Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki hogyan értékeli a terézváro...

Ki hogyan értékeli a terézvárosi időközi önkormányzati választást?

Figyelt kérdés
Tudom, kevés ember szavazott. Tudom, az időközin mindig alacsony a részvétel, lásd Pécset pl, de azért érdemes megnézni, hogy akik vették a fáradtságot, hogy elmenjenek szavazni, azok kikből állnak össze.
2010. márc. 29. 10:24
 1/3 anonim ***** válasza:

A papírforma érvényesült, nagyhából megismétlődött a júniusi eredmény, kisebb változásokkal (erősödő LMP és Fidesz, gyengülő MSZP-SZDSZ-MDF és Jobbik).


Az időközi választások nagyjából előrejelzik, mi várható az országgyűlési választáson. De mivel alacsony a részvétel, ezért jellegzetes különbségek vannak: a kispártok általában sokkal jobban szerepelnek ezeken, mint élesben. Tehát várható, hogy április 11-én Terézvárosban az LMP nem fog 10%-ot kapni, mint most, hanem inkább 7-8% körül, mint júniusban, és a Jobbik sem biztos, hogy áprilisban is eléri a tegnapi 5%-ot ebben a körzetben (a Jobbik Budapesten gyenge). A fidesz és a szocik várható eredménye kb. az lesz, mint a tegnapi. Illetve egy kicsit jobb eredményük lehet, mert a magas részvétel nekik kedvez.

2010. márc. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
52%

"Az időközi választások nagyjából előrejelzik, mi várható az országgyűlési választáson"


Ezzel nem tudok egyetérteni. 20%-os részvétel, kevésbé fontos szavazás - így igencsak torzított a minta. Ezekből nem kell messzemenő következtetéseket levonni, maximum a helyi viszonyok tendenciájának alakulását körvonalzzák. Az országos eredményekre ezekből azonban hiba lenne következtetni.

Annak örülök, hogy az LMP ilyen szép eredményt ért el. Nem semmi egy ilyen friss, kicsinek számító párttól.

2010. márc. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
59%

"Ezzel nem tudok egyetérteni. 20%-os részvétel, kevésbé fontos szavazás - így igencsak torzított a minta."


Az, hogy torzított a minta, egy statisztikai állítás. Azt jelenti, hogy a minta nem reprezentatív, azaz a különböző pártállásúak eltérő mértékben maradtak távol a szavazástól. Ezt az állítást valamivel alá is kellene támasztani ahhoz, hogy elhiggyem.


"Ezekből nem kell messzemenő következtetéseket levonni"


Mivel a 20% részvétel nem úgy alakult ki, hogy valamilyen speciális szűrővel pl. minden szocit visszatartottak, ezért nincs okom feltételezni, hogy a minta torzított volt. Amíg nincs okom feltételezni, hogy a minta torzított volt, addig semmi okom elfogadni azt az állítást, hogy "ebből nem lehet következtetést levonni".


"maximum a helyi viszonyok tendenciájának alakulását körvonalzzák."


Ezt mondom. A helyi eredményt előrejelzi. Végig ezt állítottam.


"Az országos eredményekre ezekből azonban hiba lenne következtetni."


Ilyesmit egy pillanatra se állítottam. Végig Terézvárosról beszéltem.


"Annak örülök, hogy az LMP ilyen szép eredményt ért el. Nem semmi egy ilyen friss, kicsinek számító párttól."


Terézvárosban nyáron is erős volt az LMP, az országos 2,5%-kal szemben 7%-ot ért el akkor. Most 10%-ot.

2010. márc. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!