Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csalódtál-e az emberekben...

Csalódtál-e az emberekben vagy érezted-e úgy, hogy csalódtál a társadalomban, ostobasága, gonoszsága vagy befolyásolhatósága miatt? Természetesen a politika miatt!

Figyelt kérdés
Ha igen,kérlek írdmeg mért és mikor?!
2011. júl. 31. 22:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

Igen, csalódtam.

Amikor azt látom, hogy egyes emberek tiszta idegbetegek és igazságtalanok, amikor azt látom, hogy züllenek, cserbenhagyják a másikat mindenféle lelkiismeretfurdalás nélkül, akkor mindig csalódok.

És tényleg nagyon befolyásolhatók rengetegen. Ha még csak kevesen lennének azok, nem lenne baj, de az a baj, hogy kb. annyian befolyásolhatóak jelenleg, amennyi embernek pont öntudatosnak kellene lennie.

2011. júl. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Foxyy ***** válasza:
85%

igen, csalódtam, és tudom, h ez nem is lesz másképp. zavar, hogy a magyarok nem összetartóak, nem érdekli őket a nemzet, nem fejezhetik ki az emberek a nemzeti érzéseiket, mert az már nácizmus. az aktuális politikai elit mindig is kihegyezte a magyar-cigány konfliktust, hogy az emberek ezzel legyenek elfoglalva, amíg ők szétlopják az országot.


Magyarország egy gyönyörű hely, de mindenki csak menekül innen, a fiatalok többségében már semmi normális mértékű hazaszeretet sincs. sajnos sokan tehetnek róla, hogy az ember nem szereti ezt a helyet.


viszont sok olyan emberben csalódtam, akik tehettek volna valamit a boldogulásukért, mégis csak siránkoztak, és mindent a kormányra fogtak.

és azokat sem szeretem akik úgy vágynak külföldre, hogy még meg sem próbáltak itthon igazán boldogulni.


továbbá az sem tetszik, hogy az emberek úgy vitáznak a politikáról, mintha az életük múlna rajta, miközben nem veszik észre, hogy egy országban élünk, mindannyian magyarok vagyunk, és erre kéne inkább büszkének lenni, mintsem arra, hogy melyik pártot támogatjuk.

2011. júl. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Csalódtam. Az egész országba. El is hagyom a süllyedő hajót, és vissza se nézek!
2011. júl. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Én az olyanokban, akik annyira szélsőségesek, hogy az igazukért képesek mindenkibe belekötni, aki nem tetszik nekik.
2011. júl. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

Hogyne, nap mint nap :) Amikor mindenki panaszkodik, hogy szar az élet, de javítani meg se próbál a helyzeten (sőt), csak mást (politikust, csaló válalkozót, zsidókat, az Istent) okol a bajaiért. És közben fennáll a szálka-gerenda esete is.

De azért mindig van egy-két ember, aki reményt ad arra, hogy valahogy csak előrébb jutunk :)

2011. júl. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
Ma 23:18 - nak: Ezek után mit is írhatnék? Csak ismételném amit te írtál. Annyit tennék esetleg még hozzá, hogy ilyen szintű irigység és gyűlölködés nem sok országban van mint itt nálunk. Elég ha valakinél azt látják hogy autót cserélt, már a legszívesebben meg is ölnék. Komolyabb dolgokról meg ne is beszéljünk. Ezek miatt írok én is úgy, ahogy.
2011. júl. 31. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
23.46: ez érdekes. Te írtad nem is olyan régen, hogy nálunk mekkora jólét van, mert mindenki degeszre tömött kosarakkal szaladgál az üzletekben. Akkor mi oka lenne az irigykedésnek?
2011. aug. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%

Otthon sajnos tényleg nap, mint nap csalódik az ember.

Én suli után mindjárt kijöttem külföldre, majd pár hónap után a honvágy hazavitt, eltelt majdnem 1 év, semmi munkát nem találtam, mindenhol csak annyit kérdeztek "vidéki vagy?", na akkor mit csinál ezek után a fiatal pályakezdő?! Kimegy külföldre.

Az emberek pedig tényleg nagyon befolyásolhatóak, mivel a társadalom és a képviselők kapcsolata, inkább diktatórikus, mintsem demokrata. Nap, mint nap hallom az itt élő emberektől, hogy Magyarország minisztere az a bizonyos Orbán?!(amolyan lenéző hangnemben)

Egyébként legutóbbi csalódásom(ami kicsit eltér a témától) az emberekben az volt, este 11 körül elütöttem egy őzet az autó jobb oldala elég szépen nézett ki félig keresztben az úton, egyedül is voltam és nagyon le is sokkolt ez az élmény, erre mit csinálnak a jó magyar emberek, villognak, hogy vegyem le a refit. Tehát ennyit az egymás szembeni segítő készségünkről, ami a jó közbiztonság eredménye.

20L

2011. aug. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
36%

Egyébként ha már irigykedésről beszélünk, akkor az csak azért van, mert mindennek a fokmérője a pénz lett.

És akinek több van, az lenézi azt, akinek kevés van.

És ki szeretné ha lenéznék őt? Senki. Ezért kialakul mindenkiben egy ilyen kiszolgáltatottságérzés a gazdagabbak felé és persze, hogy gyűlölik az emberek azt, aki felé kiszolgáltatottak.

A másik, ha túl nagy hangsúlyt fektetünk az anyagi javakra és látjuk, hogy nekünk kevesebb van belőlük mint másnak, akkor előjön egy ilyen "önmagunkkal vagyunk elégedetlenek" érzés, ami újra csak haragot és öngyűlöletet, mindent összevetve idegességet, elégedetlenséget szül önmagunkkal és a világgal szemben is.

2011. aug. 1. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%

Igen, számtalanszor

Főleg itt néhány GYK-s felhasználóból kiinudlva...

"a fiatalok többségében már semmi normális mértékű hazaszeretet sincs"


ezen ne csodálkozz. a hazaszeretetet nem lehet megenni és lakhatást sem biztosít ma már.

2011. aug. 1. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!