Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért voltak olyan rosszak a...

Miért voltak olyan rosszak a 2002-2010 közötti MSZP-kormányok?

Figyelt kérdés

1995-ben születettem, tehát a fent említett időszakban nem foglalkoztam a politikával, az azonban mindenképpen elgondolkodtató, hogy egy több mint 2 milliós támogatottsággal rendelkező vezető nagypárt hogyan tudott ennyire összezsugorodni.

Persze tudom, hogy volt őszödi beszéd, meg gazdasági válság, de ez ennyire le tudta amortizálni őket? Én most azt tapasztalom, hogy a Fidesz-kormány kivérezteti ezt az országot és mégis ők a legnépszerűbbek.

[link]

Eszerint a grafikon szerint egyébként 2002-2008 között is jelentősen nőtt a magyar GDP, aztán a válságnál teljesen magába zuhant, és azóta sem sikerült elérni a 2008-as rekordteljesítményt.

Mindenesetre tényleg annyira rossz volt ez az időszak, hogy 2010-ben ilyen megalázó vereséget szenvedtek? Már akkor majdnem megelőzte őket a "semmiből jött" Jobbik.



2016. febr. 28. 22:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Magát a gazdasági válságot is az eredményezi,hogy a Föld leggazgadabbjai egy nagyobb vagyonnal rendelkeznek,még a föld népessége egyre nagyobb és egyre kevesebb az egyfőre eső GDP-jük.


Ezt úgy,hogy nyugaton progresszív adózás van,tehát a gazdagok többet adóznak.


Nálunk 2010 után vezették be az egykulcsos adót,ami a gazdagoknak kedvezett.

A társadalom nagyobb része,akik szegényebbek,pedig szegényednek,és egyre kevesebb pénzből élnek,így nincs fogyasztás,vállalkozások buknak meg,pláne,hogy még az állam is sarcolja őket.


2010 előtt az átlag ember jobban élt,azt biztos...

2016. febr. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%

A vereség oka,pedig az volt,hogy az emberek telhetetlenek.

Akkor sem volt nekik jó,az amiben éltek,így megszavazták a még rosszabbat.Mert azt hitték,majd az jobb lesz.


A gyakorlatban pedig bebizonyosdott az,hogy nem lett jobb az életszínvonal.Szlovákiában is megbukott az egykulcsos adó.


Az egykulcsossal jól járt embereket senki nem kötelezi arra,hogy hová tegyék a pénzüket.Így ha elnyaralják külföldön,az is a saját dolguk.


Aki eddig akart,az eddig vállalkozott.

Aki meg most 150 ezret keres,az most sem fog vállalkozni,mint ahogy a progresszív adózással sem tudott annyi pénzt félretenni,hogy vállalkozásban gondolkozzon.

2016. febr. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

Én az MSZP idején jártam felsőoktatásba,akkor is minden apróságért szidták a kormányt.

Ugye az MSZP egy minimális tandíjat akart bevezetni,az ellen is hőbörögtek.

Most meg lassan ott tartunk,hogy egy átlagos család gyereke már egyetemre sem jelentkezik.

Hallgatói szerződés.


Utána meg megszavazták a sokkal rosszabbat.

2016. febr. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom.

Ilyen hatalmas nagy jólét, mint ami most van, volt akkor is.

Nem nagyon érzem a különbséget.

2016. febr. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
2016. febr. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Adósságba rántották az országot, amit aztán elosztogattak a nép között, vagyis a pénz eltünt úgy látatlanban...


A hiányt stabilan 8% felett tartották, Uniós csatlakozásunkkor sem tudtuk 3% alá vágni, miközben akkor még se adósság, se válság nem volt.

2016. febr. 29. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom honnan vettétek azt a butaságot, hogy Gyurcsány idején jobb volt, mert azon kívül hogy minden minimálbéresnek szórták a tíz millás hiteleket, azon kívül ugyanolyan szűkösen éltünk, mint most. Semmivel nem jobban. Az eladósodott embereknek jött a deviza árváltozás, és ráfaragtak. De az annak az okozata, hogy akkor mindenkinek adták.
2016. febr. 29. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A devizahitel nagyon jó példa.

Más értelmes helyen a felügyeleti szerv simán elkaszálta az ilyen hiteleket, nálunk meg "papapapapa" volt, mert még a hajléktalannak is osztották.

Persze előtte volt így kis törvénymódosítás stb, szal Feriék elég nagy szerepet vállaltak benne.

Hitelt hitelre vettek fel, aztán elosztogatták a kisebbségnek.

Ez a két dolog már eleve húzósabb, mint a Fidesz stadionépítései.

2016. febr. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 hollófernyiges ***** válasza:
Nem voltak olyan rosszak és a Fidesz mai támogatottsága sem olyan magas, pl 2014-ben kevesebben szavaztak rájuk, mint a 2006-os vereségük idején. A baloldal 2010 után valamiért bezuhant és teljesen szétesett. Legtöbb energiájuk az egymással való marakodásra ment el, minden jelentősebb ember saját pártot alapított, az MSZP meg egy olyan arcot bírt elnöknek választani, akitől én se vennék használt kocsit. A szavazóik többsége abban az 54%-ban van, akik nem választanak pártot.
2016. febr. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ezt ki állítja?

A politikában az ellenfél miniig hivatalból rossz. Ha gátlástalan hatalomvágyó mondja, akkor még sokkal rosszabb.

Ne politikusok (vagy megvezetett emberek) szavának higgy, hanem a tényeknek. Azaz vizsgáld a kérdéses időszakokat, életszínvonal, lehetőségek, bizonytalanság, (sokak, de nem az ellenfelek )megítélése és egy sor más szempont alapján. Ha a többségben azt látod, hogy az akkori volt rosszabb, akkor így van. Ha nem, akkor nincs így. Ez ugyan fárasztó dolog, de legalább objektív (ha önmagadnak nem akarsz hazudni), és nem másoktól függ a megítélés.

2016. febr. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!