Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért nem szeretnének elválni?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem szeretnének elválni? Lehet, hogy miattunk van az egész?

Figyelt kérdés

Reggel arra ébredek, hogy törnek a poharak és üvölt anya is, apa is, ha véletlenül a helységben vagyok azért ordítanak velem, ha ki akarok onnan surranni, azért. Este veszekedésre fekszek, és éjjel arra ébredek, hogy törnek a poharak. Apa azt mondta, ez teljesen normális, más családban is ez van, és örüljek, hogy eltertanak, meg hogy "van lyuk a seggemen". Anya az elsőre ordított velem, hogy ők nem veszekednek sokat, nem értik, mit problémázok, és ő erről többet hallani sem akar. Kifelé mindenkinek azt mutatják, hogy tökéletes család vagyunk, és már én sem merek mást mondani, hiába kérdezik a többiek is, hogy miért vagyok folyton szomorú, zavart, miért karikás a szemem, és miért fogyok. Pedig nem is akarok fogyni! A múltkor az osztályfőnökkel találkoztam, és azt kérdezte, otthon minden rendben van-e, mert neki nem úgy tűnik, de azt, mondtam, hogy minden rendben, mert nagyot kapnék, ha visszajutna a szüleimhez, hogy "rosszat híresztelek róluk". Azt szeretném, ha elválnának, és a múltkor hallottam egy olyat, hogy néhányan a gyerekek miatt vannak együtt. Van egy öcsém, ő is el szeretne válni apától. De nem lehet velük emberi hangon beszélni. Mamám próbált egyességre jutni velük, de őt is csúnyán lekiabálták. Engem ez kicsit jobban megvisel, mint az öcsémet. A múltkor azt ordították, hogy ha ezt tudják, hogy ilyen leszek, soha "nem csinálnak meg". Tudom, hogy utána megbánták, de ilyenkor nem lehet velük beszélni. A legszebb, hogy azon megy a vita, hogy anya miért krumplis tésztát főzött, és miért nem mákosat, és hogy apa miért kelt fel éjszaka inni. Folyton találnak indokot, hogy belekössenek egymásba.

Hát ez hosszú lett.

15/L


2010. aug. 13. 12:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Igen, néhány szülő nem érti azt meg, hogy jobb a gyereknek, ha külön élnek a szüleik, de boldogan, mint ha boldogtalanul együtt.

Az én szüleim 11 éves koromig csinálták ezt a vitát, akkor váltak el, azóta sem értem miért kellett a gyermekkoromat így tönkretenni, miért nem lehetett hamarabb elválni.

Miután elváltak, onnantól mondom azt hogy boldog gyerek voltam.


De lehet anyagi oka is. Ha például anyud egyedül nem tudna nevelni, vagy apudnak nincs hova menni. Stb stb...

2010. aug. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
tudom h neked ez nagyon rossz, de a sok vita ellenére lehet h szeretik egymást. a férjemmel mi is hasonló komoly dolgok miatt veszünk össze, de sose tudnánk külön élni. ha még látod a szeretet/szerelem jeleit köztük még nem menthetetlen a dolog. tudom h szörnyű vitában élni, de akkor se lenne jobb ha elválnának és boldogtalanok lennének mindig mert még szeretik egymást.
2010. aug. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
12.08, talán igazad, van, és nem lehetek ennyire önző. :S
2010. aug. 13. 12:14
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
nem önzőség h békét akarsz, csak azt mondom h attól még szerethetik egymást
2010. aug. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ismerős a helyzeted. Azt az egyet jegyezd meg, hogy nem miattad van. Ha a szüleid el is válnának, apukádnak a bíróság meghatározna egy összeget, amit havonta kell fizetni gyerektartás címen, szóval nem hinném, hogy csak anyagi oka van. Több barátom szülei is elváltak, azóta béke van, apuka segíti a gyereket mindenben, satöbbi. Szóval sok esetben a válás a legjobb megoldás mindenki szemszögéből.

