Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Normális hogy már egy cigány...

Normális hogy már egy cigány vicc elsütése is rasszista megnyilvánulásnak minősül?

Figyelt kérdés
Annak idején nagyokat vigadtunk a székely, magyar, cigány vicceken, mára már egy spontán cigány vicc elsütése is rasszista megnyilvánulásnak minősül...szerintetek mennyire van ez az egész túldimenzionálva?

2016. febr. 3. 06:41
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:
40%
Hát mondjuk itt se csillagozza ki a cigány szót.De hát ha 1 viccet mondassz nem azt mondod ,hogy jujj a cigány... De hát ez van ,köszönjük Orbán és társai.Mondj vicceket úgy ,hogy a baráti körödnek és meg van oldva.
2016. febr. 3. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
74%

Arra utalsz, ami azokon az egyetemi feladatlapokon volt?

Én eleve nem értem, minek egyetemi feladatsor mellé viccet írni, ez nem oda való, hanem a haveri körbe... Bevallom, hogy a cigányok nagy részét én se kedvelem, de azért szar lehet, ha ennyire lenéznek valakit... nekem se esne jól, ha külföldön élnék és elterjednének ott a magyarviccek, amiben mindenféle negatív tulajdonságunk van.

2016. febr. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
59%

"Bevallom, hogy a cigányok nagy részét én se kedvelem, de azért szar lehet, ha ennyire lenéznek valakit... nekem se esne jól"


Nekem sem esett jól mikor elvették tőlem a mobilomat a cigányok.

2016. febr. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
27%
Abszolút normális! Mint ahogy a holokauszttal sem szoktak viccelődni - legalábbis normális emberek nem, úgy a cigánysággal, vagy bármely másik népcsoportal sem szabad viccelődni.
2016. febr. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
48%

Teljesen normális, hogy cigány viccek kerültek egyetemi feladatlapokra.

Nem is értem, hogy eddig miért nem voltak rajtuk, hiszen pont oda valók.

2016. febr. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
78%

Hát de szerinted mi a rassziszmus, ha nem ez? :)


De egyébként úgy vagyok vele, hogy a nem rosszindulató általánosítás még bele is férhet akár. Vagy a Family Guy-ban épp abból csinálnak viccet, hogy milyen előítéleteink vannak, így az ottani zsidóviccek valójában elénk tartanak görbe tükröt.

2016. febr. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
40%
azok ott a feladatsor alján nyilván provokációk voltak...
2016. febr. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 Koplárovics Béci ***** válasza:
53%
A baj az, hogy egyik sem vicc.
2016. febr. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
43%
Annak idején... Szerintem még húsz sem vagy.
2016. febr. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
54%

Egyszer jó régen egy matektanárunk érdekességképp behozott órára egy régi, múlt század elejei matematika példatárat, amelyben szöveges feladatok voltak. Az egyik példa így kezdődött: Tyúkot lopott a cigány...


Minden népet kifigurázó vicc, az adott nép valamely tulajdonságát nagyítja fel, mutatja görbe tükörben.


A magyar pesszimista, kárörvendő. A zsidó zsugori, ravasz, a székely szűkszavú, agyafúrt, a skót szintén spórolós, a cigány meg...


Látod, nem merem odaírni, mert még kitiltanak, vagy törlik a válaszom. Ide jutott a demokrácia.

2016. febr. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!