Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a rendszerváltás sem hozta...

Ha a rendszerváltás sem hozta el a várt jólétet, akkor miért hiszik azt az emberek, hogy ha a gazdagok zsebében több pénzt hagyunk, akkor majd jobb lesz az országnak?

Figyelt kérdés

Ugye a rendszerváltáskor elhitték az emberek,hogy 20 év múlva majd olyan életszínvonal lesz nálunk is,mint nyugaton.

A tőkéseknél,vagyonos embereknél egyre több pénz marad,mégsem fejlődik a gazdaság olyan szinten,hogy 10 millió embernek élhető életszínvonalat biztosítson.

Miért gondolják azt,hogy majd az egykulcsos adó,a gazdagok támogatásából az átlag ember majd megérez valamit?

A vadkapitalizmus már bebizonyította,hogy csak egy szűk réteg érdekeit tartja szem előtt.


2016. jan. 6. 05:24
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
szegénynek gondolod magad? láttad már a világ magyarországon kivül eső igen nagy részét?
2016. jan. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Ha minden ember 3 diplomával és ehhez tartozó valódi tudással rendelkezne,akkor a tudás sem érne annyit,mint most.


Nagyon sok munkakör van,amihez nem kell semmiféle szakértelem,meglehet tanulni,betanulni pár hét alatt.

A baj nem azzal van,hogy ezért nem adnak remek fizetést,hanem hogy nem adnak olyan fizetést sem,amiből minimálisan meglehet élni.

Közben az embert 8 órában használják.


Nem a tudás elismerésével van a baj,hanem azzal,hogy túlságosan megfizetik a tudást.Aránytalanul.

Hiába leszel te vállalkozó vagy nagytudású ember,ha mellőled hullanak az emberek,mert nem tudnak megélni.

A társadalom akkor működőképes,ha az alsóbb rétegek is megtudnak élni.


Én már arra rájöttem,ha túlakarom élni az életet,akkor a családról teljesen le kell mondanom,mert még 30 felett is lehet tanulásra leszek kényszerülve.

Illetve ha megakarok élni,akkor ahhoz magasabb pozíciót kell elérnem.

Csak ez nagyon stresszes,amibe a család nem fér bele.


Ha sok ember úgy gondolkodik,mint én,akkor nem lesznek idővel családok,és hiába leszünk mind túlképzett robotok,a társadalom összeomlik,mert a szegény,dolgozó réteg eltűnik.

A gazdagok érdeke is az lenne,hogy ezt a szegény réteget,akik rájuk dolgoznak életben tartsák,ha kell,akkor a saját jólétük X részéről lemondva.

Csak sajnos addig nem foglalkozik vele senki,amíg nincsenek látható eredményei.

A döglődő társadalmat nem veszik észre,csak a halottat.

2016. jan. 6. 09:01
 13/28 A kérdező kommentje:

"zegénynek gondolod magad? láttad már a világ magyarországon kivül eső igen nagy részét?"


Igen.Szegénynek gondolom magam.

Nem érdekel a világ többi része.Én itt élek.

És jelenleg nem lehet megélni a társadalom többségének.

A dolgozó ember még annyit sem keres,hogy magát eltartsa.

Nem szórakozásra gondolok.Bár néha az is kellene,mert az ember,ha csak dolgozik,abba idővel beleőrül.

De ott tartunk,hogy a fizetésből nem jön ki az albérlet+rezsi+kaja kombó,ami ahhoz,hogy élj,dolgozhass,kikerülhetetlen tényező.

Lakhatnék a szabad ég alatt is,mint egy afrikai,csak akkor lehet nem vennének fel sehová dolgozni,mert koszos lennék,és hát lehet télen meg is fagynék,mert nálunk tél is van.

2016. jan. 6. 09:05
 14/28 anonim ***** válasza:

A probléma az, hogy itt minden a drágalátos cigányok eltartására megy el. Megélhetési gyerekszülés, segélyezés, extra juttatások. Sokan örülnek neki, hogy de jó a Fidesz támogatja a nagycsaládosokat. De ki a nagycsaládos? Én egy magyar családot nem ismerek aki 5-6 gyerekkel rohangálna. :)) Ahogy megszületik a cigányoknál a gyerek már újra terhesek. El kellene köttetni őket.


Mindegy.

Japánban az a felfogás van, hogy ha annyi eszed volt, hogy 4-5 gyereket szülj akkor bizonyára van elég eszed ahhoz is, hogy megkeresd rájuk a betevőt. Ott mindenki keményen dolgozik. A pénz nem a kisebbség seggnyalására... elnézést eltartására megy el. De nem is a politikusok luxuslakására vagy a 10-20 kocsijára. Ott nem az van hogy kapcsoljuk ki az utcai világítások 50%-át, az iskolákba ne fűtsünk, rúgjunk ki mindenhonnan embereket a spórolás végett. De komolyan! itthon rengeteget adózunk és minél többet adózunk annál többet kell spórolni? WTF? Ennek mi értelme? Mindegy! Japánban is van adó csak ott a pénz fejlesztésekre megy el nem mások eltartására és gazdagítására. Ha ott a párt a közös pénzt szétszórná a politikusok és a csicskák között egy kettőre soha többet nem jutna hatalomra.


