Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért is kellene ma Magyarorsz...

Miért is kellene ma Magyarországon maradni?

Figyelt kérdés
Teljes mértékben megértem azokat az embereket, akik gazdasági vagy társadalmi okok miatt elhagyják az országot. Nagyon fel sem vetődik bennem a kérdés, hogy vajon miért is mennek el ennyien itthonról. A legtöbbjüknél gazdasági érdekek vannak előtérben, de gondolom vannak olyanok is, akik a magyar társadalom miatt inkább egy szabadabb, nyitottabb és nem utolsó sorban liberálisabb társadalomban kívánnak élni. Itt most nem összehasonlítást akarok kicsikarni, hogy "van ennél rosszabb hely is" vagy, hogy "itt és itt még többen vándorolnak ki", mert szerintem ez a viszonyítgatás a legrosszabb ebben az esetbe, hanem rámutatni, hogy most már igazán itt lenne az ideje nyitni a nyugati a nyugati világ felé, és nem négykézláb kelet felé tolódni. Amikor megkérdeztek minket, hogy ki az, aki külföldön képzeli el az életét, az osztály nagy része jelezte, és erre fel jött az a kérdés, hogy "mi a gond Magyarországgal?". Kb. mindenki nevetett, ami szerintem egy logikus reakció volt. Hiszen nézzük már meg, ha nem is pénz szempontjából, de a mai fiatalság nem hiszem, hogy egy elnyomott, beszabályozott rendszerben szeretne élni. Miért megy nekünk magyaroknak minden olyan nehezen?! És most oké, hogy éltetik a jobboldali pártokat, de remélhetőleg még a kormányra kerülés előtt kiábrándul belőlük a társadalom, mert, ahogy a történelem során számtalan alkalommal láttuk, ezektől a csoportoktól jóra nem számíthatunk...

2015. dec. 30. 17:27
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
21%
Mert a Miniszter Elnök Úr szereti az ő népét és mosolyog ránk és már nagyon jó itt élni és fejlődünk és már minden jobb, mint négy éve volt, de inkább sokkal jobb, mint valaha.
2015. dec. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
38%
Ja, azt lehagytam, hogy sokkal jobban élünk, mint az afrikaiak és ne legyenek már nagyigényűek a magyarok.
2015. dec. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:

Sajnos kicsit olyan Európában a volt kommunista blokk helyzete nyugattal mint Amerikában a Mexikó és USA közti határ. A határ a választóvonal, 1 km-re még nyomor van, a másik végén már jólét.

Ráadásul itt legális az átkelés! Ez még inkább migrációra készteti a fiatalokat, akik még ott kezdhetik el az életüket, ahol akarják, mert még függetlenek.

2015. dec. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
82%
Magyarország mára a rosszindulatúság, mutogatás, irigység országa lett. A politika is ebből él, nevetnek fent hogy milyenek az emberek és ki is használják a politikusok hogy bármit megtehetnek. Aki teheti az megy, én a Liszt Ferencen dolgozom és látom nap mint nap hogy hány család megy el. Nem nyaralni...hanem a jobb élet reményében.
2015. dec. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
33%

Én Nyugaton élek 3,5 éve de valószínűleg haza fogok költözni.


Itt se vittem semmire, a szegények sorát gyarapítom, ergo rájöttem hogy szegény otthon is lehetek és akkor legalább otthon vagyok.

2015. dec. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
70%

#5 Berúgott bakter


Te nem az a Graz-i burgerforgató vagy aki naponta leissza magát az osztrák segélyből mióta kirúgtak a mekiből?

2015. dec. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
39%

Nem kell ittmaradni.

Ahogy gyurcsány kollégátok megmondta. "el lehet innen menni"

Szevasztok.

Sose gyertek vissza!

2015. dec. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
56%

#7


De akkor kivel fogtok Igaznemzeti Hungár Keresztyén Királyságot építeni, ha minden második fiatal lelép? :\

2015. dec. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
45%

"igazán itt lenne az ideje nyitni a nyugati a nyugati világ felé,"


Nyitottunk már eleget feléjük.

Aztán, kezdtek szopatni a liberalizmussal , migránsaikkal.

2015. dec. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
67%

#8

Azt épitjük így is.

'18-ban jön a 3. Fidesz kormány.

2015. dec. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!