Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ahhoz, hogy...

Mit szóltok ahhoz, hogy 2008-ban az emberek többsége elutasította a vizitdíjat, azonban ma már a többsége nem szavazná le?

Figyelt kérdés
[link]
2016. jan. 10. 12:36
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Amúgy kész röhej, hogy 2008-ban azért lett leszavazva, mert az MSZP vezette be és a fidesz egy rosszként állította ezt be. Közben meg még értelme is volt.
2016. jan. 10. 12:38
 2/16 anonim ***** válasza:
98%
Azt hogy az emberek bolondok és nem tudják mit akarnak. Azért uralkodnak ilyen ilyen gané állapotok.
2016. jan. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Az jó, hogy kezd megjönni az emberek esze, az viszont gáz, hogy ehhez 7-8-9 évek kellenek.

Késő lesz már, mire mindenkinek kinyílik a csipája.

2016. jan. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%
Én támogattam akkor és most is. Egyszerűen amikor volt nem volt teli a váró sok nyugdíjas beteggel aki csak azért talál ki magának valami panaszt hogy elmehessen az orvossal meg az asszisztenssel beszélgetni mert amúgy nincs kivel megbeszélni a gondjait-bajait.
2016. jan. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%

2010 előtt a Fidesz folyamatosan azzal kampányolt, hogy a magyar gazdaság gyengélkedésének oka az, hogy az MSZP-SZDSZ kormányzat félrekezeli a helyzetet a folyamatos megszorító politikával.


2010-ben így volt egy várakozás a Fidesszel szemben, hogy jelentős adó és járulékcsökkentés mellett, az életszínvonal és a bérek reálértékének fenntartásával és javításával végre kikecmeregjünk a helyzetünkből.


2010-2014 között bebizonyosodott, hogy nincs új a nap alatt, a megszorító politika folytatódott, az egészségügy helyzete számottevően nem javult, sokak szerint romlott is. Eközben a médián keresztül mindenhol arról olvasni, hogy horrorösszegű hálapénzeket várnak el az orvosok, miközben egy részük tiplizik az országból.


Ma sokan azért állnak a vizitdíj mellé, mert az egy fix 300 forint volt, ami vállalható, míg egy műtétért ma alsóhangon 50 ezer forintot várnak el az orvosok. Kérdés, hogy a vizitdíj ezt az elvárást megszüntette volna-e.

2016. jan. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%

Most hadd kérdezzem meg: mi a pics..nak fizetem a TB-t, ha még külön kell fizetnem még egyszer azért, hogy ellássanak? Jó sztori ez, hogy a nyugdíjasokat ez elijeszti a rendelőből, csak nem tudom, hogy miért épp azokat kéne elijeszteni onnan, akiket esetenként tényleg elvihet egy egyszerű megfázás is... pont a legelesettebb rétegbe rúgnánk bele.


Igen, van ez a tök jó urban legend, hogy a nyugdíjasok csak társalogni járnak orvoshoz, de én még a büdös életbe nem láttam olyat, hogy nem volt semmi baja és/vagy nem gyógyszert felíratni ment volna bárki is, nem csak nyugdíjas. A demagógia gyönyörű szép, óriási szobra ez.

2016. jan. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%

A baj hogy a lényeget senki nem fogta fel eddig.. talán az alapoknál kéne kezdeni. A probléma ott van, hogy a tb kárkyám ugyan az a szétproladt penészes 35 évvel ezelőtt nyomtatott papírfecni, miközben már az egyszerű bevásárláshoz is chippel ellátott plasztik kértyát használok! Évente 6x sorban állok háziorvosnál feleslegesen, hogy kontroll vérvétel időpontokat és papírt kérjek, meg hogy kiírja 3 havi gyógyszer adagom.. 15 éve fennálló betegségeim miatt évente 4x járok szakorvoshoz, hogy javaslatot adjon.. miközben ha van javaslat, minek 3 havonta orvoshoz járnom? Miért nem tartalmazhatja az ilyen adataimat a tb kártyám? Minek évente szakorvoshoz mennem, ha semmi nem változik, miért nem elég ha a háziorvos lát és Akkor küld szakorvoshoz, ha baj van?

A háziorvosi váróteremben Az emberek 60%a gyógyszert jön kiíratni, vagy eredményért jött vissza vérvétel miatt.. hol vagyunk a középkorban? A kötezező szakorvosi vizsgálatomon Nem történik semmi, csak kinyomtatja ugyan azt a papírt újra meg újra minden egyes évben miközben a gyógyszerezésrem 15 éve fixen be van állítva..

Szó szerint semmi kontroll vizsgálat vagy ilyesmi, csak bemegyek és 10 percig nyomtatja a papírokat közben magyarázza milyen rossz hogy látva a kinti sort ma is este 10kor fog hazaérni..

Nem! Nem vagyok hajlandó ezért a baromságért Még alkalmanként 300 ft-t fizetni is, bőven elég nekem, hogy feleslegesen elmegy a hülyeségre az időm!

Alapjaitól újragondolt változtatások kellenek ide, a vizit díj csak egy tüneti kezelés..

2016. jan. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
97%

Véleményem szerint nem magával a vizitdíjjal, volt a probléma. Hanem a megoldásokkal és körítésekkel. Az automaták már az első napon sem működtek megfelelően. A "manuális" befizetés esetén pedig olyan fejetlenségek és sorok voltak, amik jelentősen kitolták már az amúgy sem rövid várakozási időket. (nálunk legalábbis simán fél órás sorban állások és tömegnyomorgások voltak miatta)


Ha ezt az elejétől fogva már normálisan csinálták volna meg, (max. 1-2 percet vett volna igénybe az egész) akkor szerintem senkinek semmi baja nem lett volna vele.


Erre persze még rájött az, hogy akkoriban a közhangulat is brutálisan rossz volt, a fél ország már így is Gyurcsány fejét akarta. A vizitdíj automatákkal kapcsolatban is kiderültek mutyizások. Volt egy incidens, amikor egy munkában megsérült tűzoltónak azért akadozott az ellátása, mert nem volt befizetve a vizitdíja. Orbán pedig ezt az egész kollaborációt még meg is fejelte egy ellen kampánnyal. Persze hogy mindenki hőzöngött a vizitdíj ellen.


Akkoriban nekem sem volt bajom a vizitdíjjal. Sőt, most sem lenne. Csak normálisan legyen megoldva, ne ilyen tipikus magyar abszurditással, ahogy az lenni szokott.

2016. jan. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
31%
Nekem sem volt vele bajom. Amit befizetünk az semmit nem ér. Egy rákos elviszi 100 ember egész élete során befizetett eü adót. Arról nem is beszélve hogy kb 10-ből 9 ember nem is fizet mert diák, nyugger vagy épp munkanélküli. A vizitdíjjal az ellátás minősége ugyan nem javult de a várakozási idő lecsökkent mert a nyuggerek nem az orvoshoz jártak társadalmi életet élni mert a 120k-s nyugdíjból arra nem futotta.
2016. jan. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A vizitdíj jó lett volna, ha lett volna mobilos alkalmazás hozzá, hogy ne kelljen pl.: vesekővel sorbaállni.

Így inkább leszavaztam.

2016. jan. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!