Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik FB-on mindenféle hazugság...

Akik FB-on mindenféle hazugságlistákat osztanak meg, mi a céljuk vele?

Figyelt kérdés

Ok, hogy magyarországon a dolgok az otthoni fizetéshez irrálisan drágák, de ami mmost sláger, hogy a rezsire a fizetés 2,5%-át mondják Berlinben (és más fővárosokban is hasonlót), Budapestre meg 20% körülit írnak.


Namost ha egy átlagos kisvárosban szétnézek, a saját tulajdonban levő házra a "Hausgeld"(közös ktsg.) kb. 200 euró, amiben általában az áram nincs benne, a fűtés talán (közösségfüggő).

Bérleményeknél is kb. ez az irány, ha egy jól kereső technikusra vagy egy kezdő mérnökre nézzük akki 2000-2400 euró körül keres nettóban ez már lazán 10%.


A másik sláger, ahol összehasonlítják a kenyeret, meg az autóátírást meg hasonlókat, persze köszönőviszonyban nincs a valósággal, mint az sem, amikor valaki lefényképezte németeknél a téliszalámi utánzatot 4 euróért, majd magyarországon az eredeti pick-télit hogy jajajajajj kétszer annyiba kerül. (az igazi kint is 8 euró, grammokat nem tudok, de ugyanarról a méretről van legalább szó)


Megtaláltam a szalámis cuccot:

[link]



2016. jan. 10. 19:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

az emberek szeretik hulyiteni magukat es egymast.


Amugy azert osztjak meg mert van egy vilagkepuk (Magyarorszagon minden ugyanannyi vagy dragabb mint Nemetorszagban) es ezek a hulyesegek azt tamasztjak ala.


Utana mar magyarazhatsz nekik, felesleges.


Errefele is teremnek ezek a hulyek ezerszamra.

2016. jan. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

Normális ember ilyesmire nem ad.

Az a baj, hogy sok a nemnormális, aki képes a saját országát lejáratni ilyen rosszindulatú híresztelésekkel.


Ajánlom figyelmetekbe az alábbi verser.:

[link]

2016. jan. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
Azt hiszik az ilyenek, hogy milyen menők mert nem itt vannak, meg azt, hogy az itthon maradottakat megeszi az irigység. :)
2016. jan. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Hát én nem vagyok otthon, de pont egy otthonmaradott régi haverom osztott le, amikor mondtam hogy ez ferdítés, hogy én milyen beképzelt lettem, meg hogy mit osztok észt, tudja ő hogy minden olcsóbb, mert 10 éve volt kiküldetésben. És hiába mondtam hogy itt van ebadó, tv adó, sok a rezsi. Nyilván az aldi, lidl árak egy az egyben át vannak fordítva, és ez igazságtalan a magya bérekhez, de akkor sem olcsóbb minden.

Mindegy volt, én voltam a hülye akinek fogalma nincsa magyar realitásról...

2016. jan. 10. 20:08
 5/15 A kérdező kommentje:
Szóval azt akartam mondani, hogy én pont az olyanoktól látok ilyent, aki még a kertkapun is csak ünepnapon megy ki, és még magyaroszágról sincs fogalma.
2016. jan. 10. 20:09
 6/15 anonim ***** válasza:
89%

Egy kis matek.

Rezsi 1főre budapesten közös költséggel vízzel árammal és gázzal havonta kb 30.000 (minimum)

Átlagfizetés amit a kormány állítkb 140.000Ft.

140.000-nek a húsz százaléka 28.000Ft.

Tehát még több elmegy rezsire mint 20%.

Bécsit nemtudok mondani de ott nem drágább se a víz. se a gáz, se a villany. A fizetés meg többszöröse a miénknek.

2016. jan. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"[...]amikor valaki lefényképezte németeknél a téliszalámi utánzatot 4 euróért, majd magyarországon az eredeti pick-télit hogy jajajajajj kétszer annyiba kerül."


Azért azt hozzátenném, hogy bár megtaláltad a cikket, elolvasni nem sikerült:


"a Magyarországon forgalmazott Rákóczi szalámi és a Németországban forgalmazott Ungar szalámi minőségben összehasonlítható termékek."


És ezt a gyártó mondja. Szerintem higyjünk neki.

2016. jan. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

7#: Te sem olvastad el amit én írtam. Én elhiszem hogy a Rákóczi szalámi meg az Ungar szalámi ugyanaz. Csak az a baj hogy egyik sem a Pick téli.


A vicc az hogy németeknál van az Ungar (vagy ahol én vásárlok, a Julischka) ami 3.99 volt, most 4.20, és ott van mellette a Téli, ami 8 euró.


A belinkelt cikket tényleg csak átfutottam, de nem is a cikkre gondoltam, hanem sokan az ott kitett képet osztják bőszen, hogy mekkora szemétség hogy mi ugyanazért 2x annyit fizetünk.


Összehasonlítja a prémium "Téli"-t a másodosztállyal. Hozzá kell tennem, hogy ízben én sem érzek sok külömbséget a téli és a rákóczi közt, csak állagban más, az olcsóbb valahogy puhább, nem annyira érett.

2016. jan. 10. 21:39
 9/15 anonim ***** válasza:

# 8/8 Időpont ma 21:39


Akkor az embereket értetted félre. Nekik mindkettő téliszalámi. Javarészt a két árról volt szó, hidd el, ezeknek édesmindegy, hogy téli vagy Rákóczi :-)


(személyes favoritom amúgy a Diákcsemegéjük, annyira nem is drága, és szerintem finom)

2016. jan. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

A matekhoz annyit, hogy tudom hogy igazságtalan valamiért ugyanannyit fizetni jóval kevesebb fizuból, de amilyen híresztelésekre én gondolok, azok csak vagy kiemelnek féligazságokat, vagy egyszerűen hazudnak.


Ez legjobb példa amiben mindkettő benne van, megtaláltam:

[link]


-874 ezer átlagfizetés. Aha, jobban menő mérnök esetleg keres ennyit, nem az átlag.


-Az áfa sem teljsen igaz, de legalább nagyságrendben passzol. Nem mindenre 7, van amire 19.


-Kenyér. 252Ft. aha. 500 gramm a legolcsóbból 65 cent. Kilója 1.3 EUR, ha 300 zal számolom, akkor valahogy nem 252 ft.


-Gépkocsiátírási Ktsg. 0.65cent. Szemérmetlen hazugság. 30 euró az árírás, kb. 20 körül mozog a rendszám, mert ugye az lakhelyre/emberre szól. Ez összességében tényleg a fele egy átlagos magyar átírásnak, de az adó pl. 200-300 euró, akár 350 ha diesel, és nem pipec ój, de ha 15 körül van akár 500 is lehet évente. Biztosítás 800-1000 euróról indul alsó hangon, ha valaki nulláról indul. Eu sem hasonlítható össze az otthonival.


-a 8 éves autóhoz nem lehet mit hozzáfűzni, elég szubjektív, tény hogy van regadó, ami szépen otthon be is épül az árba.

2016. jan. 10. 22:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!