Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az LMP az egyetlen zöld párt?

Az LMP az egyetlen zöld párt?

Figyelt kérdés
2010. márc. 29. 23:11
 1/9 anonim ***** válasza:
26%

lmp az már sárga legalábbis az irigysségtől


LaMPard ék győzni fognak

ha nem akkor majd hamisítanak a kopogtató cédulák mellé egy kis szavazatot is :D

2010. márc. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem. De igazából alapító nyilatkozat szerint baloldali liberális konzervatív(?) párt, csak foglalkoznak a zöld vonallal is.

Van -Magyar Szociális Zöld Párt

-Magyarországi Zöld Párt

-Zöld Demokraták

Hirtelen ennyi. Csak az LMP kap pénzt nagy kampányra.

2010. márc. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
16%
LMP - Lehet Meggazdagodni Pedig másképp is
2010. márc. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%
Amerikai (nem amerikás magyar, valódi angolszász) ingatlanos, aki hatalmas lakóparkokat akar építeni nálunk (vajon miféle bevándorlóknak), az pénzeli őket. Többségük külföldi egyetemen végzett, gazdag szülőkkel rendelkező "elit" fiatal. Vagyis: se nem zöld, se nem magyar, inkább az SZDSZ utódja.
2010. márc. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem az egyetlen, csak jelenleg ők vannak leginkább előtérben a többihez képest, valószínűleg ehhez a kampány pénzbeli támogatása is hozzájárul, bár a szereplő pártok közül még így is ők szerepelnek legkevesebbet, de a többi zöld még ennyire se hallatja a hangját.


(akik csak mocskolódni akarnak, de a kérdésre képtelenek válaszolni, azok megtanulhatnának magyarul szöveget értelmezni, ez egy egyszerű kérdés, amire van egyszerű válasz, és nem kell provokálni, vitázó kedvű emberkék mehetnek felgyújtani a politikusok kocsijait, hadd járjanak ők is tömegközlekedéssel)

2010. márc. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Dávid ***** válasza:
19%

Én MDF-re szavazok, de remélem az első, feltehetően jobbikos, mocskolódó kommentelő nem fog elmenni szavazni.

Szerintme válság idején nem környezetvédelemmel kell foglalkozni.

Ez a szélenergia nagy kamu,az atomenergia meg az egyik legtisztább technológia (nem szennyezi a légkört).

Ha LMP lenne, jönne ökoadó meg drágulna az áram, de lenne sok szép park és madáretetők.

2010. márc. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
11:24 - NEM EZ VOLT A KÉRDÉS!
2010. márc. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
LMP az nem lila ?
2010. márc. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nyilatkozat az LMP_ről: Lányi: Vigyázat, átverés!

[2010. márc. 26. 18:9]

undefined


A Védegylet és az Élőlánc alapítója elárulta, az Egyesült Államok nagykövetsége faggatta arról, hogy miért nem áll be Schifferék mögé. Huth Gergely Lányi Andrással készített interjúja a Magyar Hírlap március 26-i számában.



Miért érezte úgy, hogy meg kell szólalnia?


1998 tavaszán is odaálltam a kamerák elé és azt mondtam, ne szavazzon a szoclib koalícióra, aki nem akar gátat Nagymarosnál. Ádáz ellenségeket szereztem ezzel magamnak, de így kellett tennem, ha hű akartam maradni ahhoz a szerephez, amit a Duna-mozgalomban elvállaltam. Ugyanilyen kötelességem most kijelenteni, hogy aki a környezetvédelemnek hiteles politikai képviseletet kíván Magyarországon, ne szavazzon az LMP-re.


Pedig az LMP is fűt-fát ígér a zöldeknek. Miért tartja őket hiteltelennek?


Mostanában gyakran megszólítanak az utcán: ugye, én is az LMP-t támogatom. Nem mondhatom el minden sarkon, hogy éppen ellenkezőleg!

Ezt a pártot azok alapították, akiknek 2006-ban az volt a küldetése, hogy bármi áron megakadályozzák egy zöld párt sikeres indulását. Ezért a politikai szerepre készülő Védegyletben meghasonlást okoztak, így a pártszakadás előbb meglett, mint maga a párt (az Élőlánc Magyarországért).


