Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak szerintem van az, hogy a...

Csak szerintem van az, hogy a pedagógusok közül sokan egy párhuzamos valóságban élnek?

Figyelt kérdés

Nem csak a középiskolai tanárok, óvodapedagógusok, bölcsödei dolgók.

Alapvetően ha valami bajuk van két dolog merül fel :

- több fizetést és kevesebb munkát

- "a gyerekekért"


Egy darab módszertani fórum nem jött még össze nagyon sok éve, az egyetlen közösségkovácsoló, hogy a kormány (a mindenkori) rosszul csinálja, és rohadjon meg. Változás kell!


Viszont elutasítják a menedzserszemléletet, az oktatás nem lehet eredmény orientált. A gyerekeken nem kísérletezzenek (de változtassanak, találják ki papíron a tökéletest). Ők "csak" tanítani akarnak. De ne mondják meg hogyan. A saját privilégiumuk. De eredményt ne tőlük várjanak el. Szerintük az oktatásreform elégtelen, és valahogy mindenkinél ugyan azok a kritikák, de mélyebben senki nem foglalkozik velük. Azt már valahogy sikerült lenyomni egyébként a torkukon, hogy minőségkontroll kell. (pedagógusok értékelése szerintük nem teljesíti a célját, de azt nem mondják el szerintük hol hiányos, szerintem azért, mert igazából fogalmuk sincsen, a lényeg, hogy munka nélkül tűnjön úgy mintha a belüket is kidolgoznák, és melyik munkavállaló ne szeretne ilyen standardokat a munkahelyén :))


Valamiért úgy érzem a tanárok azt akarják mondani, hogy a fizetés legyen több, a munka kevesebb, és akkor majd a gyerekeknek is jobb lesz.

Miközben a kritikák jelentős része a tanárok lelki világáról szól, és nem a gyerekek eredményeiről. Miközben nincs kritika anélkül, hogy meg ne említenék, hogy mindezt a gyerekekért csinálják.


2016. jan. 17. 14:49
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

Az amerikai egyetem egy teljesen más kategória, ott többnyire az elit aki meg tudja fizetni járatja oda a gyerekét. Mindenki másnak ott a community college.


De a példát ez is jól mutatja. A fazekas nem azért a legjobb középsuli itthon, mert olyan hihetetlenül jók ott a tanárok, hanem mert megtehetik, hogy kiválogassák az elitet. A hozzáadott érték a lényeg.

Egy vidéki gyűjtő szakközéptől senki sem várja azt, hogy jelentkezőjük legyen az MiT-re, hanem azt, hogy pl a kompetenciaméréseken évről évre jobb eredmények szülessenek.


És lehetne felemelni a hangot, hogy kérem az a fajta fejlesztés, amit a kerettanterv meghatároz nem való mindenkinek, csak nem.


Probléma, hogy alapvetően hiányzik a tartalom, amivel otthon önállóan lehetne fejlődni, a tanár pedig nagyon jó lenne arra, hogy a tanulás fölé rugdossa. Az internet korában az iskolába járunk tanulni? Ne röhögtessük már ki magunkat...


A valóságban meg mi van? Aki tanul annak leadják, aki meg nem az megszívja. Csak megbukáshoz nem kell tanár.

2016. jan. 17. 15:56
 12/37 anonim ***** válasza:
"A valóságban meg mi van? Aki tanul annak leadják, aki meg nem az megszívja. Csak megbukáshoz nem kell tanár." Egyetemen is ugyanez, ilyen téren semmi különbség sincs. Annyi, hogy ott nem kötik le annyira az embert. Közép- és általános iskolában még azért úgy próbálják leadni, hogy érdekes is legyen.
2016. jan. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:

az egyetem felnőttképzés, a közoktatás meg köznevelés


mert nem egy nagy durranás az az érettségi követelmény, ismerek sok olyan szülőt, aki át tudja azt a szemléletet adni, ami a felnőttképzésben való részvételhez szükséges


csak nem mindenkinek vannak ilyen szülei, a közoktatás feladata ennek a szakadéknak az összehúzása

2016. jan. 17. 16:16
 14/37 anonim ***** válasza:
91%

Ezen kívül a tanárok követelik a teljes reformok felfüggesztését, én jóba vagyok a volt gimis tanáraimmal, csapattársam is tanár, apám pedig szakoktató. Még kaotikusabb a helyzet, mint régen volt. Apám szerencsére egy multicég alkalmazásában áll így nincs probléma, viszont nem egyszer mennek oda hozzá az állami oktatók, hogy nincs-e egy kis nyersanyaga kölcsönbe, mert nincs pénz rá, így nem tudják a gépeken oktatni a szakmát.

