Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lesz valaha olyan párt Magyaro...

Lesz valaha olyan párt Magyarországon, aki az egyedülálló emberek érdekeit is nézi?

Figyelt kérdés

Szerintem brutálisan kihasználják ma az egyedülálló embereket.100% adót fizetnek,semmiféle támogatást,kedvezményt nem kapnak.

Még egy családos ember több jogcímen veszi fel a támogatásokat.

Nagyon aránytalan a támogatás,újraelosztás.


2016. febr. 20. 13:30
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Hát persze!

Csak tudod ma Magyarországon nagyon sok ember nincs olyan helyzetben,és nem feltétlen önhibájából.

Még van egy felelőtlen réteg,aki csak "hopp csinálunk egy babát" és minden gond megvan oldva.

És ezeket az embereket pénzeli az állam.

2016. febr. 20. 16:23
 12/20 A kérdező kommentje:

A családi pótlékot és mellé a családi adókedvezményt elég igazságtalannak tartom.


Közben az egyedülállók meg adózzanak!

Ezért van nagyon sok különadó.

2016. febr. 20. 16:24
 13/20 A kérdező kommentje:

"a nem elegendő a jövedelmed, akkor nem támogatásra kell vágyni, hanem megfelelő jövedelemre."


Ezt lehetne mondani a családosokra is.

Ha nincs elegendő jövedelme,akkor ne vállaljon gyereket,vagy keressen jobb munkát.

A 21.században élünk,ahol a fogamzásgátlás nem elérhetetlen.

Érted az iróniát?

2016. febr. 20. 17:05
 14/20 anonim ***** válasza:
36%

Én a globális túlnépesedés megfékezése és a fenntartható, környezettudatos társadalom megteremtése érdekében javaslom:

-az önkéntes gyermektelenséget vállalók adókedvezményét,

-a 2-nél több gyermeket világrahozók extra-adóztatását,

-a családi pótlék jogosultság leszűkítését az örökbefogadott vagy nevelt gyermekekre.


Ami az egyedülállókat illeti azoknak nyilvánvalóan nehezebb a megélhetés, mint a házasoknak, akik megosztják egymással a lakásfenntartási és rezsiköltségeket. Az egyedülállókat tehát adókedvezmény illetné meg.

2016. febr. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Kérdező, nekem az az érzésem, a problémáid nem a státuszodból (az egyedülállóságból) következnek. Hiszen számos egyedülálló van, akinek nincsenek ilyen gondjai. És számos családos, akinek még nagyobbak is.

Olyan párt azért nem lesz, mert ez nem valós probléma, pontosabban a probléma nem ebből adódik. Sok ember szeretne valamilyen pártot (és mind mást), ami az ö problémáit megoldja. De ezt nem pártnak hívják, hanem iskolának. Meglehet, abban kellene segítség, hogy mindenki elvégezhesse elég magas szinten. És ilyen párt már elképzelhető. De mivel part is csak akkor tud cselekedni, ha támogatják, az egész úgy kezdődik, hogy elég sok hozzád hasonló (szingli vagy családos) támogassa. No ez még hiányzik.

2016. febr. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Szerintem igen is valós probléma.


Két ember együtt simán kifizet egy albérletet.

Egy ember,egyedül viszont még egy garzont is nehezen tud fenntartani.

A garzont pedig pont erre találták ki,hogy egyedül élő emberek lakjanak benne.

Csak mostanság az lett a "divat",hogy párok laknak benne.


Persze vidéken lehet olcsóbban is találni egy lepukkant környéken,ahol nincs munka.

2016. febr. 20. 17:26
 17/20 anonim ***** válasza:
Alapíts egyet a kérdéskiírogatás helyett! :D (Egy egyedülálló.)
2016. febr. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ez teljesen jogos kérdés, egyszer már én is kiírtam egy ilyet.
2016. febr. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Ugye pár hónapja felvetették azt is,hogy csak házasságért is adnak valami pénzt.

Pont olyan embereket támogatva,akik amúgy egymásra is számíthatnak.És ugye ez nem volt még gyerekhez sem kötve.


Akinek meg nincs senkije,csak magára számíthat,annak semmi nem jár...


Ez így baromi igazságtalan..

2016. febr. 20. 19:08
 20/20 anonim ***** válasza:

Én nem hiszek a támogatások rendszerében. Én abban hiszek, hogy olyan gazdasági/politikai helyzetet kell teremteni, ahol senkinek sem okoz gondot, akár egyedülállóként, akár családosként az emberhez méltó megélhetés.

Igen, tudom, hogy ez utópia...

2016. febr. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!