Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A futárcégek miért nem állnak...

A futárcégek miért nem állnak rá postai szolgáltaásokra a Magyar Posta helyett?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom, ez a Magyar Posta valami katasztrófa. Múltkor úgy dobta be a postás az értesítőt, hogy otthon voltam végig, aztán mehettem postára sorba állni, kiváltani. Máskor meg az egész utca összes levele az egyik szomszédhoz volt bedobva, bankszámlakivonatokkal, miegymással.

Akkor a postán bent meg, nekiáll az ügyintéző biztosítást tárgyalni az előttem állóval, úgy hogy fél órája várok már a sorban, mert egy nyamvadt csekket szeretnék befizetni.

Ennél szerintem ezt ennél már csak jobban lehetne csinálni.



2015. dec. 12. 13:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
Valószínű egyedi esetről van szó, életem folyamán még nemigen csalódtam a magyar postában, igazán európai színvonalú, magas minőségű szolgáltatást nyújt, nem hiszem hogy egy nem állami, profitorientált kapitalista cég, jobban szem előtt tartaná a megbízhatóságot, ha a kormánynak, külügynek és hasonló kaliberű szerveknek megfelel a magyar posta a fent említett cégeknek miért ne lenne jó.
2015. dec. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hozzáfűzném az előző válaszomhoz, hogy a vége költői kérdés volt, nem kell rá válaszolni.
2015. dec. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

14:01-02, ajánlom figyelmedbe a Tékozló Homár postával foglalkozó részeit!

[link]

Mulatságos, és elkeserítő egyben a kép, amit tükröz.


Ameddig a MP nem fog mindenhol a lakossági fogyasztóival közvetlenül érintkező minőségi szolgáltatást nyújtani, amíg az ezeket a szolgáltatásokat végző dolgozóit (postásbácsi, -néni, ablaknál dolgozók) emberi módon meg nem fizeti.


A futárcégek valószínűleg azért nem állnak rá postai szolgáltatásokra, mert nem tudnak megfelelni a törvényi feltételeknek.

2015. dec. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
22%

Velem még ilyen nem volt. A posta szolgáltatásai a többi állami céghez/államapparátushoz viszonyítva sokkal jobbak.

Egyébkén a futárcégeknek a postaszerű szolgáltatás jelentősen költségesebb lenne, ezért fizethetnél többet levelenként.

Amúgy a te legtöbb problémád a helyi kézbesítőtől származik.

A biztosítás egyébként a posta szolgáltatása, az arról szóló beszélgetésnek van helye a postán.

2015. dec. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
Nyilván olyan feltételek vannak megszabva, aminek kizárólag a MP felel meg(ez ismerős, nem ?). Nem túl magas a szolgáltatás színvonala, a bonyolultság és az árszínvonal viszont meglehetősen magas. A minden alkalommal bekövetkező nyugtaadás meg nyilván személyes érdekhez kötött. Van már valamelyes előrelépés, mert ez a Vaterafutár csomagküldés határozottan előnyös a felhasználó számára. Sajnos ez a webox solgáltatás a kevés helyszín és a bankkártya szükségessége miatt némileg mellékvágány.
2015. dec. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A futárcégek miért nem állnak rá postai szolgáltaásokra a Magyar Posta helyett?


Mert ez nem így működik, a Magyar Posta az egyetemes postai szolgáltató jelenleg Magyarországon.


Az egyetemes postai szolgáltatás a postai szolgáltatások azon alapvető felhasználói igényeknek és a műszaki, gazdasági és társadalmi adottságoknak megfelelő, társadalmi közszükségletet kielégítő, általános gazdasági érdekű szolgáltatásnak minősülő köre, amelyet az egyetemes postai szolgáltató meghatározott minőségben és megfizethető ár ellenében, földrajzi elhelyezkedéstől függetlenül minden felhasználó számára köteles nyújtani az ország egész területén.


Tekintettel az egyetemes postai szolgáltatásnak a társadalmi és területi kohézióban játszott szerepére, az annak folyamatos biztosítására vonatkozó állami feladat ellátására a postai szolgáltatásokról szóló 2012. évi CLIX. törvény (továbbiakban: Postatv.) 2020. december 31-ig a Magyar Posta Zrt.-t jelöli ki.

2015. dec. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Egyben válaszolok, nem írok mindhez külön:


1# Hahaha, jó megnevettettél, köszönöm!

Talán csak annyit fűznék hozzá az egyedi esethez, hogy oldalakon keresztül tudnám sorolni az ismerősi, rokoni körömből az ilyen és ehhez hasonló eseteket, az eltűnt csomagoktól kezdve az átvett (közben át nem vett) tértivevényes levelekig.


4# Most viccelsz? Egy állami cég árazásához képest csak olcsóbb lehet egy magán szolgáltató.

Pont ez a baj, hogy nincs verseny!

Ja igen, a biztosítás. Tudom én, hogy a postán már éppen csak füsöltkolbászt nem kell árulniuk, nincs is ezzel gond, de nem akkor akarjon már biztosítást kötni az ügyintéző - nem az ügyfél!-, amikor mögötte 10 méteres sor áll, alapvető postai szolgáltatásokra várva!


6# Magyarul nem akarnak versenyt:)) Miért nem ezt írtad?

Te örülnél neki, ha Magyarországon még mindig csak az OTP létezne, mint bank meg a Takszövök?

2015. dec. 12. 16:09
 8/11 anonim ***** válasza:

#7


"Most viccelsz? Egy állami cég árazásához képest csak olcsóbb lehet egy magán szolgáltató. "


Ennek ilyen szabálya, közgazdasági háttere nincs, vannak drága magánszolgáltatók.


A magánszolgáltató minek adna bármit olcsóbban, ha monopol?


"Pont ez a baj, hogy nincs verseny! "


Országos lefedettséget igénylő, nagy eszközigényű, alacsony jövedelmezőségű ágazatban nem is lesz, mivel a szükséges tőkét senki sem fogja ingyen adni, ha oda is adnák, akkor a magáncég árat lenne kénytelen emelni, hogy fedezze a finanszírozás költségét. Amúgy, a postának törvényben meghatározott esetekben monopóliuma van, ami a magáncég áremelését nagyon valószínűvé tenné.

2015. dec. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A kérdésben lévő "helyett" inkább mellett akart lenni. Értelmezzük így.

Ezáltal a Posta is rá lenne kényszerítve, hogy mivel verseny van, javítson a szolgáltatása minőségén. És akár még egy jó szolgáltatóvá is válhatna.

Amúgy ne haragudj, de nem tudok mit kezdeni azzal, hogy az USA-ból kb 1 dollárt ideér egy levél, míg Mo-on belül 100km-es távolságra ezért 4-500 forintokat kell kifizetni.

Tehát valami mégsem működik olyan flottul...

Egyébként nem tudom, hogy ha egy futárcégnek nem különösebben nagy kihívás egy csomagot eljuttatni A-ból B-be, akkor az egy levéllel miért lenne bonyolultabb??

2015. dec. 12. 16:33
 10/11 anonim ***** válasza:

6# Magyarul nem akarnak versenyt:)) Miért nem ezt írtad?

Te örülnél neki, ha Magyarországon még mindig csak az OTP létezne, mint bank meg a Takszövök?


Ki akarna? :) De egyébként nem a saját véleményemet írtam le, hanem a Nemzeti Média és Hírközlési Hatóságtól idéztem. utánanézhetsz.

Kérdésedre válaszolva: baromira nem érdekelne, mert bankszámlám, hitelem nincs, fizumat kézbe kapom.

2015. dec. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!