Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehetséges, hogy a fejlődés...

Lehetséges, hogy a fejlődés kulcsa a "visszafejlődés" lesz?

Figyelt kérdés

A technológia és a tudomány fejlődni fog, viszont az emberek egyre inkább megvetik majd, hogy olyan mértékben hatást gyakoroljon a technika az életmódváltozásra, mint manapság az okostelefonok.


Hatalmas hátránya a mai elsősorban kommunikációtechnológiai fejlődésnek az, hogy az élet sokkal pörgősebb és stresszesebb lett, mint régen, illetve hogy sehová sem lehet elbújni a világ elől, mert mindenkinél ott a mobil, amit bármikor felhívhatnak pl. a munkahelyről is, hogy mégis gyere be dolgozni, ezt vagy azt csináld, nézz utána ennek és annak.



Az én véleményem szerint az ideális korszak, amikor a technika összhangban volt a társadalommal az az 1960-1990 közti időszak. Ilyenkor az emberek már élvezhették a híradástechnika gyümölcseit pl. TV, Rádió, viszont nem lapult mindenki zsebében mobil, amin bármikor felhívhatják és ami az állandó netezés lehetőségével elvonja a figyelmét a jelenről, a körülötte zajló dolgokról.


Olyan országokban, mint az USA, Anglia, és Japán már látszanak a hátulütői ennek az állandó elektronikus összekapcsolódásnak.



Az ideális jövő véleményem szerint olyan lesz, amiben az emberek úgy fognak élni, mint a XX. század második felében, de ettől még fejlődni fog a technika és a tudomány, csak éppen nem olyan eszközök terjesztésére fogják használni, amik a stresszet növelik és az életritmust gyorsítják.



2016. febr. 6. 17:45
 1/3 anonim ***** válasza:
68%
Már megijedtem, hogy pont az 1960-1990 időszakot idealizálod. Azt hittem azt akarod mondani, hogy akkor még a fiatalok pálinkázás közben Wartburgot szereltek az udvaron, miközben szólt a rádió.
2016. febr. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
48%
Előttem szólónál a pont.
2016. febr. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
90%

Kérdezőnek: ezt a sok zagyvaságot honnan szedted össze? ráadásul be is szoptad, mert egyetértesz vele.

Nem ártana az evolúció különböző ágait tanulmányozni, akkor látnád, hogy csupa ellentmondás a kérdésed.

...ez jó...aszongya 1960-1990 között az emberek már élvezhették a hiradástechnika gyümölcseit...jjéééézusom..a folytatást már nem is minősítem..sőt, ezt a gondolkodást sem.


Borzasztó.


Az Aple, és a Samsung külön külön nagyjából hetvenmilió okostelefont ad el évente. Ez 140 millió, a többi gyártó összesen 100 milliót...tehát alsóhangon is 240 millió retard vásárol modern zsebszámítógépet. És ehhez még hozzájön több tízmillió hagyományos gombos telefon eladása.


Azt sem árt tudni, hogy nagyon sok országban az okostelefon az egyik lehetőség, hogy televízót nézhessenek az emberek. Megdöbbentő hány tízmillió ember használ ilyen stresszes technikát.

Arról már nem is beszélve, hogy több tízmillió embernek van nagyon korszeű okostelefonja úgy, hogy nincs is benne sim kártya, mert nincs átjátszó-állomás, sem villany..csak fényképeznek, és esetleg rádiót hallgatnak rajta...


...pedig nem is hallottak az evolúcióról.


jah...hogy (okosan)használni tudni kell ezeket a kütyüket? nos ebben van mit fejlődni, ez igaz.

2016. febr. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!