Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Normális hogy már egy cigány...

Normális hogy már egy cigány vicc elsütése is rasszista megnyilvánulásnak minősül?

Figyelt kérdés
Annak idején nagyokat vigadtunk a székely, magyar, cigány vicceken, mára már egy spontán cigány vicc elsütése is rasszista megnyilvánulásnak minősül...szerintetek mennyire van ez az egész túldimenzionálva?

2016. febr. 3. 06:41
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
43%

Az egyetem az a hely ahol a jövő értelmiségét neveljük; a tudományok temploma.

Egy egyetemi oktató pedig példakép, akinek a viselkedése nagyon sokakra hatással van.


Rasszista vicceket sehol sem illik mondani, de egy kocsmában vagy a piacon elnézhető. Az egyetem szelleméhez azonban valóban méltatlan.

2016. febr. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
92%
21-es: nyilván nem egy tanár volt - egy kis idióta diák provokációja volt.
2016. febr. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
"Rasszista vicceket sehol sem illik mondani" - mióta rasszista vicc egy cigány vicc? A két említett cigány viccben amely az egyetemi lapon szerepelt mely szava ad utalását rasszizmusra, vagy rasszista szemléletre?
2016. febr. 8. 09:52
 24/31 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy mit nem értesz ezen.


Természetesen mindkettő rasszista vicc, nem csupán cigányvicc (a cigányviccek egy része jó színben tünteti fel a cigány szereplő ravaszságát, nemzeti sajátosságait középkori beszédmódját), itt viszont:


1. Az egyik vicc arra utal, hogy a vicc mesélő és hallgatója nem szeretnék ha cigány szomszédjuk lenne, tehát cinkosan összekacsintva kirekesztenek egy másik embert bőrszíne miatt.

2. A másik vicc még durvább, mert azt a rasszista előítéletes üzenetet hordozza, mintha a cigányok valamennyien bűnözők lennének.


Na, ezek azok az üzenetek, amelyek nem férnek össze az egyetem szellemével. Gondolj bele, hogy mit éreznek a cigány származású hallgatók és oktatók ugyanazon az egyetemen!

2016. febr. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Cigány megy a lovon, majd a rendőr odamegy hozzá.


-Te Gazsi, hunnét van ez a ló? Tán loptad?

-Miket gondol rólam biztosúr? Ott feküdt az út közepén. El akartam menni előtte, oszt' meg harapott. El akartam menni mögötte, oszt' megrúgott. Át akartam lépni fölötte, oszt' nem pont akkor állt fel.


Viccet félretéve: Egy-egy népcsoportról nem alaptalanul születnek ezek a viccek. Mint egy előző válaszoló is említette, ezek egy-egy népcsoport tulajdonságait felnagyítják/eltúlozzák, majd görbe tükörben mutatják.


Én speciel sváb vagyok én egyáltalán nem sértődök meg a sváb vicceken. Igen, tény és való hogy ezek el vannak túlozva és görbítve, de bátran kijelenthetem, hogy van alapjuk.

2016. febr. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
55%

"kirekesztenek egy másik embert bőrszíne miatt"


Nem, nem a bőrszíne, hanem a VISELKEDÉSE miatt!


A bőrszíne alapján nem rekesztenek ki senkit.


Akkor ennyi erővel nyáron a gonosz rássisztáák kirekesztenék a tengerparton lebarnult, amúgy tejfölszőke Gipsz Jakabot, télen viszont együtt síelnének vele, mert kifehéredik a bőre.

2016. febr. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
60%
a "bőrszín" ebben az értelmében a származásra utal, és nem a bőr tényleges színére, de ezt gondolom te is tudod. származás miatt meg bárkit is kiközösíteni/előítéletekkel élni nem kifejezetten szerencsés stb. hosszú téma, mindenesetre egy egyetemi felvételi előkészítő feladatlapra semmiképp nem való cigányvicc, meg amúgy semmilyen vicc sem igazán, maximum a feladatok szövegében lehet egy kicsit vicceskedni, de csak úgy odarakva a lap aljára mimimum furcsa.
2016. febr. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Sajnos a származás adta bőr szín az igen erős hajlamosító tényező, bizonyos fajta kisgyermekkortól tanult viselkedési normákra. Azért vannak legalább 90 %-ban nem ma lesült kreol bőrű emberek a börtönökben. Vagy az is csak a rasszizmus miatt?


Szerintem kellene egy hiteles felmérést csinálni, amivel bebizonyítják statisztikai adatokkal, hogy a tanár csak is igazat állított, és azt kell elmarasztani aki az igazmondásért a megbüntetését követeli.


Milyen érdekes világ!

A becsületes ember a tisztességtelenségért várja el a büntetést. A tisztességtelen ember meg az igazmondásért várja, hogy büntetést szabjanak ki az igazmondóra.

2016. febr. 9. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
A világon divattá fajult a "rasszista" szó dobálása. Itt mindenki aki nem magyar és nem heteroszexuális, ezzel védekezik...a rasszizmus, a kirekesztés, és a holokauszt, erről hallani nap mint nap.
2016. febr. 9. 07:07
 30/31 anonim ***** válasza:
Nem, nem normális.
2016. febr. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!