Nyugaton nem tudom mi megy, én Japánt ismerem.

És úgy tessék elképzelni a történelmet, hogy Japánban a középkorban még rizsre se volt pénz. A parasztok katonákat öltek meg orvul és a páncéljaikat/kardjaikat adták el "feketén" ahhoz hogy kapjanak pár zsák rizst. Ehhez képest idehaza a középkorban a paraszt ha szűkösen is de megélt. És azt az országot sokkal több háború sújtotta mint ezt. Ma meg onnan jönnek a TV-k, a PS4, a Morpheus Project, a harcművészet. A világ egyik leghíresebb országa. Egy kis hely. Mi is azok vagyunk, de rólunk alig hallott valaki. Nem is vittük semmire sose. Mert milyen híres dolog van ami innen származik. Rubik-Kocka. Szenzációs találmány! Én meg amúgy feltaláltam a kézi nélküli fa*szverést. :))



Egyszerűen kellene egy olyan törvény, hogy csak diplomás cigányoknak járjon juttatás. Mert ők azok akik hozzá tudnának járulni az ország fejlődéséhez. De azért perkálni valakinek mert szült 5-6 gyereket és jajj nem tudom eltartani azért nem érdemes. Amúgy a menekültek miatt más ország is úgy jár majd mint mi. Nekik is cigány mentalitásuk van. Sok megélhetési gyerekszülés + segély. Úgyhogy én szerintem megyek Japánba. Ott nem tartanak el senkit és oda csak a normális embereket engedik be. A menekültek közül is csak a diplomásokat. Nem mindenféle selejtet. Ráadásul a menekültek nagyobb része analfabéta. Fogyatékos.

2016. jan. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Ahogy fejlődik a technika úgy csökken az élőmunkaigény. Ez azt jelenti, hogy egyre inkább megyünk, a gombnyomogatás irányába, és sajnos ahhoz rohadtul érteni kéne.


"Nagyon sok munkakör van,amihez nem kell semmiféle szakértelem,meglehet tanulni,betanulni pár hét alatt. "

A munkakör sem a fán nő. Azt a munkát egy mérnök eléd rakta. A terméket meg el kell adni, és nem mindegy, hogy mennyiért, mert versenyképesség múlik rajta.


Lehet növelni a versenyképességet, hogy szakképzett munkaerőt használ fel, és akkor neki lehet jobb fizetést adni.


Felesleges itt siránkozni, jól tudod hogy hol rontottad el az életed, és hogy arról egyedül te tehetsz.


"Ha minden ember 3 diplomával és ehhez tartozó valódi tudással rendelkezne,akkor a tudás sem érne annyit,mint most. "


Ez igy van! Sokkal többet érne! Mert nem mindegy, hogy egy munkás 1 terméket állít elő, vagy 10 ezret óránként.

2016. jan. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

"szegénynek gondolod magad? láttad már a világ magyarországon kivül eső igen nagy részét?"


És te 2010 előtt láttad?

Ha igen, akkor mit lázongtál folyton?

Ja, hogy akkor nem Mozambik meg Szváziföld volt a mérce, hanem Ausztria?

Akkor most miért nem az?

2016. jan. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Még szerencse, hogy ilyen jól ismersz :).
2016. jan. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Sajnos nagyon jól ismerlek.
2016. jan. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Igazából az a mérce, amit akarsz. A tények attól tények maradnak, és a 2010 előtti ember nem a gazdagokat, hanem egy egyszerű túlórázó szakmunkást is kizsákmányolt.

Semmi, de semmilyen kötelessége nincs azt a rengeteg csoportos léhűtőt eltartania magasabb életszínvonalon a társadalomnak.


Miért van az, hogy ilyenen Ausztriában nem kell veszekedni, hanem az emberek maguktól is tanulnak?!

2016. jan. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Szerintem sem kellene támogatni a megélhetési gyerekvállalást.

A nyugdíjasok után a családokra költ az állam a legtöbb pénzt.


Miért nem gondolkoznak el az emberek azok,hogy ha 2 ember nem tud eltartani 2 gyereket támogatás nélkül,akkor a rendszerrel van baj.Vagy akkor nem kellene bevállalni 2 vagy több gyereket!


Ma már létezik fogamzásgátlás,így nem mondhatják rá,hogy "hopsz becsúszott".


De ha már ennyire támogatják a szegények újragyártását,akkor hozzák vissza a kétkulcsos adót és tartsák el a gazdagok őket,nem a szegény ember kárára szaporodjanak,akiknek semmi hasznuk nincs az egészből.

2016. jan. 6. 09:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!