Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hajlandók lennétek egy ilyen...

Hajlandók lennétek egy ilyen pártra szavazni politikailag inaktívak? (nem szavazók)

Figyelt kérdés

Sokaktól hallottam már, hogy azért nem mennek el szavazni, mert nincs komolyan vehető alternatíva. Leírom, hogy én milyen pártra szavaznék és írd le te is, hogy szimpatikus-e neked, vagy sem. Ki is fejtheted, ha akarod, de igennel vagy nemmel is válaszolhatsz. Tényleg azok írjanak, akik nem szavaznak a választásokon!

Gazdaságpolitika:

- többkulcsos adórendszer

- környezetvédelmi adók emelése és bevezetése

- úthasználati díj kamionoknak

- általános bérjárulék csökkentés

- járulékcsökkentés külön a vidéki induló vállalkozásoknak

- vagyonadó nagy értékű ingatlanra és tízmillió forint feletti luxusingóságokra

- fokozatosan csökkenteném az ÁFA mértékét

A munkaerőpiaci problémák megoldása két lábon állna, az egyik az oktatás, a másik pedig a járulékkedvezmények a tartósan munkanélküli, illetve pályakezdő foglalkoztatottak számára. Egy nagy munkaerőközpontot működtetne az állam, amely figyeli a munkaerőpiac mozgását és azt, hogy milyen képzettségű személyekre van szüksége a piacnak.

A tartósan munkanélkülieknek felnőttképzést biztosítana az állam ingyenesen méghozzá úgy, hogy felmérést készítene arról, hogy mik a hiányszakmák, mire van szüksége a piacnak.

A pályakezdők egészen más problémákkal küzdenek, történetesen azzal, hogy nincs szakmai gyakorlatuk. Éppen ezért mint gyakorlatra közvetíteni a munkaerőközpont a pályakezdőket, ami az első évben teljes járulékmentességgel járna, és a következő években fokozatosan nőnének a bérterhek.

A bankadót nem vezetném ki, de az összegből egy külön betétvédelmi alapot hoznék létre, és az összeg 80%-át le lehetne írni, amennyiben vállalati/kisvállalkozói hitelezésre fordítja a bank, 20% megmaradna.

Az uniós pénzeket a vidéki infrastruktúra fejlesztésére, tehát úthálózatok és közösségi közlekedés létrehozására, csatornázásra, nethálózat fejlesztésre és villanyáram hálózat fejlesztésre költeném, Budapest egyáltalán nem kapna EU-s fejlesztési forrásokat, és a közép-magyarországi régió pedig maximum a teljes fejlesztési források 3-5%-át.

Létrehoznék ezekből a pénzekből egy úgynevezett inkubátorházat induló cégek részére, amelyek minimális önerővel, pusztán csak üzleti terv alapján tudnának pályázni ezekre a forrásokra. Főként informatikai és K+F/innováció lennének a támogatott tevékenységek.

A vidékfejlesztés két pillérrel rendelkezne, az egyik a szociális földbérleti rendszer a másik pedig a Kocsma-templom-kisbolt program. Az elsőt nem kell részletezni, a második magyarázatra szorul.

Vidéken fodrászatokra, kisboltok nyitására,helyi piac nyitásra, helyi kisvállalkozások indítására juttatnék forrásokat, szintén pályázat alapján. Akik pályáznak, azoknak kötelező lenne részt venni egy fél éves, vagy egy éves üzleti képzésen.

Vidéken lennének lokális munkaerő központok, amelyek egyrészt szakmai tanácsokkal látnák el az újonnan alakult alakult helyi vállalkozásokat, másrészt pedig koordinálnák a képzéseket aszerint, hogy a környező nagyvárosok vállalkozásainak milyen képzettségű munkaerőre lenne szükségük. Ingyenes buszjáratokat indítanék a kistelepülésekről a környező nagyvárosokba az ingázó munkaerőnek.

Szociális program

Az állam visszavenné a szociális segélyek kifizetését az önkormányzatoktól, visszavezetné a már megszüntetett segélyeket. Szociális bérlakásrendszert vezetnék be, amely arra szolgálna, hogy a jelenleg hajlék nélkülieknek szállást biztosítson, amely egyébként a munkaerőpiaci elhelyezkedést is segítené, hiszen a státuszuk már nem hajléktalan lenne. Számukra is ingyenes képzést biztosítanék, és a lakásért pedig csak az elhelyezkedést követően kellene bérleti díjat fizetni. Ez részben kiváltaná a túlzsúfolt és drága hajléktalanszállókat.

Oktatás:

Fokozatosan növelném az oktatás GDP arányos támogatottságát, és a felsőoktatásban K+F központokat hoznék létre. Erről most ennyit tudok írni, mert őszintén szólva annyira nem értek a témához. :D

Korrupció:

- kötelező nyílt kampányszámla és pártszámla, amelyet közzé kell tenni a párt hivatalos honlapján

- egyik párt sem fogadhat el tízmillió forintnál nagyobb összeget egy magánszemélytől, egy vállalkozástól, vagy egy érdekcsoporttól, hogy megszűnjön a lekötelezettségek rendszere.