Ezen kívül állítólag mi mindig is a tudás alapú oktatás hívei voltunk, erre mit kell mindennap tanítani tesit, most meg tervezik a éneket is.

Amúgy tudtad, hogy KLIK rendszernek hála rengeteg iskolát nem lehet felújítani Uniós támogatásból, mert nem azonos a tulaj és a számlafizető. Pedig rengeteg iskola van, ahol még az előző rendszerbeli villamossági és nyílászárók vannak, pedig hosszútávon ez megint megérné az egész országnak főleg, hogy az államnak egy forintjába se kerülne.

Sportokra is alig jut pénz, néha már választani kell, hogy melyik csapatot vigyék el diákolimpiára, mert két sportágra már nincs pénz.


Amúgy szeretném felhívni a nyílt levélre a figyelmedet, amiben megírják, hogy miért nem valósak a béremelések( csapattársam is aki tanár több, mint 10 éve, alig pár száz forinttal kap többet, miközben sokkal többet ígértek). Szeretném felhívni a figyelmedet, hogy itt sokkal több dolog van, mint holmi fizetésemelésről szó. Ez csak megint egy kiragadott dolog. Bár, ha azt akarjuk, hogy 20 év múlva is legyenek tanárok akkor valamin tényleg változtatni kell.

2016. jan. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
30%
Igen, a tanárok mind gonoszak, nem tudják, hogy mit akarnak, és ráadásul még akaratosak is. Nem akarnak tanítani, de pénzt azt bezony akarnak, és még ráadásul valójában havonta százezreket visznek haza, csak letagadják. A kormány teljesen jól végzi a dolgát, a Klik is a helyzet magaslatán áll, és te pedig rendkívül éleslátású vagy, hogy ezeket a súlyos ellentmondásokat észrevetted. A problémát az jelenti, hogy ezek a tanár fajták mind tépett szájú hasított körmű kis senkik, ellen fülkeforradalmárok, akik a sötétben bujkálnak és rémhíreket terjesztenek. Jó elvtárs vagy, hogy ezt észrevetted, én tanácsolom, hogy pályázz meg egy kormánybiztosi állást, bár előtte lehet, hogy nem ártana még kémkedned is a felforgató elemek után a tanári karokban, egy jó elvtárs már megtette. Persze ezt is rendkívül körmönfont módon kifigurázta a liberális sajtó, dehát ilyen véleményterrorban azért ez nem csoda.
2016. jan. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:

Igen, valóban a kormány hibája... Csak azt nem tudom, amiket fentebb megosztottam, mint szakmai kritikák miért kerüli el a szent liberális sajtó látókörét...


Mintha legalábbis egyoldalú lenne a probléma.

2016. jan. 17. 16:44
 17/37 anonim ***** válasza:
Idéznéd, hogy hol van az a rész, hogy több pénzt akarnak.
2016. jan. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
91%
Mit tanulsz egyetemistaként? Tanárképzőn vagy valamelyik hasonlón, ami köthető "középiskolai tanárok, óvodapedagógusok, bölcsödei dolgók."?
2016. jan. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

A Hermannos levél első bekezdése konkrétan erről szól.


Aztán folytatja :

"sikeres érettségik és felvételik, kizárólag a tanárok lelkiismeretességének köszönhető – merthogy nem a környezeti hatásoknak és az oktatáspolitika tevékenységének, az biztos!"


Mondja ezt a miskolci elitgimi... Hogy a sikeres érettségi és felvételi a tanároknak köszönhető :)... Akkor miért egyenesen arányos gyakorlatilag a szülők végzettségével és társadalmi helyzetével az, hogy a gyereknek milyen a tanulmányi eredménye?

Hol van ebben a tanárok áldozatos munkája?

2016. jan. 17. 17:02
 20/37 A kérdező kommentje:
Mérnök-szakközgazdásznak tanulok. Msc-n már.
2016. jan. 17. 17:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!