Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 1989-ben volt nagyobb szólássa...

1989-ben volt nagyobb szólássabadság Magyarországon, vagy most van nagyobb?

Figyelt kérdés
Csak érdekelnének a vélemények.

2016. jan. 18. 16:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 1990-1991 körül volt eddig a legnagyobb. Összeomlott a régi rendszer, de az új még nem tudott felépülni. Mindenféle politikai szószólók voltak akkor, konzervatívok, liberálisok, nyilasok, vérkommunisták, anarchisták, ha volt egy pont a történelemben, amikor Magyarország a legjobban hasonlított Amerikára, az szerintem 1990.
2016. jan. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Politikai rockzene ebből a korszakból (1993):


https://www.youtube.com/watch?v=ffHrlzBFuS8&bpctr=1453134820


Manapság melyik lemezkiadó hagyna jóvá ilyet?

2016. jan. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
17:03: és akkor melyik kiadó jelentette meg? Szerintem a h*lyegyerekek maguk másolgatták. :D Magánkiadásban meg most is mehet minden szemét.
2016. jan. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
És ahogy látom, manapság terjeszthetik a baromságaik. 2014-ben is jött ki anyag.
2016. jan. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 1989-ben már nagyobb szólásszabadság volt, mint most. Ha kicsit korábbról kérdeztél volna, a 70-es évekből vagy a 80-as évek elejéről, akkor már nem ezt mondtam volna.
2016. jan. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Már 1988-ban is nagyobb szólásszabadság volt.


Abban az évben a szilveszteri Szuperbola nevű műsorban (ami mellesleg az állami tévében ment, és akkor csak állami tévé volt) Cicciolina mutogatta a punciját, több nőről is volt pillanatra bevillanó cicis kép, meg volt egy Parlamenti ülés paródia, ahol egy domina fenekelt egy politikust játszó színészt. Manapság nemigen mehetne ilyen az állami tévében, de még kereskedelmiben sem fordul elő:


https://www.youtube.com/watch?v=Vf0Wa10tM7w


Haha a jutyub ki is cenzúrázta 18+ -osra, ez már vicc.



De azon is érdemes elgondolkodni, hogy 1982-ben, amikor még sehol sem volt se a Szovjetunió, se a Kádár-rendszer bukása, ilyen dalok mehettek gyerekműsorokban, most meg hittant és erkölcstant nyomatnak nekik:


https://www.youtube.com/watch?v=DvxCis3RSC8

2016. jan. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A különbség abból adódik, hogy 1989-ben egyfelől más volt a szemlélet (a szólásszabadság bármiféle megkérdőjelezése is megbotránkozást keltett), másfelől akkor senki nem tudta érvényesíteni az esetleges korlátozási igényét. Most viszont erősen tudja.

A szólásszabadság mértéke mindig attól függ, van-e olyan erő, amely ezt megteheti, és milyen mértékben képes rá. Mert senkinek se legyen kétsége, a hatalmon lévő mindig korlátozni akar. Csak ha jó a berendezkedés, nem tud. Nálunk erősen tud. Ezer módja van rá.

2016. jan. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Most olyan keserédes "nosztalgia" fokott el... 89-ben én csak 6 éves voltam, de emlékszem szüleim, nagyszüleim mennyire örültek, meg milyen várakozással áltak a 90-es évek előtt.
2016. jan. 19. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!