Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szakma kifejezést miért...

A szakma kifejezést miért csak a szakmunkás (és okj) végzettségre értik? Diplomás végzettségre sose használják, annak ellenére hogy itt is egy szakmát tanulsz.

Figyelt kérdés
2015. dec. 5. 09:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Én arra is szoktam, bár utána mindig magyarázgatni kell, hogy a diplomát is alá sorolom.
2015. dec. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%

Azért mert már sok mindent diplomának hívnak, mert az jól hangzik, ilyen vacak 1-2 éves büfészak képzéseket is. Nyilván ezeknek csak annyi értelme van, hogy az intézmény lenyúlja az államtól a lóvét az "oktatás"-ért.

Ha valakinek tényleg értékes végzettsége van, mondjuk villamosmérnök, gépészmérnök, orvos, ügyvéd azoknak nem kell magyarázni, hogy ez amúgy diplomás végzettség, nem ám OKJ-s, mert evidens. Pont a büfé szakosoknak kell alátámasztani, hogy az diplomás szakma, holott nem ér többet mint egy jó OKJ-s, sőt... hát, hogy is mondjam, sok-sok magyar diplomás dolgozik mekiben.

2015. dec. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
8%

Pontosan amit kettes írt. Mert vagy egyértelmű vagy amúgy nem nagyon számít ha pl bölcsész vagy környezetvédő meg hasonló elmés szakok. Egyiprológus skadinalisztika vagy mi a tökm ilyen politológia meg ezek sehova nem lehet menni. Annyi értelme van hogy lehet panasukodni hogy van diplomám nincs munkám a rendszer a hibás jaaaj aki meg orvos az megy el az állam pénzén tanul aztán elmegy ez a mentslitás.

Szóval vagy egyértelmű vagy teljesen mindegy mert annyira fölösleges szak.

2015. dec. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
3%
A szakma magasabb szintű mint a diploma. Diplomája bármelyik hülyének lehet néhány év alatt, egy szakmát az ember egy életen át tanul.
2015. dec. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

A szakma eredeitleg a szakmunkás - azaz olyan valaki, aki nem csak betanulta az adott munkát, hanem elvégezte a megfelelö képzést és megvan a kellö gyakorlata is benne - munkája.


Emellett volt a segédmunkás - aki azt csinálja, amit mondanak neki, de nem igazán ért semmihez,

a betanított munkás - aki bizonyos munkafázisokat el tud végezni egyedül, de összességében nem ismeri ki magát az egész területen,

a szakmunká - ezt leírtam már,

a mester - aki a szakmát alaposan ismeri és emellett még képes a munkát megszervezni is és átlátja a munka egészét, ezét vezetöként is tud dolgozni.


Emellett voltak a diplomások - amire nem lehet ma sem azt mondani, hogy többet vagy kevesebbet ér, mint a szakmunka, ugyanis a kettö nem összehasonlítható. (A mai, mindenre van diploma nem számít). Ugyanis a diplomásoknak is megvolt/megvan a feladatuk, mert egyetlen autót sem tudna csak szakmunkás elöállítani mérnökök nélkül, vagy egyetlen ember sem tudna elvégezni iskolát tanárok, tudósok nélkül.

2015. dec. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%

Milyen 1-2 éves egyetemi képzések vannak, amik diplomát adnak 2-es, meséljél már.. Látszik, hogy megint az osztja az észt a kérdésben, akinek inkább gyűjtenie kéne.


Én speciel többször is hallottam, hogy a 'szakmát' használták diplomás képzés tudásanyagára. Én is szoktam úgy mondani, nem gondolom, hogy degradáló lenne. A szó (szerintem) szimplán egy adott foglalkozáshoz kapcsolódó elméleti és gyakorlati ismeretek összességét jelenti.

2015. dec. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%

ma 10:30

Hülyegyerek, milyen szakmát tanulsz egy életen át? Hasra ne essek már tőled, mert fel tudod rakni a csempét a falra, vagy tudsz olajat cserélni az autóban.

2015. dec. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
5%

"Hülyegyerek, milyen szakmát tanulsz egy életen át? "


Minden szakmát. Egyiket sem lehet 4 év alatt elsajátítani, egy élet kell mindegyikhez.

2015. dec. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%
Megasszondta a lepontozóhuszár:D A vegyesbolti eladók egy életen át tanulnak, bezzeg mechatronikai mérnök akármelyik kókler lehet néhány év alatt.
2015. dec. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Azért rögtön látszik a hozzászólásokból, hogy kik azok akik életük során még egyetlen szalmaszálat sem állítottak elő önerejükből és ezért nem is értik miért mondják, hogy egy szakmát egy életen át kell tanulni.
2015. dec. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!