Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek van e felelőssége...

Szerintetek van e felelőssége a Fidesznek az ellenzéki tevékenységét illetően abban, hogy ide jutott az ország?

Figyelt kérdés
2010. márc. 28. 19:55
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

23:24:


Márpedig azt a képviselőt, akit te szavaztál be, ugyanúgy fizetik, mint azt, akit én. Így aztán nincsen mit egymás szemére vessünk ezen a téren... Én is mondhatnám, hogy az én adómból ne üljenek például SZDSZ-es képviselők a Parlamentben, és még igazam is lenne, hiszen nekik rengeteg olyan törvénymódosítást köszönhetünk, amely által nehezebb lett az életünk! Én nekik külön megköszöntem volna, ha "munka" helyett inkább kivonulgatnak...


Ezzel nem arra célzok, hogy te biztos az SZDSZ-re szavaztál, félre ne érts! Csak a példa kedvéért említettem éppen őket, mert az ő pártjukat tartom a jelenlegi Országgyűlésben a legkártékonyabbnak. Mondhattam volna az MSZP-t, vagy akár az MDF-et is, hiszen én egyikre sem szavaztam, tehát engem nem is képviselnek, mégis kapnak fizetést "az én adómból".


Amit az együttműködéssel kapcsolatban írtál, hidd el, nem igaz, hogy semmiben nem működtek együtt. De az együttműködés az nem azt jelenti, hogy az ellenzéknek mindenre bólogatnia kell. Az ellenzék azért van, hogy kritizáljon, és alternatív megoldásokat kínáljon fel a problémákra.


A helyzet az, hogy a megszorításos válságkezelés csak az MSZP/MDF(?) szerint szolgálja az ország érdekét. Az elharapódzott korrupció is csak az MSZP szerint természetes velejárója a politikának. Hazudni is csak az MSZP szerint elfogadható. Soroljam még? Nevetségesnek tartom, hogy a jelenlegi helyzetben még nekem kell ilyen kérdésekre válaszolva magyarázkodnom, Fidesz-szimpatizánsként...

2010. márc. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

tegnap 23:07


A mai jobbikosok többsége 2008-ban még szoci volt.


Többségük ezt szégyelli. Fidesz-ellenességük ("Orsós", "Viktor király" stb.) megmaradt, de most olyan formában jelenik meg, hogy "azért utáljuk a Fideszt, mert nem volt elég radikális ellenzéki".


Egyébként az "elmúlt 20 év"-ezés meg az "az ellenzék is felelős" nem más, mint az őszödi beszéd utáni időszakban Gyurcsányt mosdató sajtókampány ("igazából nem az elmúlt 1,5, hanem az elmúlt 15 évről beszélt", "nemcsak Gyurcsány hibás, hanem az egész politikai elit") lerakódása.


Legtöbbüknél még megvan a gyurcsányizmus kisebb maradványa. Ha kifejezetten Gyurcsányt támadja valaki, akkor ugyan nem védik explicite, de a kifejezetten Gyurcsány-ellenes szövegeket nagyon le szokták pontozni.


Ezeket az embereket a Népszabadság, a 168 óra és a Klub rádió nevelte sok évig, mielőtt átváltottak a kurucinfóra.

2010. márc. 30. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Dávid ***** válasza:

Szia, én pl. MDF-es vagyok, nagyon kiábrándultam a szocikból.

De Gyurcsányt én is védem annyiban, hogy bár miatta van Magyarország 2007 óta v még régebben gödörben, de számos megszorítás nélkülözhetetlen volt.

Adócsökkentsé kell, de cak megfontoltan és nehogy megint osztogassanak, mint annak idején Medgyessy,amikor elszaladt az államadósság.

Mert akkor újabb 8év lesz a gödörben.

2010. márc. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

"De Gyurcsányt én is védem annyiban, hogy bár miatta van Magyarország 2007 óta v még régebben gödörben, de számos megszorítás nélkülözhetetlen volt."


A megszorítások többségét a Bajnai-kormány vezette be. Gyurcsány még arra is képtelen volt, hogy reagáljon a válságra.


A 2007. évi megszorítások csakugyan szükségesek voltak, mégpedig Gyurcsány politikája (az ő szavaival: elkúrás) miatt.


Vagyis tiszteld Gyurcsányt, mert tönkrevágta a gazdaságot, és aztán részben tett olyan lépéseket, amik ennek a hatásait enyhítették.


Kb. ekkora szellemi képességeket vár az ember egy emdéefestől :)))))


Emlékeztetnék, hogy Medgyessy még 2007-es euróbevezetéssel kalkulált. Aztén jött szerelmetes Ferenced és jól rendbe tette az országot :))))

2010. ápr. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!