Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A futárcégek hogy oldják meg...

A futárcégek hogy oldják meg a benzin költséget?

Figyelt kérdés
Gondolok itt PL: Győrből szállítás Debrecenbe (kb 350km) mondjuk 1500Ft egy általános csomag. Egy személy autóval ez a távolság általánosan (15-20eFt+autópálya matrica) költséget jelent ami kb 60Ft/km. Ha a futár költségét nézem, kb 5Ft/km holott a furgonok többet fogyasztanak általában, mint egy személy autó és akkor még az 1500-ból nem vontam le a nyereséget, szervizt, egyéb fenntartási költségeket. A számokat hasra ütve írtam, nem mérvadó, csak példaképp. A lényeg, hogy nem értem, hogy hogy tudják ennyiből kihozni. Kíváncsi vagyok, ti mit gondoltok erről?

2013. aug. 4. 19:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Szervezés kérdése. Egy futárcég nem egy, hanem több csomagot szállít. A te példádnál maradva: ha a kocsiba 12 csomagot pakol, akkor már nullán van, minden plusz csomag nyereség.

No meg sok mindent olcsóbban oldanak meg, mert nagy tételben megy, pl. a szerviz biztosan olcsóbb flottánál. Pályamatricát is vesznek egy évre előre, úgy egy útra levetítve minimális költség. És még millió dolog van, ami apróság, pár forintos tétel, de amikor több száz, több ezer csomagot szállítasz, jelentősen csökkenti az egy csomagra eső költséget.

2013. aug. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy nem egy csomagot visznek egyszere? :D Fogják, beviszik a másnapi kiszállítandó árut a raktárba, a logisztikusok kiokoskodják, hogy mi lenne a megfelelő útvonal és a sofőr kiviszi neked. De nyílván a boltok is mikor szerződést kötnek egy futárcéggel, vállalnak bizonyos kötelezettségeket és szerződött félként van, hogy ők is fizetnek valamennyi jutalékot.
2013. aug. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nagyobb futárcégeknél eleve nem úgy működik, hogy aki Győrben felveszi a csomagot az egyenesen viszi Debrecenbe. Felosztják az országot kicsi darabokra, és minden autó az ő kis részén szállít ki és gyűjt be csomagot. Programmal előre megtervezik az utat, hogy hol kell felvenni, hová kell kivinni csomagot. Az összeszedett csomagokat a nap végén a központban leadják, ez általában Budapesten vagy a környékén van. A DHL-é például itt:

[link]

Tehát a Győrben feladott csomag estére a központba kerül, ahol válogatják melyik hova megy, másnap pedig egy másik futár elviszi Debrecenbe a megadott címre, miközben ott meg felvesz csomagot, amit lehet hogy épp Győrbe küldenek.

Egy futárnál nem 5-10, hanem 50-60 csomag van reggel, de ez függ a csomagok méretétől is.

2013. aug. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!