Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A futárcégek miért nem állnak...

A futárcégek miért nem állnak rá postai szolgáltaásokra a Magyar Posta helyett?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom, ez a Magyar Posta valami katasztrófa. Múltkor úgy dobta be a postás az értesítőt, hogy otthon voltam végig, aztán mehettem postára sorba állni, kiváltani. Máskor meg az egész utca összes levele az egyik szomszédhoz volt bedobva, bankszámlakivonatokkal, miegymással.

Akkor a postán bent meg, nekiáll az ügyintéző biztosítást tárgyalni az előttem állóval, úgy hogy fél órája várok már a sorban, mert egy nyamvadt csekket szeretnék befizetni.

Ennél szerintem ezt ennél már csak jobban lehetne csinálni.



2015. dec. 12. 13:55
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
90%

#9


Nem bonyolultabb, hanem más rendszeresen több millió levelet, mint ritkábban kisebb mennyiségű csomagot célba juttatni.


"Amúgy ne haragudj, de nem tudok mit kezdeni azzal, hogy az USA-ból kb 1 dollárt ideér egy levél, míg Mo-on belül 100km-es távolságra ezért 4-500 forintokat kell kifizetni."

Milyen levél volt, kb fél kilós levélnél kell belföldre ennyit fizetni, külföldről pedig az se olcsóbb.


Egyébként a levél feladásának ára nem egyenesen arányos a km-el sehol sem.

Egy nemzetközi levél ugyanúgy elmegy a központba, majd egy reptérre, ahol jó pár küldeménnyel együtt, mint csomag feladják a célországba, majd ott ugyanúgy mint belföldön szétosztják. A repülőút ára, jelentős mennyiségű termék között oszlik el, így olcsó .

A postázás folyamatának költséges része az, hogy minden házba minden nap el tudnak jutni, és ehhez a hálózat rendelkezésre áll.

2015. dec. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!