, mint az állat, és még sok egyéb is, de legalább kiszámítható.

2015. nov. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hát igen, kiszámíthatóak a visszamenőleges hatályú törvényeik, ugye?

Sajna még az ellenkezőjét sem lehet minden esetben elhinni, annak, amit mondanak, bár ha azt mondják, hogy megvédik a nyugdíjamat, akkor lehet rá számítani, hogy einstandolják a manyup-megtakarításunkat, majd megszűnik az állam nyugdíjellátási kötelezettsége. Ha azt mondják, hogy megvédik az egészségügyet, akkor tönkre fog az menni.

Ha hallgatnak arról, hogy Orbánt a várba költöztetnék sok milliárdért, akkor megteszik.

2015. nov. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"én egyébként azt támogatnám Magyarországon, hogy ne legyenek ilyen kis szar pártok, szanálni kéne ezt a sok jelentéktelen fészbúk csoportból lett pártot, és csak az erőseket meghagyni.

tök feleslegesek, és csak elveszik a szavazatokat a nagyobb pártok elől azzal, hogy ígérnek fűt fát, amit az értelmes ember úgysem vesz be, mert tudja hogy soha nem tudnák teljesíteni az ígéretüket. "


Minden nagy párt kis párt először. A Fidesz is az volt. A nagypártok tudnak ám csak ígérgetni és abban sincs igazad, hogy nem veszik be az emberek...de bizony! Mindenki bevesz minden populista szöveget. Elhiszed, ha megint beígérnék a 13. havi nyugdíjat, megint mindenki bevenné??


Az ha pártokat szüntetnek meg pusztán azért mert kicsi, az a diktatúra egyből és a demokrácia vége. Az aktuális hatalomra reagáló, a társadalomnak alternatívát nyújtó erők mindig kis csoportok kezdeményezéséből indul és először kis pártok lesznek. Nagyon fontosak egy demokratikus államban!


Pluszban szerintem jelenleg pedig a kispártok sokkal inkább épkézláb és sokkal inkább a realitás talaján álló programokat tudnak alkotni , mint a nagyok!

2015. nov. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Gina Lollobrigida ***** válasza:

""én egyébként azt támogatnám Magyarországon, hogy ne legyenek ilyen kis szar pártok, szanálni kéne ezt a sok jelentéktelen fészbúk csoportból lett pártot, és csak az erőseket meghagyni."


de kár hogy a fideszről az MSZMP annak idején nem így gondolkozott!!!


4-es te mit elégedetlenkedsz, most jelentették be az 1.6%(!)-os nyugdíjemelést. Gondolj bele 1 kiló tiszta kacsazsír! (disznózsír nem futja belőle).


A kérdésre hogy ne OFF-oljak: már felbukkant: MSZP

2015. nov. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Jó, hát kábé kiszámítható.

Tudjuk, hogy merre felé mennek, vissza ötven évvel.

Na, nem vagyok elájulva a Fidesztől, tényleg, csak szerintem most nincs jobb.

MSZP- ismerjük

PM, Együtt- töketlenek

LMP- jelentéktelen

MLP- az egész eszméjüket utálom

Jobbik- nem szavaznék rájuk

Most nincs más.

Az elveimhez amúgy hű vagyok, azért nem vagyok odáig a Fideszért.

Később ki tudja, mi lesz, felbukkanhat még egy normális kis párt, aki kinövi magát.

Ez a jövő titka.

2015. nov. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A nagypart, kipart temarol csak annyit, hogy ezt a valasztasi rendszer szelektalja. A magyar valasztasi rendszer a nagypartoknak kedvez. /mielott. Valalaki diktaturat obegatna, jeleznem, hogy angliaban sokkal durvab ez a nagypartok fele hajlo rendszer, ugyanis egyfordulos egyeni valasztokeruleti randszer van, lista nelkul/ Az eu parlamenti valasztasok pl meg a kispartoknak kedvez /ott meg csak listara lehet szavazni, igy pl elofordulhat, hogy az angol euroszkeptikus part megnyerte angliaban az eu parlamenti szavazast, viszont az angliai parlamenti valasztasokon egy darab kepviseloje se lett/pedig 25% korul teljesitettek/

A kerdesre meg a valasz...az elvek tul vannak ertekelve. Sosem szavaznek olyan partra, aki el akarna venni a pdnzem /vagy egyeb lehetosegem/

2015. nov. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ja, a DK-t kihagytam.

Gyurcsány, na ki veszi őt komolyan?

Egy levitézlett volt miniszterelnök, azt se tudom, miért politizál még mindig!

Rájuk meg pláne nem szavaznék.

2015. nov. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A kacsazsir dragabb mint a disznozsir..asszem
2015. nov. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!