Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem értem ezt az ellentm...

Miért nem értem ezt az ellentmondást?

Figyelt kérdés

Abszolút naiv kérdés, aki nácizni meg zsidózni kezd, annak jelentem a válaszát,függetlenül attól mit írt, nem erre vagyok kíváncsi.

A napokban néztem a KL Auschwitz című sorozatot, és ott Schwartz Sándor történetét tartottam a legérdekesebbnek, így rá külön rákerestem.


https://www.youtube.com/watch?v=0XS81Tkcyk0


27:48 "Ki van itt maguk között hivatásos labdarúgó? (...) én fölnyújtottam a kezem.(...) de vigyázz, meg ne sérüljél, mert itten, a sérültet nem gyógyítják, hanem gázkamrába küldik"


Ezzel szemben:

[link]


"1944. júniusában megkezdődtek a deportálások, 29-én pedig nyolcvanötödikként a debreceni vasúti marhavagonba kerül, szegényes ruhában és térdsérüléssel.Három napi folyamatos utazás után július 1-én, hajnalban érkeztek meg a lengyelországi auschwitzi koncentrációs táborba "


Térdsérüléssel focizott?Feltételezem,hogy meggyógyult a táborban, na de ilyen körülmények között ez lehetséges?Mert nyilván nem egy horzsolás volt az a sérülés, ha megemlítik.


Valamint, amit még nem értek,hogy a 40.perctől arról beszél,hogy 8-0-ás állásnál nem mert gólt lőni a náciknak, pedig lehetősége lett volna.

Ám a Wikipédia ezt írja " ő lett a cigányláger válogatottjának jobbhátvédje"

Egy jobbhátvéd gólszerző pozícióban?

Mondjuk ez érhetőbb,meg megtörténhet, de a térdsérülést azt tényleg nem értem.

Nem állítom,hogy bárki is hazudik, nem erről szól a kérdés.

Nem értem, hogy hogy fér meg együtt a kettő, de szeretném megérteni, és keresem a választ.


2016. febr. 4. 22:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Gondolom nem volt annyira súlyos a térsérülése, focizni meg nem rendes, nagy pályán játszottak, hanem kicsin és így a hátvédek is simán előre tudtak menni támadáskor.
2016. febr. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
15%
A kérdés, bármennyire is az ellenkezőjét állítod, provokatív, és alkalmas arra, hogy néhány meggondolatlan válaszadó részéről BTK 333-ba ütköző válaszok szülessenek.
2016. febr. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért nem érted az ellentmondást, mert a hivatkozott források nem tartalmaznak elég részletet a megértéshez, te pedig a saját gondolkodási alapodról kiindulva szemléled a számodra feloldhatatlan ellentmondást. Valaki talán itt szolgálni fog olyan fontos kiegészítő információval, ami helyre teszi a történetet, és megfogod érteni.
2016. febr. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyrészt, wikipédia nem mindig 100%-ban korrekt. Másrészt enyhébb térdsérülés is létezik. No meg, ha az egyik választásod a foci, sérült térddel, a másik a halál, szerintem az előbbit azért csak megpróbálod. :-)
2016. febr. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez nem ellentmondás, azért nem érted mert nem akarod. Attól mert amikor még felterelték a marhavagonra be volt fáslizva a térde az nem azt jelenti hogy tőből le volt neki vágva. Csak korábban elszenvedett egy térdsérülést ami már lehet hogy a gyógyulás utolsó szakaszában volt és hetekkel később amikor felmerült a focis sztori már semmi baja sem volt. Sőt azt is lehet hogy valamiféle ellátást is kapott mert az ss katonák nagyon rá voltak kattanva a focira, ki is emelik hogy kb ennek köszönhette hogy nem egyből kohóba került.
2016. febr. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ronaldo is sérülten vállalta a '98-as vb döntőt.
2016. febr. 5. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!