Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek van a mai társadal...

Szerintetek van a mai társadalomban, főleg a fiatalokban egy amolyan szépiás, békebeli feeling? Nem érzed hogy ez a valami kezd érződni az országon, original Hungary?

Figyelt kérdés

Az a még még meg nem fertőzött Magyarország.

Ami árad a régi filmhíradókból, mikor még egy

gyufás skatulya címkének is csillan az érzés.

Valahogy ezt a Jobbik hozza, magával és mint a sebes folyó foglya az országot magával ragadni és egységessé tenni.


2010. márc. 24. 22:47
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
40%

"kis liberális katasztrófa:)"


a melegek beszélnek így- te király andrás vagy és már mondtam hogy ne itt pasizz. itt nincsenek néger válaszolók.

2010. márc. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
47%
Én erre csak annyit tudok mondani, hogy ÉBRED AZ OROSZLÁN !!!
2010. márc. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
60%
Ezt a sodrást a Jobbik hozta magával. És nyugi, ez a sodrás egyre erősebb. Ezt mondják "ébredésnek". :)
2010. márc. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
27%

"ÉBRED AZ OROSZLÁN !!!"


Magyarországon mióta élnek oroszlánok??

egyáltalán mit keresnének itt oroszlánok azok szavannán élnek.

2010. márc. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:

Az a helyzet hogy 1919 ben Trianon odavert minket.

De 1924 re felálltunk, a mainál sokkal rosszabb helyzetből.

De a 29-33 közötti időszak ami a valódi válság volt a világ számára, bennünket nem ölt le annyira mint másokat.

Egyszerűen elvesztette minden árú az értékét, defláció lett az országban. Ennek az lett az ára hogy elhúzódott, de közel nem éltünk annyira rosszul mint sokan más nemzetek.

2010. márc. 24. 23:31
 36/41 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 23:26


Ezt így szokták mondani. :)

2010. márc. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
41%
Szomorú, hogyha a hazád szeretetét csak egy politikai párton keresztül tudod elképzelni. Magyarország mindig is szép volt, csak ezt egy idöre az emberek elfelejtették. Nézd meg a ménest a Bükk-fennsíkon, menj el a siklósi várba vagy fürödj egyet valamelyik pesti termálban. Hogy ehhez valamelyik (akármelyik) politikusra kellene szavaznod? Nem igaz. Csak lépj ki az utcára és ne csukott szemmel járj mint az emberek nagy része.
2010. márc. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
41%

Öööö ti mit szívtatok? Ugyan azt, amit a kérdező?

Nekem kicsit olyan szintű a kérdés is, és a válaszolók "beszélgetése" is :D De mondjuk vicces :D

2010. márc. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
56%

Baromira szomorú, ha valakinek csak a politika hozza el úgymond a hazaszeretet érzését. De tény, hogy a politika sokat tud koptatni bizonyos dolgokon. Én a 70-es években születtem, a 80-as években nőttem fel és a 90-es években voltam tizenéves, valamint egyetemista. És tudjátok, amióta az eszemet tudom, egészen a 90-es évek végéig éreztem azt, hogy csodálatos dolog magyarnak lenni. Nem azért, mert erre vagy arra a pártra szavazok, hanem a nyelvünk, a zenénk, a kultúránk és az országunk spontán szeretete miatt.


Aztán amikor egyes politikusok úgy kezdtek beszélni, hogy egy magyarnak kötelessége rájuk szavazni, mert ők képviselik egyedül a hazát (akik meg nem szavaznak rájuk, azok nyilvánvalóan idegenek), és ez a szemlélet a környezetemre is egyre inkább ráragadt, és éreztem, hogy gyerekkori barátaimmal távolodunk egymástól annak ellenére, hogy én semmit nem változtam, bizony elgondolkodtam, és sok mindennek nem tudtam -és a mai napig nem tudok igazán- ugyanúgy örülni, mint azelőtt. Ezt tette a politika. Ezt tette egyes emberek mohó karriervágya és felelőtlen törtetése.


Ma a józan megbékélést keresem. Hiszek abban, hogy az emberek lehetnek teljesen jók és tisztességesek, bármely pártra is szavazzanak. Nem őket, a mindennapok egyszerű polgárait hibáztatom, hanem azokat, akik képesek voltak meghülyíteni őket. Már eljutottam odáig, hogy hihetek teljes szívvel Istenben akkor is, ha a papok szerint én nem vagyok méltó az üdvözülésre, mivel nem az ő pártjukra szavazok. Próbálok ismét ugyanúgy hinni hazámban és honfitársaimban is...

2010. márc. 25. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

Utolsó, ezt szívemből mondtad. Bár én 10 évvel fiatalabb vagyok, így nekem már kb. gyerekkoromban elvették a kedvemet sok dologtól. 2002-ben kerültem középiskolába, egyházi gimnázium volt. Pont választások voltak ugye abban az évben. Jaj de emlékszem rá, amikor az ment az iskolában, hogy akin nincs kokárda, az nem magyar, aki nem a fideszre szavaz, az nem magyar, aki szerint a választás magánügy az nem magyar, stb. stb. hát akkor, 15 évesen nekem már kedvem sem volt magyarnak lenni, ha ahhoz ilyennek kell lenni. Emlékszem nagyon tisztán arra is, hogy a diákmisén az egyik pap, aki a misét tartotta, azt szőtte bele a beszédébe, hogy az Isten a fidesszel van, illetve hogy száradjon le a keze annak, aki az mszp-re szavaz. Már elnézést, de ezt mit keres egy templomban? És hogy tehet ilyen kijelentéseket egy pap?


Na szóval tőlem ekkor vették el a "feelinget", amiről a kérdező beszél, és nekem nagyon nem a Jobbik fogja elhozni, mivel stílusában ugyan olyan agresszív, mint amit megtapasztaltam 15 évesen, ebből köszönöm de nem kérek többet. Nem mintha a többi párt annyira szimpatikus lenne, de itt nem csak a tartalommal, de a stílussal is komoly bajok vannak.

2010. márc. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!