Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon a társadalom...

Magyarországon a társadalom az emberek miért nem összetartóak? Mint ebben a videóban az angolok.

Figyelt kérdés

Egy videót mutatnék az angolokról, hogy mennyire büszkék és az összetartás mennyire erős náluk...


https://www.youtube.com/watch?v=PuCJFXSGTEQ&index=86&list=LL..


Nálunk miért van szét húzás, a folytonos irigykedés a másikra, ha valamit elér a másik na és a folytonos gyűlölködés és az utálkozás és a folytonos negatívum keresés mindenben???


2015. dec. 9. 18:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

BAZ megyében vagyunk, nem igazán van más a közelben.

De januárban megyek bátyámhoz Pestre, ott próbálok szerencsét mással. Szóval no problem. :D

2015. dec. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Szép videó


Ennek fényében elég érdekes, hogy azt mondjuk, hogy a magyarokat ne oktassák ki együttműködésből, meg szolidaritásból!


Hát szerintem van még mit tanulnunk!

2015. dec. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Zászlókat együtt lengetni mi is tudunk. Az összetartás nem ez!

Amikor igazán baj van, akkor kell összetartani, nem csak a buliban! Na ez már nem megy nekünk!

2015. dec. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Hát egyszerű: Nézzük meg az ottani és itteni átlag életszínvonalat... érdekes mód mindig azokban az országokban jó az életszínvonal és emellett minden más ahol megfizetik az embereket és nem adóztatják el az utolsó fillérüket is...
2015. dec. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
10%
Kérdező javaslom tanulmányozásra az angol történelmet(hány nemzetet igáztak le, hány helyi lakost irtottak ki,mekkora profitot csináltak és csinálnak most is a rabszolgatartásból, min nyugszik az ottani jólét alapja stb.). Másik kérdés, hogy éltél valaha Angliában? Én közel 10 évig igen, ennyire felszínes, primitív népség a földön nincsen, tudnék mesélni, rettenetesek. Nyugodtan lehet írni rám, hogy tipikus rosszindulatú magyar, nem érdekel, nagyon sok külföldit ismertem ott meg és 1-2 kivételtől eltekintve mindenki megerősítette ugyanezt, a tapasztalataik teljesen hasonlóak voltak, mint az enyém. Én teljesen pozitívan mentem ki, nyitottan álltam hozzájuk, mielőtt kimentem, akkor más magyaroktól hallottam ugyanezt és azt gondoltam, hogy ááá, tipikus magyar hozzáállás, csak a rosszat veszik észre, de miután kiköltöztem rájöttem, hogy igazuk volt. Nézd meg, ahogy a kérdést feltetted, pont te vagy olyan,mint amilyennek másokat leírsz. Félre ne értsd, vannak itthon széthúzóak, kártékony, negatív emberek(ahogy minden országban, nincs nálunk több ostoba ember,mint máshol), de nekem rengeteg pozitív élményem volt és van is itthon a gazdasági nehézségek ellenére is. Nekem pont nem az jött le az angolokról, hogy összetartóak(biztos van ilyen,de ez a kisebbség), egy individualista, teljesen énközpontú társadalomban élnek, ahol csak az számít, hogy költsd el az utolsó filléred a boltokban a legújabb cuccokat megvéve és ezáltal minél feljebb juss az osztályrendszerben. Nemzeti ünnepük nem igazán van, csak ilyen bank holiday-ek, aminek semmi érzelmi tartalma nincs. Nekem a magyarok sokkal hazaszeretőbbnek,összetartóbbnak, családcentrikusabbnak tűnnek,mint ott. Lehet lepontozni, senkit nem akartam megbántani, de felmegy bennem az ideg, mikor megint meglátok egy a "magyarok sz*rok,de minden,ami külföldön van az csodálatos" posztot.
2015. dec. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Felszínes vagy nem, attól még jobban élnek, és szerintem az átlag ember nem az érdekli, hogy hány ünnepet ünnepelnek és hasonlók, hanem az hogy mennyi pénze marad hó végére, esetleg épp meg tud belőle élni a következő fizuig vagy tud félretenni és esetleg szórakozásra is költeni mellette. Nos az átlag angol ezt meg tudja tenni, az átlag magyar nem, innentől kezdve az átlag magyar szemében az átlag angol életszínvonala sokkal jobb, és ebbe azért elég nehéz belekötni. Aztán angol helyett lehetne bármelyik másik nyugati ország, ugyanez jönne le.
2015. dec. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Utolsó,nézd már meg,hogy min nyugszik az ottani jólét alapja. Nem azért, mert van egy csodálatos nemzet ott a szigeten, akik remek gazdaságpolitikával, szorgalmas, okos, tehetséges helyi lakosok segítségével előrelenditették az országot,hanem:

1: a történelme alatt egyszer sem volt megszállva(nézd meg, hogy mi és más középkelet európai nemzetek hányszor, az egész történelmünk arról szólt döntően, hogy a saját területünket védtük). Mivel soha nem igázták le,ezért gond nélkül tudott fejlődni.

2. Ők viszont leigáztak másokat, Angliának volt az egyik legnagyobb gyarmatbirodalma, ebből ők óriási profitot csináltak. Pár hónapja valamelyik exgyarmat politikusa számon kérte Cameront, hogy akkor legyen szives egy vizsgálóbizottságot létrehozni, ami megvizsgálja, hogy mekkora profitot vittek ki az országukból az ő lakosaik kárára, hányan haltak meg rabszolgaként az embertelen, brittek által létrehozott körülmények miatt, ezt Cameron megtagadta,ha érdekel mellékelek forrást is,ha nem hiszed el.

3. Ha azt hiszed, hogy a kelet európaiakat a két szép szemükért engedték be, tévedsz, angol közgazdászok számolták ki, hogy mekkora az a befizetett adómennyiség,amit ezáltal az ország kap, sokkal többet adnak bele a külföldiek a közösbe, mint amit kivesznek.


Azért írtam ezt le utolsó,mert úgy tűnik a kommented, mintha azt próbálnád vele üzenni, hogy igen,az angolok tuti nagyon faszák,mert náluk jólét van, de a magyarok nem,mert mi nyomorgunk. Komplexebb téma ez azért ennél.

2015. dec. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ezzel is tisztában vagyok, de igazából a kommentem lényege pont az akart lenni, hogy a mai embert nem ez fogja elsősorban östönözni bármire is, hogy mi úton jutottak oda, hanem ahogy a jelenben élnek.
2015. dec. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!