SZerintem a szüleid esetében sokkal inkébb a büszkeségük az, ami nem engedi lépni őket, hogy akkor mit szólnak majd az ismerőseik, satöbbi. Természetes, hogy békét akarsz, de amíg a szüleid nem jönnek rá, hogy valami nincs rendben, addig nem lesz változás.

Én is ilyen szülők mellett nőttem fel, állandóan veszekedtek, és amíg nem voltam elég erős, hogy megvédjem anyum, addig más is volt. De szólni én se szólhattam, mert akkor majd mit fognak mondani a falusi rokonok... Engem ez a család az ország másik végébe üldözött el.

2010. aug. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sajnos megértelek. Mi is válunk, a feleségem persze kifelé minden mást mutat, mint ami a valóság. Én próbálom a gyerekeket távol tartani a veszekedésünktől, de ő villámhárítónak használja őket ellenem. Most azt mondja, hogy azért nem engedi el velem nyaralni őket, mert kényszerből írta alá a megállapodást, amiben rögzítettük, hogy mindketten elvihetjük őket egy-egy hétre külföldre. Szegény gyerekek persze akarnak velem jönni, de az anyjuk csak akkor érzi jól magát, ha látványosan szivathat. Én nem ezt láttam a szüleimnél, és ha elválunk, biztos nem ezt a példát fogom mutatni nekik, de a kislányom már most azt mondja, hogy azért szeret veszekedni a bátyjával, mert az olyan vicces. Hát szerintem meg nem az. Sajnállak, mert nem tudsz sokat tenni, de javaslom, hogy menj el a gyámhivatalba és mond el nekik az egészet úgy ahogy van, hogy kifelé mást mutatnak, és kérd, hogy tartsák titokban, hogy te jelentetted be. Esetleg kérhetsz pszichológiai véleményt, ahol elmondhatod, hogy mi bánt és az ellen nem tudnak semmit sem tenni, de talán észheztérnek, hogy elveszíthetnek.
2010. aug. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A gyámhivatal jó ötlet, kérhetsz védelembe vételt, az semmivel nem jár csak hivatalosan kötelezik a szülőket, hogy békében rendezzék a konfliktust és ezt ellenőrzik is.
2010. aug. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
gyámhivatal... na LOL!!!!
2010. aug. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nyugodj meg, kisebb nagyobb cirkuszok akár sűrűn is, de tényleg mindenhol előfordulnak. Talán zűrösebb időszakban vannak éppen és hidd el nekem, hogy a viselkedésük nem ellened irányul. Voltál már ideges? Mondtál már olyat, amit nagyon sokáig bántál és szidtad magad, hogy miért mondtad ki? Az ideg és a stressz rengeteg dolgot kihoz az emberekből. Nem hinném, hogy a szüleid miattatok vannak együtt, ha miattatok nem válnának el, nem így nézne ki a dolog. Akkor csak a legszükségesebbeket beszélnének egymással, de ti is csak gyanakvóan néznétek, nem feltétlenül jönnétek erre rá. Ez ami nálatok megy egyértelmű jele a feszültségnek. Nyugodj meg, rendbe fog jönni és hidd el nekem azt is, hogy ezerszer jobb családban lenni, mint csonka családban. A problémák és nehézségek azért vannak, hogy megoldjuk őket, nekik is menni fog ez.
2010. aug. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem éri meg az ő vitájik miatt kikészülni, bele folyni meg pláne nem mert akkor te leszel a közelenség.

Ha megy a vita tegyél be egy fülhalgatot és hallgas meg egy optimista zenét. Napközben pedig ne légy otthon meny a haverokhoz, lépj be iskolai szakkörökbe, sportolj, tanulj a könyvtárban és ha lehet vidd a tesodat is.

Ez sokkal jobb mint idegileg tönkre menni, a szüleidnek meg majd lesik hogy elvesztik a gyerekeiket.

2010. aug. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!