Személyesen önnel volt baja a Védegylet balliberális szárnyának?


Ezen én is sokat gondolkoztam. Az SZDSZ-ből illetve balliberális mozgalmakból ismert fiatalemberek kerestek meg a pártalapítás szándékával, s később éppen ők fordultak a közös vállalkozás ellen.


Volt-e ebben szerepe annak, hogy Fodor Gábor, akivel megpróbáltak összehozni, nem óhajtotta elhagyni az SZDSZ-t egy alakuló új alternatív párt kedvéért, azt nem tudhatom. Annyi bizonyos, hogy Schiffer András, az LMP mai listavezetője, akivel 2005-ös pártütése óta nem vagyok beszélő viszonyban, 2008 nyarán, egy nappal az után, hogy Fodort megválasztották az SZDSZ elnökének, megpróbált rávenni, hogy a sajtóban együtt támadjuk meg Fodort. Ilyen fokú gátlástalan cinizmus egy pályakezdőnél nem mindennapi: sokra viheti még.


Schifferék inkább saját pártot gründoltak össze.


Igen, én akkor már tudtam, hogy az Élőlánc alakulását minden eszközzel akadályozó csoport hozzálátott a saját pártjának szervezéséhez. Persze, nem olyan naív módon jártak el, mint mi. Tudták, hol kell elkezdeni. Majd egy évvel az LMP megalakulása előtt felkeresett az Egyesült Államok nagykövetségének két politikai munkatársa, akik kizárólag arra voltak kíváncsiak, hogy az Élőlánc Magyarországért támogatná-e a Védegyletből alakuló újabb zöldpártot.


Azt gondoltuk, Mark Palmer volt az utolsó nagykövet, aki királycsináló akart lenni Magyarországon. Mit mondott a diplomatáknak?


Nekik sem mondhattam egyebet, mint hogy az alapítók többsége kezdő az ökológiai politikában, és hogy belépőjük, egy zöld párt sikeres indulásának megakadályozása volt. Mi a Duna-mozgalmak évtizedes, a Védegylet ötesztendős tevékenysége során olyan erkölcsi tőkét halmoztunk fel, amely megfelelő belépő lehetett volna a politikába.


Kizárólag magukat tartják a Védegylet eszmei örököseinek?


Mint a Védegylet alapítója (Karátson Gáborral kezdeményeztük 2000-ben) és első vezetője joggal kifogásolom, hogy a bejáratott márkanevet az LMP kamatoztatja. Az Élőlánc az elmúlt években gyakran hallatott magáról: vagyontörvény, kórházbezárás, kisiskolák, sukorói kaszinóváros, pátyi golf-falu, dunakeszi tőzegláp stb. stb. Igaz, mi soha nem magunkat, hanem különféle ügyeket próbálunk népszerűsíteni. Pénz és országos hálózat híján nem is gondolhattunk rá, hogy elinduljunk a választásokon, csak részletes szakpolitikai elgondolásainkat hoztuk nyilvánosságra egy vitairatban.

Talán csak a szőlő savanyú, hiszen az LMP-nek sikerült listát állítania.

Igen. Őszintén irigylem azt a százmilliós nagyságrendű összeget, amely lehetővé tette az LMP elindulását. Kérdés, hogy akkor is irigyelném-e, ha tudnám a módját, hogyan lehet ilyesmihez hozzájutni. A hívek magánadományaiból nem, ennyit elárulhatok a politika gazdaságtanában járatlanoknak. De igazán az háborít fel, hogy ez a jól kistafírozott kampánypárt igazi potyalesőként a zöld mozgalmak és helyi civilek által feltárt ügyeket próbálja a médiában rendszeresen kisajátítani, amikor azokon mások már hónapok óta dolgoznak. Eddigi működésük, sajnos, az eleven cáfolata annak, hogy lehetne más a politika, mint marketing.Tagadják a közbenjárást.

Jan Krc, az Egyesült Államok nagykövetségének sajtóattaséja kérdésünkre azt felelte: a követség nem avatkozik bele a magyar belpolitikába, és nem hallott olyasmiről, hogy részükről bárki nyomást gyakorolt volna Lányira.Forrás: www.magyarhirlap.hu

2010. márc. 31. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!