- minden évben vagyonosodási vizsgálatot végezne a NAV, aminek a részleteit és eredményeit közzé kell, hogy tegye az interneten

- csak az a párt vehetne részt az országgyűlési választásokon, amelynek van szakmai programja szociálpolitikai, gazdaságpolitikai, oktatás és egészségpolitikai téren, tehát ezt kötelező lenne kivitelezni



2016. jan. 23. 12:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

nem tudom honnan vetted ezt a sok marhaságot egyébként, mert hogy ez gazdasági témában nem állja meg a helyét


kezdjük ott, hogy szerinted a többkulcs által kb 6 ezer ft többletjövedelem a komplett keresletet jelenti, és ha elvesszük csövessé teszi az ebereket


?!?!?!?!?! mi a fene?


a megtakarítás pont hogy alacsonyan tartja a kamatokat és az inflációt, ez a kulcs a növekedéshez, és nem lehet ám olyan könnyen egy egyszerű adókulccsal elérni, és nem tudom miért láttál bele patásördögöt


magyarországon az országos viszonylatban egyáltalán nem nehéz jobban keresni, csupán szakmát kell tanulni

ausztriában meg esélyed sincs, ezért van jogosultsága ott a többkulcsnak


de itt nincs

2016. jan. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Sok olyat felsoroltál, ami már ma is van. Viszont egy csomó képzést is írtál, amik fizetését az államot terhelnék. Erre, hogy lenne pénzünk? A transzfert nagyon felakarod emelni, de miből?
2016. jan. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

"kezdjük ott, hogy szerinted a többkulcs által kb 6 ezer ft többletjövedelem a komplett keresletet jelenti, és ha elvesszük csövessé teszi az ebereket"


Az adózók 70% rosszabbul járt Magyarországon az egykulcsos adóval. Ha van 4 000 000 adózó, annak a 70%-a 2 800 000. Ha ezek az emberek átlagosan 2500 forintot veszítettek az egykulcsos adóval havonta (ennél valószínűleg többet), akkor az hétmilliárd forint, évente 84 milliárd. Mivel itt alapvetően alacsony és közepes jövedelműekről van szó, ezért a jövedelmük 80%-át simán elköltik, tehát 67,2 milliárdnyi kereslet az, ami kiesik az egykulcsos adó miatt (még egyszer leírom, ez valószínűleg több).

Ez már azért annyira nem kevés. A költségvetésből viszont 500 milliárd hiányzik emiatt, ami szintén nem kevés pénz. Ezt pótolták be a különadókkal, amely azt eredményezte, hogy teljes mértékben áthárították a költségeket, ami szintén alacsonyabb keresletet jelentett. Ezért volt 2012-ben 5,7%-os infláció.


"a megtakarítás pont hogy alacsonyan tartja a kamatokat és az inflációt, ez a kulcs a növekedéshez, és nem lehet ám olyan könnyen egy egyszerű adókulccsal elérni, és nem tudom miért láttál bele patásördögöt"


Óriási tévedésben vagy! Az alacsony kamatkörnyezet persze jó dolog, de az alacsony kamat általában magas inflációval jár. Az alacsony kamat és az alacsony infláció pedig kifejezetten rossz dolog. Ez azt feltételezi, hogy az alacsony kamatok miatt sem indult meg a hitelezés, tehát nem működnek a transzmissziós mechanizmusok. Hozzá kell tenni, hogy attól függetlenül, hogy alapkamat alacsony, a hitelek elég drágák, kivételt jelentenek persze az államilag támogatott hitelkonstrukciók. Mellesleg a bankok nem is nagyon akarnak hitelezni, a hitelezési hajlandóság csak kis mértékben javult 2010 óta, márpedig a beruházáshoz hitel kell.

Tehát amit írtál, az zagyvaság, az infláció nem határozza meg a beruházások nagyságát, tehát a növekedéshez ilyen formában nincs köze. A megtakarítások pedig csak akkor jelentenek gazdasági növekedést, ha beruháznak a megtakarításokból, ami Magyarországon nem így van. A magas megtakarítás/alacsony fogyasztás kombináció pedig szintén nem kedvez a növekedésnek, hiszen ha nincsen fogyasztás, nem érdemes termelni, akkor alacsony a munkaerőigény stb... Teljes képzavar van nálad.

Nem mellesleg azok, akik nyertek az egykulcsos adóval nem itthon takarítottak meg, hanem külföldön, külföldi eszközökben.

2016. jan. 23. 18:50
 14/14 A kérdező kommentje:

"Sok olyat felsoroltál, ami már ma is van. Viszont egy csomó képzést is írtál, amik fizetését az államot terhelnék. Erre, hogy lenne pénzünk? A transzfert nagyon felakarod emelni, de miből?"


Részben a vagyonadóból, valamint részben a többkulcsos adóval lehetne ezeket fedezni. Az adókulcsoktól függően 400-500 milliárdot lehetne nyerni csak a progresszív adózással. Abban az esetben, ha mondjuk egymillió forint kitaníttatni valakit, most tényleg sacc/kb. írom, akkor évente százezer embert képezni százmilliárd forint. Ennyit a stadion és látványberuházásokon is simán lehet spórolni.

Az inkubátorházat részben EU-s pénzből tudná finanszírozni az állam, a vidékfejlesztést is, idén 2200 milliárd forintot hívunk le a Kohéziós és Strukturális alapokból. Ez a GDP 7%-a.

Mindemellett a korrupció csökkentésével is lehetne óriási összegeket spórolni. Nem olyan lehetetlen az, csak megfelelő adminisztratív és ellenőrző szabályok kellenek hozzá, mint a nyílt számlák, tehát a transzparencia és a vagyonosodási vizsgálatok. Fel lehet állítani korrupciót vizsgáló bizottságokat is.

2016. jan. 23. 19:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!