Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar oktatásban miért nem...

A magyar oktatásban miért nem egymás szeretetére, elfogadására, toleranciára nevelik a diákokat?

Figyelt kérdés

Az ember nem születik kirekesztőnek,rasszistának.Hanem azzá válik.

A magyar gyerekek főleg a szüleiktől veszik át ezt.


A romaellenesség Magyarországon, szerintem már komolyabb probléma, mint egyes roma származású egyének viselkedése.


Gyakran olvasom a fórumokon, hallom a boltokban, a magyarok nagy része nem túl elfogadó.



Szerintem már óvodás kortól az elfogadásra és a szeretetre kellene nevelni a gyerekeket, így a későbbieknek sokkal könnyebben elfogadnák a másságot, más bőrszínű embereket.

Persze, attól is függ, hogy a szüleik milyen hatással vannak rájuk.


Hollandiában is, már kezdetektől fogva toleranciára nevelik a kicsiket.



2015. febr. 14. 18:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Arra nevelik. A magyarok többségének nem a romákkal van baja, hanem bizonyos magatartásformákkal, amelyek sajnos inkább a romákhoz köthetők. Persze őket is lehetne toleranciára és normális viselkedésre nevelni, de sajnos sokan közülük nem járnak iskolába.

Én ismerek roma embert, aki keményen tanult és mérnök lett, tisztelem és felnézek rá. De ismerek olyan roma embert is, aki életében nem dolgozott egy percet sem, többnyire lopással és szélhámossággal szerzett pénzt magának. És az ilyen magatartást nem tudom elfogadni, akár roma az illető, akár nem. Hidd el, hogy a magyarok többségének szintén nem a romákkal van baja, hanem a vasazó, öregező, betörő, iskolából lógó, környéket rettegésben tató bandákból.

2015. febr. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

Hidd el nem a szüleiktől tanulják ezt, hanem abból, amit az iskolában tapasztalnak. Hogy a cigányok állandóan csak kötekednek, meg verekednek, meg nem tudnak kulturáltan viselkedni. A normális 1% meg elvész köztük.

Ez az, ami miatt más vélemény keletkezik róluk, nem azért, mert a szülők bebeszélik. Azt se a szülők beszélik be a gyerekbe, ha megtetszik neki Juliska az iskolában, hanem saját maga tapasztalja meg. Ahogy az előző dolgot is.

2015. febr. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Nevelheted akárhogyan, ha mást tapasztal közben. A magyar nép nem rasszista - itt szó nincs a bőrszínről, ez hazugság, senkit nem érdekel a cigányok bőrszíne, nem is mind sötétebb bőrű - hanem nem tudja elfogadni egyes cigányok viselkedését. 700 év együttélés után pontosan tudja mindenki mi a gond a cigányokkal, még a legliberálisabb jogvédők is - csak ők hazudnak maguknak is.
2015. febr. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

"Az ember nem születik kirekesztőnek,rasszistának.Hanem azzá válik. "


Ez így van! Viszont ez sok esetben sajnos tapasztalatok alapján alakul ki. A XXI. századi polkorrektség erőltetése nem szünteti meg az okokat, csak a szőnyeg alá söpri a feszültséget.


Amúgy a magyar oktatási rendszer nem igazán "nevel" semmilyen irányba se. Más országokban (főleg pl. USA-ban) nagyon ki akarják hozni a gyerekből a kreativitást, erkölcsileg is nevelik a gyereket. Nálunk csak vissza kell köpni amit a tanár elmondott.

2015. febr. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%

Főleg ha iskolás korukban pár deviáns kedvenceddel vannak egy osztályban, iskolában úgy nevelheted libberke! :)


Így azt hiszem kár is a többi gügyögős hülyeségedre válaszolni.

2015. febr. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%

Nevelhetnek akárhogyan. Amikor már nem tudom hányadik alkalommal kötnek bele/rabolják ki az embert a cigányok, akkor előbb-utóbb utálni fogja őket.


Ha a cigányok rendesen fognak dolgozni és megbecsülik azt a népet, amelyik eltartja őket (ami mostanában nem fog megtörténni), akkor a magyarok hozzáállása is meg fog változni.

2015. febr. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%

Mondhatod a záptojásra, hogy az nem büdös, attól még az lesz...

Taníthatják a gyerekeknek, hogy fogadják el a cigányokat, nem fog sokat érni, ha a metróban még aznap ellopják a mobilját.

2015. febr. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%
Magyarországon a legnagyobb probléma a magyarellenesség.
2015. febr. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
20%

Mert az ország összetartóereje a kereszténység.


Aki nem keresztény, az nem polgár (hanem hazaáruló), és takarodjon.

2015. febr. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Spanyolországban van a legrégebbi lelet(több mint 1000 éves).

Mária Terézia próbálta orvosolni ügyet úgy,hogy munkát adott nekik(pl kosárfonás na meg ugye a Lakatos).

Szerintem a probléma ott IS van,hogy a szocializmusban mindenkinek adtak munkát(a cigányoknak is)és mivel nagy részük az általános iskolás sem végezte el így vagy kapálni ment vagy betanították őket a gyárban.Aztán bumm jött a rendszerváltás(gengszterváltás vagy módszerváltás)és vele együtt jött a privatizáció->leépítések,és ezt a szerencsétlen romák érezték meg a legjobban(csúnya rasszista cégvezetők...) közbe pedig a romák még mindig nem tanulnak...

NAPASZTMEK EZ A RÉSZ NEM IDE TARTOZOTT.EZ CSAK MAGÁNVÉLEMÉNY VOLT.


Na mindegy...

"A magyar gyerekek főleg a szüleiktől veszik át ezt."

Főleg akkor amikor Lakatos Ronáldínjó 15 évesen harmadikas és a többi gyereket piszkálja...


"A romaellenesség Magyarországon, szerintem már komolyabb probléma, mint egyes roma származású egyének viselkedése."


Ha talán tanulnának(mert ha bemész egy gimnáziumba akkor sok roma nincs ott)(és a szakközépiskolában se tanulnak semmit se)normálisan viselkednének akkor talán nem "utálnák őket".Senkit sem utálunk alaptalanul...


"Szerintem már óvodás kortól az elfogadásra és a szeretetre kellene nevelni a gyerekeket, így a későbbieknek sokkal könnyebben elfogadnák a másságot, más bőrszínű embereket."


Képzeld alapból mindenkit elfogadnak az emberek,ha normálisan viselkedni.De ha nem tanulnak és csak ott vannak az iskolában akkor ott nincs mit csinálni.


"Hollandiában is, már kezdetektől fogva toleranciára nevelik a kicsiket."


Hollandiában legalább dolgozik a néger,kínai,kelet európai meg még mittudomén kik(ott is sokan segélyen élnek de nem a nagy része a "kissebségeknek")


Amúgy a magyar youtube iq betyárjai nem éppen a legvilágosabb bőrűek...


Jöjjenek hát a rasszista kommentek.Amúgy mondtam már,hogy én roma vagyok?(azt mondjuk nem tudom hogy,mert anyám hót fehér szőke hajjal apámban pedig van egy kis vér(bár a féltestvérem pedig "fehér gyerek")


Aki tudja,hogy ez miért van az válaszoljon.Előre is köszi :)

2015. febr. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!