Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire van előnyben ebben...

Mennyire van előnyben ebben az országban akinek a születési helye Budapest?

Figyelt kérdés
Egyre jobban idegesít ez

2015. dec. 6. 22:22
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
88%
semmenyire,hol érzékeltél ilyesmit?
2015. dec. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
az hogy az egész ország Budapestről szól, mintha az összes többi nem is létezne.
2015. dec. 6. 22:43
 3/37 anonim ***** válasza:
63%
Semmiben nem vagy előnyben, főleg nem 18 éves korig. Onnantól meg szabadon lehet költözni oda ahol munka van.
2015. dec. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
nem értitek a kérdés lényegét és az egyik hogy nem is rólam van szó.
2015. dec. 6. 23:04
 5/37 anonim ***** válasza:
63%

Igen előnyben van


Aki Budapestre születik az ingyen lakhat a szüleinél,aki pedig nem az fizethet havi 60-70 ezret egy albérletért.


De egyesek szerint ez elenyésző különbség.

2015. dec. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
87%
A centralizált felépítésű ország hátránya, hogy a legtöbb lehetőség az életre Bp.-en van. Én is vidékről költöztem fel és hasonlóan éreztem, mint te. Azt fogadtam meg, hogy ha egyszer beteszem a lábam a fővárosba, akkor Bp. közigazgatási területéről soha nem költözöm el. Nem bíram azt pl., hogy az állomásról 3/4 órás gyaloglással jutottam haza. Valósággal sírni tudtam volna ettől.
2015. dec. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
92%

Semennyire. Én például Pesten születtem, de soha nem éltem ott. Semmi előnyöm nem származott abból, hogy az irataimban Budapest szerepel születési helyként.


Viszont te arra gondoltál szerintem, hogy előnyös-e ott élni, tehát lakhelyre. Nagyon sok szempontból előnyös lehet, pl. infrastruktúra, szórakozási lehetőségek, tanulás (jobb iskolák), munka (több munkalehetőség).

2015. dec. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
81%
Ja, bocs, mégis éltem ott, csak nagyon rövid ideig, egy suli miatt. Egyértelműen előny volt, hogy nem kellett ingázni, megúsztam napi több óra utazást.
2015. dec. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
úgy értettem hogy ott születni és ott is lakni, tehát a kettő együtt
2015. dec. 7. 09:22
 10/37 anonim ***** válasza:
98%

Abszolut Budapest központú az egész ország. Budapesten minden lehetőség megvan szórakozásra, vásárlásra, tanulásra, egyszóval mindenre. Épül-szépül minden, nincs olyan országos média, ahol ne számolnának be naponta valamiről, ami Pesten történt. Viszont elég csak 50km-rel arrébb menni, mondjuk pl Nógrádba, ahol a fű se nő. Szegénység, elszigeteltség.

Sőt ez a nagyfokú központosítás minden területen, nemhogy enyhítené, hanem erősíti az ilyen jellegű különbségeket.

2015. dec. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!