Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hiszi azt mindenkit,...

Miért hiszi azt mindenkit, hogy jön a sorkatonaság?

Figyelt kérdés

Ennyire nem megy a szövegértés, vagy mi van?

Egy bolond, konzervatív tata mond valami hülyeséget, aminek nulla valóságalapja van, erre meg mindenki habzó szájjal ordítja, hogy jön a sorozás. Ugyan ez volt 2 éve, amikor tartottak egy sorozási gyakorlatot. Akkor is mindenki ész nélkül szajkózta, hogy jön a katonaság, holott csak egy próba volt az egész.

Ide nem sorkatonaság kell, hanem néhány alsó tagozatos tanító, aki szövegértést oktat állami pénzből az erre rászorulóknak, a jelen helyzetben sok ember rászorul erre..



2016. jan. 17. 10:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nem jön a sorkatonaság hanem ismét szerződéses katonákat keresnek mint jó pár évvel ezelőtt
2016. jan. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2016. jan. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

1. Én is erősen kétlem hogy lesz ebből valami.


2. Mondtuk már ezt pár dologra hogy úgy sem fogják/merik megcsinálni oszt' mégis meglépték. Jelenleg napirenden van a sorkatonaság kérdése.

2016. jan. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha Kövérre gondolsz, mint bolond konzervatív tata, akkor tessék, más Fideszesek is megerősítik, hogy tényleg foglakkoznak a sorkötelezettség visszaállításával.


[link]

[link]

[link]



Szóval kár tagadni :D

2016. jan. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A halálbüntetés is napirenden volt az utóbbi 6 évben állandóan. A melegházasság is. És mi lett ezekből?

Úgy van! Semmi. Szóval ennyit arról, hogy a napirenden lévő dolgok mennyire valósak.

2016. jan. 17. 11:05
 6/12 anonim ***** válasza:
Kell nekik valami amitől retteghetnek, mint egy falat kenyér.
2016. jan. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#5


Jó pár napirenden lévőből, viszont lett törvény, és ott is ez volt a reakció:

- Nem lesz itt vasárnapi boltzár

- Nem lesz egykulcsos a Szja

- Nem szüntetne meg a kormány egyetemi szakokat/egyetemeket

- Nem zárnának be gimnáziumokat

- A Klik-et nem akarják létrehozni

...

2016. jan. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
5%

Nem hinném, hogy a Fidesz bevezetné a sorkatonaságot de mi vele a baj?


Ha polgárháború fog kitörni Magyarországon ki fogja megvédeni?

Ja, hogy külföldre menekültök és nézitek a plazma tv-n keresztül ahogy elpusztul a hazátok?


Veletek ellentétben kedves liberálisok nekem nem az élvezetek, anyagi javak hajszolása a célom amit az individualista világ mutat.


Ezekről lemondanék. A hazám biztonsága a fontos nekem és a heroizmus, akár életemet is adnám azért, hogy Mária országa visszanyerje a régi dicsőségét.


Semmi rossz nincs a sorkatonaságban!

2016. jan. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát biztos nem a tömeghadserege lesz az, amelyik fegyveresen fog harcolni.


Homokzsákpakolás ártéren meg hasonlók. Erre jók az önkéntesek.

2016. jan. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#7-nek

#3 vagyok.


Igen, fentebb én is leírtam, hogy bennem is ez a kettősség él. Tehát hülyeség, de ki lehet nézni belőlük azt, hogy meglépik.


De ott van egy tény ami mellet nem lehet elmenni szó nélkül. Mégpedig az, hogy az összes ilyen jellegű intézkedés arra ment ki, hogy még több pénzt zsebeljenek be.


Egy sorkatonaság (pláne ha még normálisan akarják megcsinálni) úgy elvinné tizenpár stadion árát mint a sicc és akkor még csak létrehozták. Fenn is kell tartani ami szintén évi simán egy-két stadion ára.


Illetve egy másik kérdésnél egy válaszoló nagyon jó választ adott arra, hogy nagyjából mi fog történni. "Odamennek a parlament elé tüntetni, szétkapják a parmanetet és megosztják facebookon" Azért láthatjuk hogy az internetadó volt kb. az a lélektani határ, ameddig a kormány szivatni tudja az állampolgárokat és a parlamentet védő rendőröknek is simán nekifeszültek. Pedig ott "csak" az internetet adóztatták volna meg, nem pedig kötelező jellegű nyári táborba zavarták volna őket.

2016. jan. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!