Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi baj van azzal, ha egy...

Mi baj van azzal, ha egy társadalom "xenofób"? (libsi koholmány szó)

Figyelt kérdés

Én azt nem tartom normálisnak, hogy valakinek az kell a konfortérzetéhez, hogy a felmenőink által felépített jóléti társadalomba behívjon és betelepítsen ilyen-olyan muzulmánokat, négereket, stb.?

Miért jó az, hogy egy eddig békés, szabad nemzetet a saját földjén folyamatos, és szinte örök érvényű alkalmazkodásra kényszerítik a multikulturalizmus miatt?

Miért jó valakinek az, hogy párhuzamos társadalmak épüljenek?



Szerintem alapvető, hogy minden egészséges társadalom összetart valamennyire, tiszteli a hagyományait, kultúráját, őseit, anyanyelvét stb.


2015. dec. 12. 20:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%
Felmenőink által felépített JÓLÉTI társadalom?? Te hol élsz?
2015. dec. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Márpedig igen is jó lét van(nyilván nem olyan, mint nyugaton), legalábbis ahhoz képest mindenképpen, ahonnan ezek a migránsok jönnek.
2015. dec. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
60%
Semmi.
2015. dec. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
9%

Ezekről a fiatalokról példát lehet venni:

https://www.youtube.com/watch?v=bsIykHP_D_U

2015. dec. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
46%

1: Azért én nem bánom, hogy magyar vagyok, nyilván sok jobb hely van, (Nyugat-Európa, Usa, Kanada, Japán), de azért mégiscsak jobban élünk a világ népességének nagyrészénél.


3: A náci, rasszista nem koholmány szó, de az hatalmas túlzás, hazugság, ahogy a mai mainstream politikusok és média vélekedik bizonyos politikai erőkről. (náci, szélsőjobboldali, stb.)

Pl. Adolf Hitler volt náci, a nácizmust üldözni kell szerintem is.


Viszont jelenleg nem igazán neveznék egyetlen, saját hazájában 5%-nál nagyobb támogatottsággal rendelkező európai pártot sem nácinak.

Enyhén a Jobbik mutat néha, elvétve ilyen jegyeket, de azért egy náci párttól messze áll.


Nem tartom nácinak, sőt még (szélsőjobboldalinak sem), sem a Fideszt, sem az Osztrák Szabadságpártot, sem a Lengyel Jog és Igazságosság pártot, sem a Svájci néppártot, sem a Front Nationalt.


A magyarországi és a Fideszhez köthető korrupciót egyáltalán nem tagadtam.


Olyan szempontból írtam a békét, hogy hatalmas kulturális, vallási, nemzeti(ségi) ellentétek jelenleg nincsenek Magyarországon.

2015. dec. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A hatos, reagáló hozzászólást én írtam, csak véletlen másik profillal voltam bejelentkezve. :(
2015. dec. 12. 21:17
 7/15 anonim ***** válasza:
59%

# 6/7 Időpont ma 21:15


Akkor a xenofób mitől is koholmány szó? Sokkal kevésbé koholmány, mint a "libsi", ha már itt tartunk.


"Olyan szempontból írtam a békét, hogy hatalmas kulturális, vallási, nemzeti(ségi) ellentétek jelenleg nincsenek Magyarországon."


Hol? A cigány ölni akarja a magyart, a magyar a cigányt meg a zsidót. Ez nem elég ellentét? Attól még, hogy nincsenek naponta mészárlások, ez nem béke.

2015. dec. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

A cigány-magyar ellentét is az évszázadokkal ezelőtti befogadó politika ellentéte, az akkori befogadás máig megoldatlan problémát és kárt okozott nekünk.


Ez az ellentét még mindig elenyésző ahhoz képest, ami akkor lenne, ha muzulmán hordákat szabadítanak ránk.


De nekem is eszembe volt a cigány-magyar ellentét, amikor az előző kommentem írtam, csak nem akartam belemenni/lusta voltam/, és gondoltam, hogy bele fogsz kötni, de ezzel nem cáfolod meg, azt, amit írtam.


Lehet, hogy te utálod a Fidesz, a Jobbikot, Orbánt, és semmiképp sem adnál neki igazat, de azzal, hogy rámutatsz arra, hogy a cigányokkal is problémák vannak a kulturális különbségek, és a párhuzamos társadalom miatt, nem cáfolod meg az érvelésem, mely szerint elítélendő az a gondolkodásmód, hogy egy viszonylagos nemzetállam területére idegen kultúrájú, idegen, erőszakos vallású embereket kell telepíteni.


És aki mégis megpróbálna ennek ellenállni, azt bélyegzik meg ezzel a szóval, hogy azt el kell ítélni.


Ugyanakkor ez idegengyűlöletet jelent, noha nekem semmi bajom akár a muzulmán turistákkal, meg utazó üzletemberekkel sem, akik tudják, hogy idegen országban vannak, és tiszteletben tartják a helyi szokásokat.

De az, hogy egy nép akarata ellenére (eleve az a nem normális, ha valaki ilyet akar), örök érvénnyel, állampolgársággal nyakára ültetni különböző kultúrájú embereket, és a helyi lakosokat kényszerítik alkalmazkodásra, az ellen igen is harcolni kell. (alkalmazkodás alatt értem, hogy például az összes francia iskola menzájáról kitiltották a disznóhúst(a helyiek sem kapnak vallási okokra hivatkozva), vagy nem ünnepelhetnek karácsonyt az iskolában, mert valakinek ez a vallását sérti)

2015. dec. 12. 21:47
 9/15 ConnectCare ***** válasza:
60%
Az gázos, ha minden érv nélkül, pusztán idegensége okán utálsz valakiket. Ha van egy logikus érvrendszered hozzá -még ha annak alapjait lehet is vitatni- senki nem fog bevádolni, hogy xenofób vagy. Így valamennyire sajnos ez egy elcsúszott kérdés.
2015. dec. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Utolsó, és szerinted elcsúszott az érvelésem??
2015. dec. 12. 22:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!