Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a magyar fiatalok "nagyon el vannak szállva"?

Figyelt kérdés

Már nem tudom melyik újságban olvastam, de valami olyan közvélemény kutatáson ahol megkérdeztek magyar fiatalokat (mindenféle rétegből, a segédmunkástól a csúcsértelmiségiekig), hogy mennyi kezdőfizetés lenne az, amennyivel elégedettek lennének, amiért itt maradnának ebben az országban, és a legtöbbjük horrorisztikus összeget mondott, az újságíró így fogalmazott, hogy azért nagyon el is vannak szállva a mai fiatalok.


Nektek mi a véleményetek erről?


2015. dec. 28. 14:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
99%
Az árak meg az adók is nagyon el vannak szállva, akkkor a fizetések is legyenek már elszállva...
2015. dec. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
51%

Mocskos fijjatalok, nem akarnak Orbán Miniszter Elnök Úr engedelmes jobbágyai lenni.


[link]

2015. dec. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
98%

Én mikor ilyet olvastam, ott alapvetően teljesen jól felmérték a fiatalok, hogy mi lenne az az összeg, amiből már kényelmesen elboldogulsz, nem is gazdagodsz meg, de nem is azt nézed hó végén, hogy hány napra tudsz beosztani 2 szelet száraz kenyeret.


Mondjuk bármi ilyen cikket közöltek, az kb arról szólt hogy a k..va anyjukat a fiataloknak amiért nem 70 ezres minimálbérről és lakás hitelről álmodnak...

2015. dec. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
97%

Nem mondtak horrorisztikus összegeket.


A diplomás fiatalok nettó 200 ezer kezdőfizetést mondtak, ami szerintem, egy kezdőnek teljesen reális.


Én sem mennék el nettó 200 alatt dolgozni.Ha nettó 160-at kínálna egy cég, szemberöhögném őket.

Kivéve, ha biztosít céges autót, évi fél millió cafeteriát meg hasonlókat.

2015. dec. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%

Én 150 ezret olvastam, ami tulajdonképpen a "magyar átlag". Persze a cikkíró ezt is kb úgy jegyezte meg hogy "mit képzelnek ezek, rögtön átlag fizetést akarnak, hát hova gondolnak".


Nem az igények vannak elszállva, hanem a fizetések röhejesen alacsonyak.

2015. dec. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
20%

"Nem az igények vannak elszállva, hanem a fizetések röhejesen alacsonyak."


Más szóval, még mindig rengetegen vannak, akik etalonnak veszik a "dógosztunk annakidejin a téeszbe, oszt vót virsli meg sőr!" életet.


Az idősebb korosztály még mindig le van maradva valahol a 70-es években és azt veszik jó életnek, ami akkor jó élet volt és nem hajlandók észrevenni, hogy lassan már eltelt fél évszázad.


Jó példa erre nagyanyám hozzáállása, akinek elmondtuk barátnőmmel, hogy babát tervezünk és valami különleges nevet akarunk majd neki adni, erre egyből jött a lecseszés, hogy mi miért akarjunk, hogy különc legyen a gyerek és különben is, jó név neki a Jóska vagy a Jani.


Nagyon meg van kövülve és be van gyepesedve a magyar közgondolkodás. Tőlünk nyugatabbra azért az idősek próbálnak fiatalosabbak lenni és nyitottabbak a világra.

2015. dec. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

2-es amit linkeltél arról ez a videó jutott az eszembe XD

[link]

2015. dec. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
2015. dec. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Mert a mai fiatalok már csak fotel forradalmárok itthon, példát kéne vennünk a szírekről, akik kiállnak az igazukért és ha kell fegyvert fognak hogy megdöntsék a kormányt! Az Orbán-rezsim megdöntéséhez több kellene mint 300 ember kivonulása az utcára, fegyvert kéne ragadnunk felrobbantanunk a parlamentet, ha ellenszegülnek felosztjuk Budapestet! A fővárosunk tökéletesen alkalmas egy polgárháborúra! Ahelyett hogy itt siránkoztok meg elmentek, fegyvert kéne fogni és ellenszegülni! Aki velem tart ossza meg ezt! Terjesszétek mindenhol! Ne hagyjuk hogy az Orbán rezsim kisemmizze a méltó népünket! Mindenkinek terjesszétek, a jelszó kék elefánt, ha ezt a kifejezést látjátok facebookon elterjedni, akkor induljatok el felfegyverkezve a parlamenthez és kezdődhet a harc!
2015. dec. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
42%
6. Te nem értetted a kérdést. A fiatalokról van szó nem az öregekről. Erre te egyebet se teszel csak cseszteted az időseket. Tedd oda magad amit a 9-es ír, ha olyan bátor fiatalnak érzed magad. Hidd el az öregek már nem fogják a világot megváltani. Úgyhogy állj elő és mutasd meg .
2015. dec. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!